جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

زمان بازگشایی سینماهای استان اصفهان/ افزایش قیمت بلیت قطعی است

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هزینه بلیت سینماها به دلیل ارتقا سطح مراقبت‌ها و کاهش ظرفیت سالن‌ها با افزایش مواجه شده است.

به گزارش ندای اصفهان،محمدعلی جعفری اظهار داشت: تمامی سینماهای استان برای بازگشایی اعلام آمادگی کرده‌اند و روز چهارشنبه شاهد بازگشایی سینماها خواهیم بود. در ابتدا قرار بود سینماها روز یک‌شنبه بازگشایی شوند که با توجه به بروز مشکلاتی در سامانه فروش بلیت، این اقدام به چهارشنبه موکول شد.

وی با تایید افزایش هزینه بلیت سینماها در سال جاری گفت: متاسفانه امروز شاهد افزایش قیمت تمامی کالاها و خدمات هستیم و این تورم و گرانی بر روی بلیت‌های سینما نیز اثرگذار است؛ ضمن آنکه بازگشایی سینماها به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مدیران سینماها و مردم انجام می‌گیرد، برای مثال سینماداران موظف هستند در هر نوبت به طور کامل سالن‌ها را ضد عفونی کنند و کارکنان سینما نیز باید تمام مدت ماسک و دستکش در اختیار داشته باشند، بنابراین هزینه نگهداری سینماها نسبت به گذشته افزایش یافته که تأثیر خود را بر روی قیمت بلیت‌ها می‌گذارد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از یک سو و کاهش ظرفیت سالن‌ها به 50 درصد از سویی دیگر، هزینه‌هایی را برای سینماداران در بر دارد که بخشی از آن به ناچار با افزایش قیمت بلیت‌ها تأمین می‌شود. ضمن اینکه هر ساله شاهد افزایش قیمت بلیت‌های سینما نیز بوده‌ایم و امسال هم درب‌های سینماها برای نخستین بار گشوده خواهند شد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در روزهای نخست بازگشایی انتظار استقبال بالایی از سوی مردم نداریم، گفت: همه سینماهای استان برای بازگشایی اعلام آمادگی کرده‌اند، اما ادامه کار آن‌ها منوط به استقبال مردم است. در صورتی‌که آمار مخاطبان در برخی سینماها مطابق انتظار نباشد، ممکن است آن واحد سینمایی بار دیگر تعطیل اعلام شود. امیدوار هستیم مردم با رعایت تمام موازین بهداشتی بار دیگر از سینماها استقبال کنند تا شاهد رونق دوباره این صنعت باشیم.

جعفری با بیان اینکه قیمت بلیت هر سینما مطابق با رتبه مشخص شده آن سینما تعیین می‌شود، تصریح کرد: سینماهای کشور به چند رتبه تقسیم بندی می‌شوند که این رتبه بندی شامل سینماهای مدرن، ممتاز، درجه یک و غیره است که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. بهترین سینماها که معمولاً هزینه بلیت بیشتری هم دارند، سینماهای مدرن هستند که دارای برخی ویژگی‌های خاص مانند پارکینگ و کیفیت بالای پخش فیلم و صدا هستند. هزینه بلیط این دسته از سینماها 22 هزار و 500 تومان اعلام شده که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 18 هزار تومانی هستیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715