شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱

گردشگران را به سفیران فرهنگ و هویت ایرانی تبدیل کنید

امام جمعه اصفهان گفت:در حوزه فرهنگ کارهای بسیار خوبی می‌توان انجام داد به ویژه برای گردشگرانی که به ایران می‌آیند، اگر یک گردشگر صحیح با وضعیت ایران آشنا شود؛ سفیری برای رساندن فرهنگ و هویت ایران به خارج از مرزها تبدیل می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در جهان با بیان اینکه آمریکایی‌ها خیلی دلشان به کرونا خوش بود، اظهار داشت: آمریکایی‌ها صریحاً گفته بودند که اگر نتوانستیم با تحریم‌ها ایران را از پا دربیاوریم با کرونا حتما این کار را انجام می‌دهیم، اما خودشان بیشتر از ما گرفتار شدند.

او در رابطه با انجام امور فرهنگی برای افرادی که از خارج به ایران سفر می‌کنند، بیان کرد: در حوزه فرهنگ کار‌های بسیار خوبی می‌توان انجام داد به ویژه برای گردشگرانی که به ایران می‌آیند، اگر یک گردشگر را به طور صحیح با وضعیت ایران آشنا کنیم او را تبدیل به یک سفیر برای رساندن فرهنگ و هویت ایران کرده ایم.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه با تبلیغاتی که برضد ایران می‌شود، به شدت کشور ما را ناامن جلوه داده‌اند، تصریح کرد:، اما خوشبختانه مردم ما خیلی به این تبلیغات توجهی ندارند؛ اما تبلیغات گسترده‌ای در شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و مجازی به زبان‌های گوناگون برضد ایران طراحی شده است و منتشر می‌شود که نیاز است برای خنثی کردن این تبلیغات، فعالیت‌های گسترده‌ای با زبان‌های گوناگون به ویژه به همت و ظرفیت سفارتخانه‌ها در دنیا انجام شود.

او در ارتباط با فرهنگ مردم ایران در روز‌های اخیر گفت: ما در همین روز‌های کرونایی فرهنگ خوب خود را به دنیا نشان دادیم و برخلاف خیلی از کشور‌ها در کمال انسانیت با همه بیماران برخورد شد و علاوه بر آن کمک‌های مختلفی برای آسیب‌دیدگان اقتصادی و نیازمندان دیگر از‌جمله زندانیان را مشاهده کردیم که به عنوان مثال در همین اصفهان ۲۵ نفر زندانی با ۵ میلیارد تومان که با کمک مردم جمع‌آوری شده بود آزاد شدند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: این نوع محبت و نوع‌دوستی و یاری‌رسانی، فرهنگ ایرانی است که بر‌گرفته از فرهنگ اسلامی است و نشان دادن این فرهنگ‌ها به دنیا ارزش دارد و این یکی از وظایف سفارتخانه‌های ایران در کشور‌های دنیا است.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های این نهاد در اصفهان اظهار داشت: اقدامات ما در نمایندگی وزارت خارجه ارائه خدمات به مردم است که یک بخش مهم آن بخش کنسولی است که مراجعه‌کنندگان زیادی در بخش‌های مختلف این حوزه داریم و نیز در سال گذشته در حدود ۳۱ هزار فقره سند تایید اسناد داشتیم و همچنین بخشی دیگر مربوط به زندانیانی است که در کشور‌های هم‌جوار وجود دارند و کار‌های آن‌ها را پیگیری می‌کنیم.

علیرضا سالاریان با اشاره به خودکفایی اصفهان در رسیدگی به امور کنسولی بیان کرد: در همه موارد کنسولی هیچ نیازی نیست که فردی از اصفهان به تهران مراجعه کند و حتی از استان چهارمحال و بختیاری هم به اصفهان مراجعه می‌کنند.

او در ارتباط با فعالیت‌های فرهنگی این دفتر در اصفهان تصریح کرد: بخش دیگر، کار‌های فرهنگی است که به صورت کلی با دانشگاه‌ها، بخش‌های فرهنگی استان در شهرداری و استانداری و سایر بخش‌ها فعالیت داریم و بخش عمده کار دانشگاه‌های ما است که ارتباطات خارجی خوبی دارند و از نظر علمی در تشکیل مجمع‌های علمی بین‌المللی، هماهنگی‌های آن را از طریق وزارت خارجه انجام می‌دهیم.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان گفت: رتبه اصفهان در استان‌ها در موارد مختلف مانند بحث‌های اقتصادی، مذهبی و … بالا است و ما سعی کرده‌ایم که آن را هم در وزارت امور خارجه و ادرات ذی‌ربط آن و هم در سفارتخانه‌ها پررنگ کنیم.

او با بیان اینکه در سال گذشته در حدود ۱۸ میلیون یورو صادرات صنایع دستی داشته‌ایم، اظهار داشت: مباحث گردشگری تا قبل از شیوع کرونا بسیار پیگیری می‌شد، اما با وضعیت موجود راکد شده است و در این زمینه سعی کردیم صنایع دستی و گردشگری را به این دلیل که بخشی از معیشت و روزی مردم به آن وابسته است چه به صورت صادرات عمده و چه به صورت فروش به گردشگران خارجی پیگیری نماییم.

سالاریان با اشاره به تعطیلی بانک ایرانی در کشور افغانستان بیان کرد: تاجران اصفهانی رقم قابل توجهی به کشور افغانستان صادرات دارند و برای برگشت راحت ارز در گذشته یک بانک ایرانی در آن کشور ایجاد شد، اما فشار‌های آمریکا به این کشور همسایه، سبب تعطیلی آن بانک شد و یک سال است که دیگر در آن فعالیتی صورت نمی‌گیرد.

او افزود: تبادلات پولی از طریق صرافی‌ها به خصوص صرافی‌هایی که در مشهد مقدس قرار دارند و دوجانبه کار می‌کنند انجام می‌شود، اما برای افغانستانی‌ها الان به گونه‌ای است که پول را به ریال ما می‌دهند و صادرکننده ما باید آن را تبدیل به ارز کند تا بتواند ارز حاصل از صادرات را به بانک مرکزی بدهد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715