دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
جنتی:
 حضور نیافتن عده‌ای در نمایشگاه مطبوعات، لطمه‌ای به اسلام نمی‌زند   

علی جنتی در نمایشگاه مطبوعات گفت: : انتقاد را همه حق دارند بکنند و خصوصی و دولتی ندارد/ مردم فکر نکنند اگر تحریم ها برداشته شود همه مسائل حل می شوند، مردم توقعات واقعی داشته باشند

به گزارش ندای اصفهان، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص حضور نیافتن عده از مطبوعات در نمایشگاه امسال گفت:  ما از همه رسانه ها دعوت کردیم که در نمایشگاه مطبوعات شرکت کنند و استقبال خوبی هم شد حالا اگر عده ای علاقه مند به حضور در این نمایشگاه نبودند هیچ لطمه ای به اسلام وارد نمی شود.

علی جنتی ادامه داد: در کشور ما همه کسانی که می خواهند دستگاه ها، وزارت خانه ها و … را نقد کنند براحتی می نویسند و حتی بالاتر از آزادی بیان هم گاهی عمل می کنند و فکر نمی کنم از این نظر، به دولت نقدی وارد باشد. دولت هم تفاوت و تبعیضی بین رسانه ها نمی گذارد، در هیات نظارت بر مطبوعات، بنای ما مماشات با مطبوعات هست و حتی برخی از آنها، تشویق می شوند.
وی گفت: من خبر ندارم که ۲۵ خواننده پاپ ممنوع الکار هستند و سخنگو هم تکذیب کرد. با موسیقی سنتی هم هیچ مشکلی نداریم. ولی وقتی خواننده ای در شهری مذهبی جمعیت را تحریک می کند و وادار می کند که برقصند، بعد از دو سه بار تذکر، برخورد می شود.
این که هنرمندان جمعه ایرانی به فضای مجازی رفته اند و برنامه تولید می کنند، بسیار کار خوبیه و طنز فاخر مثل گل آقا بسیار موثر هستند و جای خالی شان حس می شود.
بازداشت شدگان رسانه ای باید در دادگاه اتهاماتشان بررسی شود اما نکته شگفت انگیز برای ما این است که اختلاس کنندگان رقم بالا را با اسم مستعار خطاب می کنند اما خبرنگارانی که صرفا متهم اند را در رسانه ملی با اسم، نام می برند.

وی  تصریح کرد: انتقاد را همه حق دارند بکنند و خصوصی و دولتی ندارد اما واقعا برخی از رسانه هایی که از بیت المال ارتزاق می کنند، به تخریب دولت می پردازند و دروغگویی و … می کنند.

جنتی در ادامه در خصوص روزنامه فرهیختگان گفت: در خصوص مدیر مسئول فرهیختگان که بازداشت شده برنامه ای نداریم.

وی در خصوص برداشته شدن تحریم ها تصریح کرد: مردم فکر نکنند اگر تحریم ها برداشته شود همه مسائل حل می شوند، مردم توقعات واقعی داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: نسیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق