ندای اصفهان

یارانه رسانه‎ها با انتقاد از سیاست‌های دولت کم می‌شود!

کدخبر: 12462
۱۸ آبان ۱۳۹۴ در ساعت ۱:۴۱ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان به نقل از خبرگزاری بسیج حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در امور فرهنگی درباره شرکت نکردن رسانه های منتقد دولت در نمایشگاه مطبوعات گفت: تصمیم رسانه ها برای شرکت کردن یا نکردن در یک نمایشگاهی گاهی اوقات انفرادی و گاهی اوقات جمعی است و بستگی به سیاست های خبری و اجتماعی رسانه ها دارد.
وی افزود: ادعایی که مطرح می کنند که در پرداخت یارانه به مطبوعات تبعیض قائل می شود باید در زمانی که شیوه یارانه دادن به رسانه ها مصوب می شد در آن زمان باید مورد مخالف قرار می گرفت و آنچه که واقعیت دارد این است که یک رابطه مستقیم  و مشخصی بین کاهش یارانه دریافتی توسط بعضی رسانه ها و میزان انتقادشان به سیاست های دولت وجود دارد؛ لذا هر چه که میزان انتقاد به سیاست های دولت بیشتر باشد یارانه آن رسانه کاهش می یابد البته این رابطه ممکن است که به صورت بر عکس هم اتفاق بیافتد یعنی ممکن است هر چقدر که یارانه کمتر شود انتقاد بیشتر شود.
آشنا خاطر نشان کرد: در سایت وزارت ارشاد یک فرمول شفافی بیان شده است که از طریق آن فرمول به رابطه بین میزان یارانه مطبوعات و نقد آنها از دولت اشاره شده است.
مشاور رئیس جمهور در امور فرهنگی درباره سخنان روز گذشته آقای روحانی در نمایشگاه مطبوعات که رسانه های منتقد را به پلیس مخفی تشبیه کرده بود و با توجه به اینکه شعار آقای روحانی در ابتدای دولت یازدهم آزادی بیان بود تصریح کرد: ادبیات آقای رئیس جمهور نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است؛ ما از رسانه هایی صحبت نمی کنیم که وظایف قانونی خودشان را انجام می دهند بلکه از رسانه هایی صحبت می کنیم که با شیوه هتاکی و درز اطلاعات و تهمت زدن تلاش می کنند تا فضای آرام اجتماعی را متشنج کنند.
آشنا در پاسخ به اینکه آیا رسانه هایی که به نشانه اعتراض در نمایشگاه مطبوعات شرکت نکرده اند در تعریف شما که از آنها با عنوان هتاک نام بردید می گنجند یا نه گفت: حتما بسیج نیوز جز آنها نیست شما  نگران نباشید؛ وظیفه من مشخص کردن رسانه ها یا تحلیل کردن رسانه هایی که خواستند یا نخواسته اند که در نمایشگاه شرکت کنند نیست.
وی با تاکید بر اینکه ادبیات آقای رئیس جمهور تغییر نکرده است گفت: به نظر من نه تنها ادبیات آقای روحانی تغییر نکرده است بلکه آقای رئیس جمهور بیشتر مراعات را نسبت به رسانه های منتقد داشته است و بیشتر فضا را به رسانه های منتقد برای اعمال نظرات و انتقادهایشان قرار داده است.
آشنا در پاسخ به این سوال که چرا رسانه های نزدیک به دولت که توهین به ولایت امیرالمومنین(ع) را در پرونده خود دارند حاشیه امن دارند اما رسانه هایی که فقط به سیاست های دولت انتقاد می کنند باید حاشیه امن نداشته باشند و مورد هجمه و توهین قرار بگیرند، گفت: حتما رسانه هایی که اهانت می کند باید نظر شورای نظارت تذکر بگیرد و به دادگاه معرفی شود.