پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
 دروغ سانتریفیوژی هم آشکار شد!   

ماجرای جمع‌آوری سانتریفیوژها در نطنز را اولین بار علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت. صالحی که به ژاپن رفته بود گفت همکاران او کار جمع‌آوری سانتریفیوژها در نطنز را آغاز کرده‌اند!

به گزارش ندای اصفهان ، روزنامه وطن امروز نوشت: صالحی گفت: ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژهاست را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم. این اقدام دولت با واکنش وسیعی مواجه شد و ۲۰ نماینده مجلس نیز با توجه به اینکه این اقدام خلاف شروط نه‌گانه رهبر انقلاب برای اجرای برجام بوده، خواستار توقف آن شدند! در این میان به فاصله یک روز، عباس عراقچی در گفت‌وگوی تلویزیونی منکر جمع‌آوری سانتریفیوژها شد!

او گفت: هنوز هیچ سانتریفیوژی جمع‌آوری نشده است! یک روز پس از اظهارات عراقچی، سازمان انرژی اتمی نیز منکر اظهارات رئیس خود شد و مدعی شد سانتریفیوژی جمع نشده است. با این حال اما خبرها حاکی از آغاز عملیات جمع‌آوری بود. البته این موضوع زمانی قطعیت یافت که پیگیری اظهارات اعضای تیم مذاکره‌کننده نشان می‌داد آنها در آستانه اجرای عملیات جمع‌آوری سانتریفیوژها هستند! کما اینکه عباس عراقچی ۲۷ مهرماه گفته بود تا چند روز آینده و با دستور روحانی، اقدام به جمع‌آوری سانتریفیوژها خواهند کرد!

به هر حال در میان اظهارات متناقض دولتی‌ها، دیروز علیرضا زاکانی، نماینده تهران و رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام خبر داد که عملیات جمع‌آوری سانتریفیوژها با تذکر یک مقام عالیرتبه متوقف شده است! علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به آغاز عملیات کاهش تعداد سانتریفیوژها در تاسیسات هسته‌ای و تناقض آن با بند یک فرمان مقام معظم رهبری اظهار داشت: قطعا کاری که شروع کرده‌اند، اقدامی نادرست بوده و تذکر هم گرفته‌اند. وی افزود: در پی این تذکر، کار را متوقف کرده‌اند و حداقل در فردو این روند متوقف شده است. این مورد یعنی تناقض‌گویی‌های دولتی‌ها البته مشتی است از خروارها اظهارات متناقض آنها بویژه از ابتدای مذاکرات هسته‌ای!

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز