پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

حاجی دلیگانی: به مجلس دهم از ۲۰ نمره ۸ را می‌دهم / رئیس مجلس باید دارای دید ملی باشد

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم در بحث نظارتی بسیار ضعیف بوده و قوانینی که گذراند نتوانست اثرگذار باشد و مجلس دهم باید عمده رفتارهای دوره قبل را کنار بگذارد.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌ مجلس یازدهم اظهار داشت: همانطور که در پیام رهبر معظم انقلاب بود و ایشان در این پیام یک وصف دقیق از جامعه، نیاز‌ها و اولویت‌های آن داشته‌اند، نخستین ضرورت و نیاز جامعه مباحث اقتصادی است و در این راستا باید مجلس دو کار را همزمان شروع کند.

وی ادامه داد: یکی تحول خود برای کارآمد سازی مجلس و یکی بررسی مسائل اقتصادی کشور به طوری که در صورت نیاز، قانون‌گذاری و مباحث نطارتی صحیحی داشته باشد تا دولت وظیفه خود را انجام دهد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تحولات مجلس برای کارآمد سازی آن در دوره یازدهم عنوان کرد: تحول باید در نوع اداره مجلس، نوع پرداختن به مسائل و نحوه اولویت قائل شدن برای موضوعات کشور باشد و یک برنامه‌ برای تحولی که مجلس را بر رأس امور بیاورد دیده شود تا بتواند با استفاده از جایگاه خود مسئولان دیگر را به خط کند، از آنها توضیح بخواهد و مسائل را به نفع مردم اداره کند.

وی با بیان اینکه من از 20 به مجلس دهم نمره 8 را می‌دهم، تصریح کرد: مجلس دهم در بحث نظارت بسیار ضعیف عمل کرد و نتوانست در بسیاری از موضوعات، مسئله و جایگاه خود را به نتیجه برساند و در بعد قانون‌گذاری هم برخی از قوانینی که گذراند، قوانین کارسازی نبودند و یا دارای اشکالاتی بودند و نتوانستند اثرگذار باشند.

بیشتر بخوانید

حاجی دلیگانی افزود: نکته‌ای را نمی‌توان گفت که مجلس یازدهم از مجلس دهم الگو بگیرد و باید عمده رفتارهای مجلس دهم را کنار بگذارد.

وی با اشاره به مسائل موجود در حوزه شاهین‌شهر، میمه و برخوار و رسیدگی به آنها در مجلس یازدهم بیان کرد: در حوزه ما مسئله آب موضوع بسیار مهمی است و نیز بحث فرونشست زمین، مسائل مربوط به جاده‌سازی، مترو و به خصوص مسائل مربوط به فضاهای ورزشی و آموزشی بسیار اساسی است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: به این موضوعات در دوره دهم هم پرداخته شده است اما به قدر کافی نبوده و باید در دوره یازدهم بیشتر به آن توجه شود.

وی در ارتباط با خصوصیات رئیس مجلس برای شایستگی در ریاست اظهار داشت: رئیس مجلس نباید روحیه خودمحوری داشته باشد و خودش را مشابه بقیه نمایندگان بداند و دارای دید ملی باشد.

حاجی دلیگانی افزود: همچنین توجه به این موضوع که مجلس را به جایگاه اصلی خود ارتقا دهد در نظرش باشد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715