پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

آغاز عملیات مبارزه با ملخ‌ها در ۱۰ هزار هکتار از اراضی اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:ملخ ها تاکنون در ۱۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان اصفهان ردیابی و عملیات مبارزه با آنها آغاز شده است.

به گزارش ندای اصفهان،منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این ملخ‌ها که در روز‌های گذشته وارد استان شده‌اند، بیشتر بومی یا از نوع مراکشی و شکم بادمجانی هستند که بُرد پرواز زیادی ندارند.

او اضافه کرد: این حشرات تاکنون در ۱۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان بویژه در مناطق لنجان، تیران و کرون و میمه ردیابی شده‌اند.

او با بیان‌اینکه کار مبارزه با آن‌ها شامل ردیابی، پایش، طعمه‌گذاری و سم‌پاشی آغاز شده است، اظهارداشت: با اقدام‌های به موقع، ملخ‌ها تاکنون خسارت چندانی به مزارع و باغ‌های استان وارد نکرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین با اشاره به مبارزه با سن غلات در حدود ۳۴ هزار هکتار از اراضی کشت گندم و جو آبی استان خاطرنشان کرد: اقدام‌های لازم مانند پیش‌آگاهی، آموزش و کنترل در این زمینه انجام شده است.

سن غلات مهمترین آفت گندم و جو در ایران و جهان است. خسارت این حشره به‌صورت کمی (کاهش میزان محصول گندم و جو) و کیفی (کاهش کیفیت گندم برای آرد و نان) پدیدار می‌شود.

شیشه‌فروش از اقدام‌های صورت گرفته برای مبارزه شیمیایی با علف‌های هرز در ۴۶ هزار هکتار از اراضی استان خبر داد.

او با اشاره به بارندگی‌های دیروز در شرق و جنوب اصفهان گفت: هشدار به موقع در باره این بارندگی‌ها باعث شد تا ستاد‌های مدیریت بحران در شهرستان‌ها آماده باشند و سیلاب تلفات جانی نداشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان‌اینکه بیشترین بارندگی در ۲۴ ساعت اخیر در شهرضا با ۲۱ میلی‌متر و پس از آن کبوترآباد و دهاقان ثبت شد، اظهارداشت: این بارش‌ها به فعال شدن برخی از رودخانه‌های فصلی شهرضا، راه افتادن سیلاب، آبگرفتگی تعدادی از واحد‌های مسکونی و وارد شدن خسارت به برخی از راه‌ها و تاسیسات منجر شد.

شیشه‌فروش یادآور شد: برخی از خانه‌های روستایی با هشدار‌های به موقع و قبل از رسیدن سیلاب، تخلیه و برخی از جاده‌ها مسدود شدند.

او افزود: در شرق اصفهان از جمله در جرقویه علیا و دهستان رامشه نیز سیلاب راه افتاد و برخی از واحد‌های مسکونی دچار آبگرفتگی شدند و حدود ۳۰ راس دام نیز آسیب دیدند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715