دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

سامانه شبکه اطلاع‌رسانی شهر اصفهان رونمایی شد

سامانه شبکه اطلاع‌رسانی شهر اصفهان، هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به صورت پایلوت در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان، رونمایی شد.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی در آیین رونمایی سامانه شبکه اطلاع‌رسانی شهر ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع) و ضمن تبریک روز ارتباطات به تلاشگران عرصه ارتباطات، اظهار کرد: ارتباطات صدای سخن عشق است و با وجود همه سختی‌هایی که وجود دارد، همکاران من در روابط عمومی‌های بخش‌های مختلف شهرداری تلاش می‌کنند اتفاقاتی که در شهر رقم می‌خورد را برای مردم روشن کرده و به مردم پاسخگو باشند همچنین تلاش می‌کنند در دل این اقدامات از مشکلات مردم گره‌گشایی کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان تصریح کرد: اداره کل ارتباطات در مجموعه راهبردهای خود برای توسعه ارتباط شهرداری و ذینفعان، توسعه ابزارها، زیرساخت‌ها و سامانه‌ها را در دستور کار قرار داد که امروز یکی از این سامانه‌ها که ویژه مخاطبین ما در مناطق، سازمان‌ها و فضاهای فیزیکی شهرداری طراحی شده است، رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه شبکه اطلاع‌رسانی شهر با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری(فاوا) راه‌اندازی شده است، ادامه داد: این سامانه ویژه معرفی خدمات و دستاوردهای شهرداری است و به جز معرفی این خدمات قرار است در خصوص اتفاقات پرکاربردی که به کار مردم می‌آید و شهروندان در ادارات با آن مواجه هستند به مردم اطلاع‌رسانی کند تا روند کار آن‌ها تسهیل شود.

حجتی اضافه کرد: علاوه بر ارتباط برون‌سازمانی با ذینفعان شهرداری، با ذینفعانی نیز در خود شهرداری سر و کار داریم که همان کارکنان شهرداری هستند که بخشی از انتقال پیام به کارکنان و همکاران نیز از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان افزود: همچنین در ۱۴ تیرماه روز شهرداری‌ها نسخه جدید درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان با شمایل و خدمات جدید معرفی می‌شود، در نسخه جدید، معماری این درگاه به صورت مخاطب محور طراحی شده و مخاطب از طریق مراجعه به آن به راحتی و سهولت، به نیازهای خود دسترسی پیدا می‌کند. ۷۰ درصد سامانه جدید در ۱۴ تیرماه برای رونمایی آماده می‌شود و ۳۰ درصد باقیمانده حداکثر تا ۴ ماه بعد از آن راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: سومین سامانه‌ای که در نظر داریم اپلیکیشن شهروندی است که در مرحله عقد قراردادها و تعیین پیمانکار است. در صورتی که بتوانیم این سامانه را نیز در زمان مناسبی به بهره‌برداری برسانیم می‌تواند کمک بسیار خوبی برای مردم بوده و در مواقعی مانند فاصله‌گذاری‌های اجتماعی مؤثر باشد.

حجتی تأکید کرد: خدمت بسیار بزرگ‌تری که به زودی تبلیغات آن در سطح شهر آغاز می‌شود خدمات شهرسازی الکترونیک شهرداری اصفهان است تا مردم بتوانند به راحتی و با چند کلیک از این خدمات بهره‌مند شوند.

علی شمسی نیز در این آیین ضمن تبریک روز ارتباطات، اظهار کرد: بسیار خرسندم این رونمایی در منطقه‌ای رخ می‌دهد که مردم آن به خدمات اجرایی، مهندسی و خدماتی همکاران شهرداری اصفهان واقف شده و از این پس می‌توانند تصاویر و خدمات ارزشمند انجام گرفته در بخش‌های مختلف شهرداری را مشاهده کنند که این توفیقی برای منطقه ۱۴ به عنوان پایلوت انجام این حرکت است.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان با بیان اینکه اتفاقات بزرگی در کلان‌شهر اصفهان در حال رقم خوردن است، تصریح کرد: ما به عنوان مدیران شهری موظف هستیم که اتفاقات بزرگی که در سال‌های اخیر رقم خورده است را به گوش همه مردم اصفهان برسانیم تا مردم بدانند محرومیت‌های موجود در حال تمام شدن است.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان گفت: شهردار اصفهان در اولین بازدید خود از منطقه ۱۴ با اطمینان خاطر گفتند تمام قد برای رفع محرومیت منطقه ۱۴ ایستاده‌ام و هم‌اکنون این اتفاق افتاده است؛ ویژگی‌های اصلی هر شهری امکانات زیرساختی آن شهر است، خط دو قطار شهری یکی از کارهای بزرگ مدیریت شهری است که به علت انجام در زیرزمین، کمتر دیده می‌شود اما با رونمایی از این رسانه مردم بیشتر در جریان اتفاقات رخ داده در این پروژه و دیگر پروژه‌ها قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هزاران میلیارد تومان در ۴ ایستگاه قطار شهری منطقه ۱۴ در حال هزینه شدن است، اضافه کرد: جولان کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین از شمال به جنوب و بالعکس، امنیت جانی و محیط‌زیست را برای مردم سه منطقه از شهرداری اصفهان به خطر انداخته بود اما بهره‌برداری از خیابان‌های آفتاب و آسمان و بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح آفتاب کار بسیار بزرگی بود که مردم کمتر به جوانب این پروژه بزرگ واقف هستند و باید با آن آشنا شوند.

شمسی افزود: اتفاقی که امروز در منطقه ۱۴ به صورت پایلوت انجام شد را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم دعای خیر مردم بدرقه راه ما برای ادامه کار باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715