شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

دبیرکل جهاد اسلامی:

شهید سلیمانی نماینده ایران در حمایت از مقاومت بود/اکنون سردار قاآنی نقش مهمی در محور مقاومت دارد

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، اگرچه با شهادت سردار سلیمانی، فرمانده‌‌ای از دست رفت که در محور مقاومت نقش مهمی داشت، اما طرح مقاومت در منطقه با نقش مهم سردار قاآنی ادامه دارد.

به گزارش ندای اصفهان، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی گفت، واقعیت امروز این است که رژیم صهیونیستی خواهان همه اراضی فلسطین است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، سناریوی رژیم صهیونیستی این است که کرانه باختری محور اصلی سناریو در منطقه باشد.

دبیر کل جهاد اسلامی گفت:  کرانه باختری از سال 1967 تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد، بنابراین الحاق کرانه باختری اتفاقی است که رخ داده است و آنچه در معامله قرن جریان دارد، ترسیم واقعیت‌های موجود است.

النخاله که با شبکه المیادین گفت‌وگو می‌کرد، افزود: برخی گروه‌های فلسطینی با کشورهای خواهان عادی سازی روابط به رژیم صهیونیستی، همسو شدند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه مقاومت تنها گزینه ملت فلسطین است، گفت که فلسطینیان باید به مقاومت تا تحقق اهداف و آرمان‌های خود ادامه دهند.

زیاد النخاله درباره هفتاد و دومین سالگرد یوم النکبه (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) گفت: تا زمانی که مردم فلسطین در خارج از سرزمین خود به سر می‌برند، یوم النکبه برای آنها ادامه دارد، ما همچنان در همان شرایط یوم النکبه قرار داریم که بر سر ملت فلسطین آمد.

النخاله تصریح کرد: رژیم صهونیستی تنها چیزی که به فلسطینیان عرضه کرده، خودمختاری بوده است و تشکیلات خودگران فلسطین امور کرانه باختری را با خودمختاری کمتری اداره می‌کند.

زیاد النخاله در ادامه افزود: جهان عرب در قبال مساله فلسطین و حمایت از آن باید از خود اقدامات عملی نشان دهند. نمی‌خواهیم این توهم را داشته باشیم و بگوییم که کشورهای عربی از ما حمایت و به ما کمک می‌کنند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه در غزه دژ مستحکم مقاومت وجود دارد، گفت: مقاومت امروز فلسطین و منطقه قوی‌تر از هر زمان دیگری است و نیروی مقاومت و اراده ایستادگی از فلسطین تا لبنان و ایران وجود دارد.

النخاله تصریح کرد: با شهادت سردار سلیمانی، فرمانده‌ای که نقش محوری در حمایت از مقاومت را بر عهده داشت، از دست داده‌ایم اما طرح مقاومت در منطقه ادامه دارد و اکنون حاج اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران نقش مهمی را در این زمینه دارد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بی‌درنگ در همه زمینه‌ها از محور مقاومت حمایت کرده است، تصریح کرد: شهید سلیمانی نماینده ایران در حمایت از مقاومت بود و با شهادت وی حمایت از مقاومت ادامه دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت که در صورت هرگونه حمله به غزه، مقاومت پاسخ آن را بی‌تردید خواهد داد و همه مناطق اسرائیلی در تیررس موشک‌های مقاومت قرار دارند.

وی به مساله روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: روز قدس پاسخی از سوی امام خمینی (ره) است که بگوید مساله فلسطین یک مساله اسلامی است و مربوط به کل جهان اسلام می‌شود.

زیاد النخاله همچنین تاکید کرد که حزب الله لبنان بدون حد و مرز همه گونه تسهیلات را تقدیم مقاومت فلسطین می‌کند و با وجود حمایت ایران از گزینه مقاومت، مقاومت منطقه از آینده خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تزار انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تزار انقلاب 09133663084
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715