یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
کامنتری مگزین گزارش داد:
 روحانی هم حامی بشار اسد است/ شکست توافق هسته‌ای در تغییر اصول ایران   

چیزی که مشخص است این است که ایران در روند انجام پروسه تغییرات اساسی در زمینه گرایشات ضد آمریکایی و ضد غربی و ضد اسرائیلی قرار ندارد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیـوز، هفته نامه آمریکایی “کامنتری مگزین” در گزارشی تحت عنوان “واکنش های ضد آمریکایی در ایران تشدید شده است” به موضوع ایران و توافق هسته ای پرداخت و نوشت: توافق هسته ای که در تابستان امسال بدست آمد، در ابتدا فرض بر این بود که فصل جدیدی را برای روابط بین ایران و آمریکا آغاز کند. حامیان توافق هسته ای به طور خوش بینانه ای از معتدل تر شدن ایران و راحت تر شدن کا با بازار های اقتصادی ایران حرف می زدند، اما اکنون چنین احساسی مشاهده نمی شود.

 

این هفته نامه آمریکایی در ادامه با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا ما می خواهیم میلیارد ها دلار را به ایران سرازیر کنیم نوشت: در حالی که ایران برای یک دهه است که بدون نظارت برنامه هسته ای خود را دنبال می کند و همچنان مصمم است که شعار مرگ بر آمریکا سر بدهد، باید پرسید که چرا ما می خواهیم میلیارد ها دلار به بازار های ایران سرازیر کنیم.

 

 

کامنتری مگزین در ادامه افزود: اکنون سوال اصلی اینجاست چطور این توافق هسته ای با ایران، تضمین می شود. هیات تحریریه روزنامه نیویورک تایمز که خود یکی از حامیان همیشگی توافق هسته ای بود اکنون پذیرفته است که حتی واکنش های ضد آمریکایی در ایران از زمان امضای توافق هسته ای تشدید شده است. البته باید گفت پیدا کردن مدرکی برای چنین واکنش های تند، کار سختی نیست، زیرا در روز های اخیر ما شاهد دستگیری چندین چهره بارز که شامل عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی و دیگر افراد بوده ایم و علاوه بر این چهره های اصلاح طلب برخی از چهره های بارز دیگر مانند سیامک نمازی و نیزار زکا نیز در بین افراد دستگیر شده هستند.

 

روزنامه نیویورک تایمز همچنین عمل اصلی این اقدامات ایران را سپاه پاسداران معرفی کرده است، ارگانی که با رئیس جمهور معتدل ایران اختلاف نظر دارد. البته نیویورک تایمز عامل اصلی چنین روندی را رهبر عالی ایران معرفی کرده است.

 

کامنتری مگزین در ادامه نوشت: اکنون روحانی بیشترین قدرت لازم را برای متقاعد کردن رهبر عالی ایران دارد. رهبر ایران اصلی ترین فرد در مبارزات ضد آمریکایی است و او به وضوح در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا روشن ساخت که همچنان باید شعار مرگ بر آمریکا ادامه یابد. روحانی که اکنون در حال پرداختن به مسائل دستگیری های اخیر در ایران است و در تلاش است تجارت بین ایران و غرب افزایش یابد، اما خود آقای روحانی هم حرفی در مورد قدرت طلبی های ایران در سرتاسر منطقه و آزمایشات موشک بالستیک نمی زند و او نیز با وجود اعتدال گری در ایران، همچنان از بشار اسد حمایت می کند و در حال حاضر تعداد زیادی از ایرانی ها در سوریه در حال جنگ هستند.

 

 

این مجله آمریکایی در پایان افزود: البته حامیان توافق هسته ای اکنون اوضاع را هشدار آمیز نمی دانند ولی چیزی که مشخص است این است که ایران در روند انجام پروسه تغییرات اساسی در زمینه گرایشات ضد آمریکایی و ضد غربی و ضد اسرائیلی قرار ندارد و تاکنون چنین قصدی در رفتار های ایران مشاهده نشده است.

 

 

 

 

۵۰

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز