جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
 توضیح بابک زنجانی درباره فایل دفاعیات محرمانه و غیرقابل قرائت   

متهم اصلی پرونده نفتی درباره فایلی که در جلسه گذشته به همراه خود آورده بود و حاوی دفاعیات محرمانه و غیرقابل قرائت بود، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ندای اصفهان،  ششمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی صبح امروز دوشنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکلای سازمان‌های شاکی، وکیل مدافع متهم و معاون دادستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه قاضی صلواتی تذکرات قانونی را ارائه کرد و از متهم خواست برای قرائت ادامه دفاعیات در جایگاه قرار گیرد.

بابک زنجانی برای قرائت ادامه دفاعیات پشت تریبون قرار گرفت و گفت: در جلسات قبلی قول صدور ضمانتنامه را داده بودم و گفته بودم تا روز دوشنبه یا سه‌شنبه ضمانتنامه صادر می‌شود که در این جلسه درباره این موضوع توضیح می‌دهم. همچنین در جلسات قبل شماره حساب‌هایی از بانک مرکزی به من اعلام شد که در این خصوص توضیح خواهم داد.

متهم پرونده نفتی اضافه کرد: ۱۱ فقره ال‌سی از سوی من برای بانک مالزی و شرکت HK صادر شده است که اینها از نظر من برات است اما به اعتقاد نماینده دادستان ال‌سی به شمار می‌رود و کارشناس بانک مرکزی عنوان کرد ال سی با برات فرق می‌کند و معتقد است ال‌سی شرطی است اما برات شرطی نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه چاره‌ای ندارم که در هر جلسه در ابتدای دفاعیات برخی توضیحات را ارائه دهم تا شائبه‌ای ایجاد نشود. دلیل علنی شدن دادگاه درخواست من و وکیلم بود که هم از شما و هم از رئیس قوه قضائیه درخواست کردیم دادگاه به صورت علنی برگزار شود تا همه ببینند و قضاوت کنند و هر قضاوتی دارند بگویند و من ناراحت نمی‌شوم.

زنجانی ادامه داد: متاسفانه چون حساسیت‌ها زیاد شده هر حرکتی که انجام می‌دهم باعث یکسری برداشت‌هایی می‌شود، از جمله ماجرای پوشه‌ای که حاوی برخی دفاعیات قابل قرائت و غیرقابل قرائت بود.

متهم پرونده نفتی اضافه کرد: ما هیچ موضوع مخفی از دادگاه نداریم اما چون یکسری مدارک مربوط به مسائل خودم و مصوبات بانکم که تحریم شده است، بود و شامل مسائل محرمانه‌ای است که نیاز به قرائت در دادگاه ندارد، آنها را دسته‌بندی کردم و اگر نیاز باشد مستندات را ارائه می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق