جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۷

برخی به خاطر گرین کارتشان حاضر به همکاری در فیلم «فیلسوف های احمق» نشدند

نویسنده فیلمنامه "فیلسوف های احمق" گفت: عده ای به خاطر اینکه اعتقاد به مسائل داخل فیلمنامه "فیلسوف های احمق" نداشتند و یا می ترسیدند گرین کارت آمریکایشان به خطر بیافتد حاضر به همکاری با ما در پروژه "فیلسوف های احمق" نشدند.

به گزارش ندای اصفهان ،ثنا صادقی نویسنده ی فیلمنامه “فیلسوف های احمق” گفت: طرح فیلسوف های احمق” از سعید چاری بود و با توجه به اینکه من همیشه با تماشای فیلم های توهین آمیز ناراحت می شدم از چنین طرحی استقبال کردم و باید بگویم که بارها فیلمنامه این اثر را بازنویسی کردیم.

وی افزود: با توجه به اینکه فیلمهای توهین آمیز دیگری ساخته و دیگر اینکه اتفاقات سیاسی مختلفی روی داد بارها و بارها فیلمنامه را بازنویسی کردیم. حدود دو سالی است که مشغول نگارش و بازنویسی فیلمنامه فیلسوف های احمق هستیم و اتفاقات اخیر که مبنی بر توافق و مذاکرات هسته ای است نیز باعث شده توجه دیگری به فیلمنامه داشته باشیم که به مذاکرات شعب ابیطالب نیز گره می خورد. ما این قسمت مذاکرات هسته ای را یا به طور کامل حذف می کنیم یا چند سکانسی را به فیلمنامه اضافه میکنیم.

صادقی عنوان کرد: این فیلمنامه اولین همکاری من با سعید چاری نیست و باید بگویم که همکاری های مختلف با او باعث شده ذهنیت من با او نزدیک باشد و به طور کامل با هم تعامل داشته باشیم.

این نویسنده ادامه داد: بازیگرهای انتخاب شده برای “فیلسوف های  احمق” بازیگران خوب و جدی هستند که کمک می کنند کار یک فیلم کمدی صرف نباشد و بتوانیم حرفهای جدی خود را در قالب شوخی بیان کنیم. این را هم باید بگویم که چنین پروژه هایی باید دلی باشند و این نکته در این فیلم رعایت شده است.

صادقی تصریح کرد: من همیشه با تماشای فیلم های توهین آمیزی مثل “آرگو” و “سیصد” ناراحت می شدم و به همین دلیل فیلمنامه این اثر را از ته دلم نوشتم.

وی افزود: به واقع باید بگویم چنین پروژه هایی را کسانی انجام می دهند که اعتقاد داشته باشند. در جریان انجام این کار عده ای به دلایل مختلف مثل تفاوت دیدگاه ها یا ترس از به خطر افتادن گرین کارت آمریکا با ما حاضر به همکاری نشدند اما همه عوامل این فیلم از عمق وجودشان به این مسائل اعتقاد داشتند.

صادقی خاطر نشان کرد: در نگارش این کار یک سری از شخصیت ها وجود داشتند که فارغ از مسائل سیاسی، من به انگیزه های آنها توجه کردم برای مثال انگیزه های شارون و نتانیاهو و یا افرادی که در داخل به نوعی گرایش به غربی ها داشتند. برای من مهم بود و سعی کردم زیاد به بعد سیاسی آنها توجهی نداشته باشم.

 انتهای پیام/
منبع: میزان

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715