شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴

بررسی و مقایسه انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

برای انتخاب بهتر درب ضد سرقت، بهتر است تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی را بدانید و بر این اساس آگاهانه اقدام به خرید کنید. معمولاً بر اساس تصور عموم مردم تفاوت این سه نوع درب فقط از نظر کیفیت آنهاست، اما...

ندای اصفهان- آگهی/

با رواج استفاده از درب ضد سرقت برای تأمین امنیت خانه ها و سایر ساختمان ها، عرضه این محصولات نیز در سرتاسر دنیا افزایش یافته است. خوشبختانه، گزینه های متفاوتی از انواع مختلف درب ضد سرقت وجود دارد که هر کدام مزایا و ویژگی های منحصر به فردی دارند و شما می توانید بر اساس محل استفاده و مطابق نیازتان از بین آنها انتخاب کنید.

انواع مختلف درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

در بازار ایران نیز سه نوع اصلی درب ضد سرقت شامل: درب ضد سرقت ایرانی، درب ضد سرقت ترک، و درب ضد سرقت چینی به فروش می رسد. علاوه بر خصوصیات ویژه درب های ضد سرقت، هر کدام از این درب ها ویژگی های خاص خود را نیز دارند.

درب ضد سرقت ایرانی: این درب ها که در داخل کشور تولید می شوند شباهت زیادی به مدل های ترک دارند و با مدل های چینی تفاوت ظاهری زیادی دارند.

درب ضد سرقت ترک: در بازار ایران با توجه به اهیمت ترک بودن درب ضد سرقت، به دو نوع در درب ترکیه ای گفته می شود. درب ضد سرقت ترک وارداتی (اصل) و درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران.

درب ضد سرقت چینی: کشور چین یکی از عمده ترین تولیدکنندگان درب ضد سرقت در جهان و یکی از مهم ترین کشورهای خارجی ارائه کننده درب ضدسرقت به ایران است.

مقایسه انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

برای انتخاب بهتر درب ضد سرقت، بهتر است تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی را بدانید و بر این اساس آگاهانه اقدام به خرید کنید. معمولاً بر اساس تصور عموم مردم تفاوت این سه نوع درب فقط از نظر کیفیت آنهاست، اما لازم است بدانید این درب ها علاوه بر کیفیت، تفاوت های دیگری نیز دارند که به صورت خلاصه به شرح زیر هستند.

تفاوت در چهارچوب: سطوح خارجی و لنگه درب درب های ضد سرقت چینی دارای اختلاف سطح خیلی کمی هستند؛ در حالیکه این اختلاف سطح در درب های ضد سرقت ترک بیشتر است.

تفاوت در لولا: لولاهای درب های ضد سرقت چینی کاملاً مخفی هستند؛ در حالیکه لولاهای انواع درب ضد سرقت ترک از سمت داخل مشخص هستند.

تفاوت در رویه: اصلی ترین تفاوت درب ضد سرقت ایرانی و ترک با درب های چینی در رویه آنها می باشد. درهای چینی دارای رویه نهایی یا به صورت HDF رنگ شده هستند، و یا رویه فلزی که با رنگ کوره ای طرح چوب رنگ شده اند. در حالیکه رویه درهای ترک یا به صورت MDF با روکش طبیعی چوب است یا MDF با روکش پی وی سی.

تفاوت در وزن: وزن یک در ترکیه ای دو برابر وزن یک درب چینی می باشد.

تفاوت در نصب: نصب درب های ضد سرقت چینی نسبت به درب های ترکیه ای و ایرانی آسانتر و سریع تری است.

تفاوت در کیفیت: مانند سایر اجناس موجود در بازار از بین درب های ضد سرقت نیز درب های ترک از کیفیت و قیمت بیشتری برخوردار هستند و درب های چینی نیز مثل سایر اجناس ساخت این کشور کیفیت بالایی ندارند و به همین نسبت قیمت پایین تری نیز دارند. در این بین، درب های ضد سرقت ایرانی هم از کیفیت بالایی برخوردار هستند و هم قیمت بسیار مناسبی دارند.

تفاوت در ابعاد: ابعاد استاندارد درب های ایرانی و چینی ۲۱۰×۱۰۵ سانتیمتر است. در حالیکه، درب ضد سرقت ساخت ترکیه در ابعاد ۲۲۰×۱۱۵ سانتیمتر ساخته می شوند.

تفاوت در قیمت: یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک درب قیمت درب ضد سرقت است. درب های ضد سرقت بسیار متنوع هستند و این تنوع باعث شده است تا تفاوت قیمت بسیار زیادی هم در مدل های مختلف وجود داشته باشد.

نام کشور سازنده درب تا حدودی در قیمت آن موثر است. در بازار ایران درب های ضد سرقت ترک به درب های با کیفیت معروف شده اند و از این رو ساخت کشور ترکیه بودن یک درب تا حدی موجب افزایش قیمت آن می شود یا به قولی باعث می شود خریداران حاضر باشند پول بیشتری را برای خرید آن هزینه کنند.

درب های چینی هم درواقع به درب های بی کیفیت معروف هستند و به طور معمول قیمت پایینی دارند.

امروزه درب های ضد سرقت ایرانی بازه قیمت بسیار زیادی دارند و از درب های ارزان بی کیفیت تا ارزان با کیفیت و اقتصادی (معمولی) را شامل می شوند و حتی درب های لوکس ایرانی هم تولید می شوند.

برای آشنایی بهتر و بیشتر با انواع درب ضد سرقت و هر آنچه درباره این درب ها لازم است بدانید به سایت مومن در مراجعه کنید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715