شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴

محدودیتی که “شاد” را بی‌نتیجه می‌کند/ بار کجی که به مقصد نمی‌رسد

بهناز شهنواز، کارشناس مسائل آموزشی معتقد است آموزش و پرورش باید برای ایجاد یک شبکه آموزش مجازی دانش آموزان سالها پیش تصمیم گیری می‌کرد و خطاهای نرم افزاری را مشخص و رفع می کرد تا امروز بتوانیم در فضای کنونی جامعه آموزش مناسب‌تری را به دانش آموزان ارائه کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،بهناز شهنواز، کارشناس مسائل آموزشی و دکترای برنامه ریزی درسیاظهار کرد: معلمان و مراکز آموزشی مباحث علمی و آموزشی را در فضای مجازی همچنان ادامه می دهند و پیگیری‌ها صورت می‌گیرد.

دکترای برنامه ریزی درسی ادامه داد: باید آموزش و پرورش برای ایجاد شبکه شاد پیشتر و زودتر تصمیم می گرفت چرا که در سالهای گذشته نیز دانش آموزان با موضوع آلودگی دست و پنجه نرم می کردند.

وی با اشاره به مشکلات نرم افزاری شبکه شاد، عنوان کرد: هر نرم افزار و شبکه جدیدی باید در در مرحله آزمایشی قرار بگیرد و خطاهای آن مشخص شود تا پس از رونمایی مشکلاتی را برای جامعه هدف خود ایجاد نکند. از این رو نمی توان به طور قطع انتظار کامل و دقیقی از شبکه شاد در سال جاری داشت و باید منتظر بازدهی مناسب این اپلیکشین در سالهای بعدی بود.

شهنواز ادامه داد: آموزش و پرورش باید به دنبال یک راهکار برای بهینه سازی نرم افزار و اپلیکشین های مجازی باشد، وجود آلودگی هوا و اپیدمی ویروس کرونا در کشور می تواند موجبات تعطیلی روزها و ماه ها کلاس درس دانش آموزان را فراهم کند.

کارشناس مسائل آموزشی با تأکید بر اینکه شبکه شاد موجب سردرگمی آموزشی دانش آموزان شده است، تأکید کرد: در مقطع کنونی دانش آموزان و خانواده ها دچار سردرگمی شده اند، از طرفی معلمان تکلیف‌های درسی را از فضای مجازی پیگیری می کنند و از طرفی دیگر برنامه شاد این را پیگیری می کند، در حقیقت این هم پوشانی برای دانش آموزان و مدارس مطلوب واقع نیست.

این کارشناس آموزشی ادامه داد: در مناطقی که از اینترنت مناسبی برخوردار نیستند از نظر آموزشی و میزان سطح آموزشها باید تفاوتی میان مناطق مختلف قائل شد. در چند روز باقی مانده از سال تحصیلی نمی توان تمام محتوای آموزشی را برای دانش آموزان تشریح کرد.

وی تأکید کرد: بهتر بود دولت به سرپرستان خانوار ایرانی یارانه بگیر و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که دارای دانش آموز هستند یک گوشی و یا تبلت، سیم کارت و اینترنت رایگان را از طریق مدرسه به خانواده ها اعطا می کرد تا از این بخش بتوان به یکسان سازی سطح آموزش و فراگیری در مناطق مختلف کشور کمک کرد.

وی درباره نحوه امتحانات دانش آموزان تأکید کرد: امتحانات باید با تأخیر برگزار شود چرا که برخی دروس که عملی هستند را نمی توان به صورت مجازی برگزار کرد. کشور ما شرایط بحرانی تری چون هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذشته که در آن روزها نیز امتحانات و کلاس های درسی با تأخیر برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715