سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰

برگزاری سه رویداد به صورت مجازی در اصفهان

شهردار اصفهان گفت: سه رویداد مهم در شهر با توجه به شرایط به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی اجرا خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان صبح امروز در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، ضمن تبریک فرارسیدن روز ارتش به تمام دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه غیورمردان یگان‌های زمینی و هوایی در شهر و استان اصفهان، اظهار کرد: «شنبه خلاق شهر»، «هفته فرهنگی اصفهان» و «برنامه جامع شهر اصفهان» رویداد‌های شهر در هفته جاری است.

او با بیان اینکه رویداد نخست «شنبه خلاق اصفهان» است که از امروز آغاز می‌شود، افزود: تا پیش از این در شهرداری برای دریافت ایده‌های شهروندان ایده کاپ‌هایی با موضوعات مختلف برگزار می‌شد، اما اکنون با فضای جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا، شنبه‌های خلاق را فرصتی برای مشارکت شهروندان در اداره بهتر شهر در نظر گرفتیم که این رویداد از امروز رقم خواهد خورد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در نخستین شنبه خلاق اصفهان از شهروندان خواسته شده برای ساماندهی وضعیت جدیدی که در شهر برای زندگی افراد ایجاد شده، ایده‌های جدیدی ارائه کنند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه پیدا کرده و فرصت‌های جدیدی خلق کنیم، از این رو امروز منتظر دریافت نظرات و مشارکت شهروندان هستیم و راه‌های ارتباطی برای شرکت در این رویداد نیز از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی اعلام شده است.

او با بیان اینکه دومین برنامه «آغاز هفته فرهنگی اصفهان» در روز سوم اردیبهشت‌ماه است، گفت: پیشاپیش فرارسیدن هفته فرهنگی اصفهان را به تمام شهروندان به ویژه هنرمندان و کنشگران فرهنگی در شهر تبریک می‌گوییم.

نوروزی ادامه داد: سال گذشته پس از وقوع سیل در استان‌های خرم آباد و خوزستان، برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان برای همدلی با ایران به شیوه‌های قبل اجرا نشد، امسال نیز با توجه به اینکه امکان تشکیل اجتماعات وجود ندارد، نمی‌توانیم مثل سال ۹۷ این برنامه‌ها را اجرا کنیم، اما برای برگزاری مجازی این رویداد در قالب‌های مختلف با مشارکت شهروندان برنامه‌ریزی خوبی شده که امیدواریم با مشارکت مردم اتفاقات خوبی در هفته جاری در شهر رقم بخورد.

او خاطرنشان کرد: سومین موضوع «برنامه جامع شهر اصفهان» است؛ این برنامه روشن می‌کند که آینده شهر اصفهان چگونه رقم خواهد خورد و چگونه برای رسیدن به اهداف این برنامه باید برنامه‌ریزی شود.

شهردار اصفهان با اشاره به تفاوت برنامه جامع شهر اصفهان نسبت به برنامه‌های ارائه شده گذشته، گفت: برای نخستین بار در کشور برنامه جامع شهر با مشارکت شهروندان تدوین می‌شود، البته قرار بود از ابتدای اردیبهشت ماه محله به محله جلساتی در این باره برگزار شود که به دلیل شرایط ایجاد شده امکان اجرای آن فراهم نیست، از این رو از شهروندان می‌خواهیم از طریق سایت www.isfahanplan.ir در این گفتگو‌های مجازی به طور جدی شرکت کنند.

او با تاکید بر اینکه امروز به مشارکت همه به ویژه طبقه خلاق شهر برای ساختن فردایی بهتر نیاز داریم، اظهار کرد: این مشارکت عالی‌ترین سطح مداخله مردم در سرنوشت خویش برای اداره شهر است، بنابراین از تمام شهروندان تقاضای مشارکت فعالانه در این برنامه‌ها را داریم.

نوروزی همچنین از شهروندان درخواست کرد: با رعایت تمام نکات بهداشتی، توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به ویژه در اتوبوس‌ها که البته الزامی شده، مراقب سلامتی خود و دیگران باشند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715