پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

احتمال تعطیلی دانشگاه‌های اصفهان تا 15 اردیبهشت

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان گفت: بحث هر ۲ دانشگاه صنعتی و اصفهان این است که بازگشایی را تا ۱۵ اردیبهشت به تأخیر انداخته و بعد از این تاریخ دانشگاه‌ها بازگشایی شوند که نیازمند تصمیم‌گیری از جانب ستاد ملی است.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، حجت‌الله غلامی اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد ملی پیشگیری با کرونا مدارس این استان همچنان تا بیستم و دوم فروردین تعطیل است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان افزود: قرار شد بحث طرح تهیه شده برای مدارس که اداره کل آموزش و پرورش برای ستاد ملی ارسال شود که کلیات طرح این بود که با توجه به شرایط موجود، مدارس بازگشایی نشود مگر با اجرای برنامه ویژه که میزان شدت بیماری در استان بررسی و متناسب با میزان جمعیت دانش‌آموزی و میزان بیماری در شهرستان‌ها به ترتیب و مرحله‌ای نسبت به بازگشایی اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: همچنین سامانه یکپارچه (شاد) که توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه شده در فضای مجازی آموزش را ادامه دهد.

غلامی گفت: پس از تعطیلی مدارس، سامانه شاد در کشور اجرا می‌شود و یا طرح پیشنهادی که به صورت مرحله‌ای از روستاها و یا مراکزی که شدت بیماری در آن‌ها کمتر است بازگشایی را خواهند داشت.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها بیان کرد: بحث هر ۲ دانشگاه صنعتی و اصفهان این است که بازگشایی را تا ۱۵ اردیبهشت به تأخیر انداخته و بعد از این تاریخ با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تهیه شده دانشگاه‌ها بازگشایی شوند که نیازمند تصمیم‌گیری از جانب ستاد ملی است.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین جلسه این ستاد در استانداری تصریح کرد: در جلسه امروز طرحی توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح شد که ادامه روند فعالیت‌ها در استان از بیستم فروردین به چه صورت باشد که موضوعات و نقطه نظرات اعضا اخذ شد؛ از این رو باید اصلاحات لازم در طرح باید ابلاغ شود و طرح برای ستاد ملی ارسال شود.

غلامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشنهادات ستاد استانی که قرار شد به ستاد ملی ابلاغ شود این است که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۳۰ فروردین ادامه پیدا کند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان اظهار کرد: دستورالعمل ستاد ملی را با حداقل ظرفیت کارمندی که کمتر یک‌سوم مشاغل کارمندی و خدماتی شامل می‌شود باید مدیریت کنیم و حجم کارمندان را به سمت ادارات شاهد نباشیم.

وی گفت: همچنان تا ۲۰ فروردین تردد بین شهرها، غیربومی‌ها و خارج شدن خودروها از شهر محل سکونت ممنوع است و با جرائم ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف خودرو ادامه دارد و بعد از تصویب ستاد ملی تا ۳۰ فروردین تمدید خواهد شد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715