جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۷
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان:
 مسیر فرهنگی شهر اصفهان مشخص شده است   

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: با رونمایی از سند اولویت‌بندی مولفه‌های نقشه فرهنگی شهر اصفهان، مسیر فرهنگی شهر مشخص شده است.

به گزارش ندای اصفهان، اصغر آذربایجانی پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از نقشه جامع فرهنگی شهر اصفهان با تسلیت شهادت امام زین العابدین(ع) و گرامی داشت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی اظهار داشت: دغدغه‌های اعضای شورای شهر نسبت به نگاه دقیق و عمیق به حوزه فرهنگ منجر به تدوین سند اولویت‌بندی مولفه‌های نقشه فرهنگی شهر اصفهان شد.

وی با بیان این جمله از رهبر انقلاب که «فرهنگ مانند ستون فقرات هویت یک جامعه است» افزود: در کمیسیون فرهنگی با توجه به روند معمول شوراها در خصوص تدوین بودجه سالیانه شهرداری، در خصوص بودجه فرهنگی و مسیری که قرار است در این حوزه طی شود با این سئوال مواجه شدیم که، مبنای اولویت‌های ما کجاست؟ و اگر فرهنگ را زیربنای توسعه در ساحت‌های مختلف بدانیم، اولویت های فرهنگ چه می‌تواند باشد؟

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان تصریح کرد: مقوله فرهنگ یک کل به هم پیوسته و دارای مولفه‌های متعدد است که هر کدام از این مولفه‌ها ناظر به بخشی از فرهنگ است.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود گفت: برای شکل گرفتن یک نگاه واحد به فرهنگ به جهت محدودیت‌های انسانی، مالی، مکانی و زمانی نیازمند یک رویکرد صحیح و واحد بودیم.

آذربایجانی افزود: جلساتی با مدیریت فرهنگی اجتماعی شهرداری برای رسیدن به یک تعریف مشترک برگزار شد تا بتوانیم مولفه‌های موثر در حوزه شهری را در یک کار علمی اولویت بندی کنیم تا در یک مسیر مشخص گام برداریم.

وی اذعان داشت: از شهریور ماه ۹۲ که نقشه مهندسی فرهنگی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و در ابلاغیه رهبری در برنامه ششم توسعه نیز مورد تاکید قرار گرفت؛ مبنای کار ما در اصفهان بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: امیدوار هستیم ظرفیتی که برای فرهنگ شهر انجام گرفته به جهات مختلف برای حوزه فرهنگی شهر برکاتی داشته باشد.

وی با اشاره به مزیت‌های این پروژه افزود: نخستین برکت این حرکت، این است که شورای شهر مسیر حرکت خود را در حوزه فرهنگ پیدا کرده و از جمله مزیت‌هایی که در آینده خودش را نشان خواهد داد هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی مختلف در سطح شهر است.

آذربایجانی در پایان با تشکر از معاونت برنامه ریزی و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری خاطر نشان کرد: بودجه‌ریزی مناسب بر اساس اولویت‌های فرهنگی و شناخت تهدیدها و فرصت‌های این حوزه از اهداف تدوین سندی است که امروز رونمایی شد، که می‌تواند نحوه اولویت بندی برنامه‌ها را به مسئولان یادآور شود و خواسته‌های فرهنگی شهروندان را مشخص کند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز