شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۷

هیئت‌های خارجی فقط در باغ سبز نشان داده‌اند

فولادگر: اصلاح بحث یارانه‌ها نیازمند جسارت دولت است / به هیچ‌وجه بازار داخلی را در اختیار کامل شرکت‌های اقتصادی خارجی قرار نمی‌دهیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه ترکیب دولت فعلی، از دولت اصلاحات و کارگزاران است، گفت: بحث یارانه‌ها یکی از موضوعات مهم است که نیازمند اصلاح است ولی دولت فعلی برای اصلاح باید جسارت لازم را داشته باشد.

به گزارش ندای اصفهان، حمیدرضا فولادگر پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در تشریح فعالیت‌های صورت گرفته گفت: اقدامات انجام‌شده در این چند ماه اخیر، در حوزه‌های مختلف حوزه سیاست داخلی، سیاست خارجی و اقتصادی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: نخستین اقدام قابل بیان مجلس در حوزه سیاست داخلی، پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است که در مجلس سیستم اجرایی انتخابات مجلس و خبرگان همان سازی شد.

* قانون احزاب، احزاب را نظارت‌پذیرتر می‌کند

فولادگر با بیان اینکه در امر شوراهای شهر مهم‌ترین اصلاحی که انجام شد، کاهش تعداد اعضای شورا بود که به این ترتیب برای شهرهای بالای 2 میلیون نفر 15 نفر و برای تهران 21 نفر است، تصریح کرد: قانون احزاب مصوب 1360 با برخی از اصلاحات درصدد تصویب در مجلس است و در این روزها از بخش شورای نگهبان عبور کرده است.

وی با بیان اینکه تصویب قانون احزاب دستاوردهای مختلفی دارد افزود: این قانون باعث نشاط سیاسی در جامعه و همچنین توسعه واقعی احزاب و در نهایت نظارت‌پذیرتر شدن احزاب می‌شود.

عضو کمیسیون اصل 44 مجلس تاکید کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌هایی خوبی در حیطه تعادل جمعیت و خانواده، ارتقای خانواده و قانون امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است همچنین طرح اصلاح قانون اداره صدا و سیما در دست بررسی است که در حال به‌روز شدن است.

وی با بیان این مطلب که مهم‌ترین اقدام مجلس در حوزه سیاست خارجه، قانون 9 ماده‌ای اقدام متناسب دولت در خصوص اجرای برجام بود خاطرنشان کرد: نظرهای نمایندگان در این زمینه بسیار متفاوت بود، ولی نظر من در این زمینه همچون رأی حداکثری مجلس بود پذیرش برجام مشروط است، ولی مجلس می‌توانست محکم‌تر و قوی‌تر عمل کند.

فولادگر ابراز کرد: در بخش اقتصادی و کمیسیون اصل 44 سه گزارش نظارتی تهیه شده است که یکی از آن‌ها برای قرائت آماده و دو گزارش دیگر در دست تهیه شدن است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: نخستین گزارش مربوط به نحوه اجرای قانون بهبود مستمر کسب‌وکار است، دومین گزارش در حال تهیه، گزارش اجرای اصل 44 در دولت جدید و سومین گزارش که تا آخر سال جاری تهیه می‌شود، در حوزه تولید در فضای پسا تحریم است.

وی با اشاره به اینکه به هیچ‌وجه بازار داخلی را در اختیار کامل شرکت‌های اقتصادی خارجی قرار نمی‌دهیم تصریح کرد: این امر موجب نابودی تولید داخلی می‌شود و تا به امروز هیئت‌های خارجی فقط در باغ سبز نشان داده‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم در توضیح بسته اقتصادی جدید دولت گفت: بسته اقتصادی و خروج از رکود مطرح‌شده دولت یازدهم دارای سه رکن است، نخست موانع تولید را رفع کند، شرایط اقتصادی جدید باید به نحوی باشد که منابع جدید جذب شود و تحریک تقاضا و تشویق خریدار است.

وی در ادامه با بیان اینکه ترکیب دولت فعلی، از دولت اصلاحات و کارگزاران است، افزود: بحث یارانه‌ها یکی از موضوعات مهم است که نیازمند اصلاح است ولی دولت فعلی برای اصلاح باید جسارت لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715