پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰

محصولات شرکت‌های دانش بنیان اصفهان برای مقابله با کرونا به کار گرفته شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: شرکت‌های دانش بنیان اصفهان برای مقابله با ویروس کرونا دستگاه‌های بهداشتی تولید کردند.

به گزارش ندای اصفهان،سید حسن قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: دوربین حرارتی تشخیص دمای بدن برای اندازه‌گیری دمای بدن افرادی که به صورت گروهی وارد اماکنی همچون فرودگاه، مترو و ترمینال‌ها و مکان‌های پرتردد می‌شود، به وسیله این شرکت‌ها ساخته شده است.

او ادامه داد: این دوربین حرارتی با دقت نیم درجه دمای بدن را اندازه گیری می‌کند و تاکنون ۴۰ دستگاه از این نوع تولید و در اماکن مختلف نصب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه قرار است تا پایان خردادماه ۲۰۰ دستگاه دوربین دیگر تولید شود، تصریح کرد: تولید دوربین حرارتی تشخیص دما کمتر از ۱۰ روز به نتیجه رسیده است.

او اضافه کرد: شرکت بهیار صنعت برای خط تولید ماسک‌های سه لایه اقدامات مهمی انجام داد و در مدت زمان کوتاه این خط تولید راه اندازی شد و ۴۰ خط تولید در دست برنامه ریزی و تولید است تا نیاز کشور تامین شود.

قاضی عسگر اظهارداشت: شرکت دانش بنیان زیست فرآورده سپاهان هم که از قبل الکل تولید می‌کرد در این مدت و با توجه به شیوع ویروس کرونا تولید خود را افزایش داد و اکنون حدود ۱۶ هزار لیتر الکل طبی تولید می‌کند.

به گفته او تب سنج فروسرخ نیز توسط یکی دیگر از شرکت‌های دانش بنیان تولید شد که دمای بدن را به صورت دقیق نشان می‌دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان ادامه داد: دستگاه ضدعفونی کننده محیط که به صورت پودر و مه‌پاش در هوا پاشیده و محیط را ضدعفونی می‌کند.

او تصریح کرد: شبکه رهتاب سامانه راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار است که می‌تواند کالا‌ها را از تولید تا مصرف دنبال کند که از دلالی و سوء استفاده از کالا‌های تنظیم بازار جلوگیری می‌کند.

قاضی عسگر درباره دیگر محصول تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان افزود: فیلتر‌های تصفیه هوا برای ذرات با قطر ۱۰۰ نانومتر به بالا مناسب است که این محصول تولید شده که تصفیه هوا با گرید‌های مختلف را انجام می‌دهد.

او خاطرنشان کرد: محصولات تولید شده به تعداد‌های مورد نیاز قابلیت تولید در این شرکت‌ها را دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان کرد: همچنین سامانه کامپیوتری برای مدیریت دورکاری کارکنان با عنوان سامانه «دورکاری کیهان طراحی» و اجرا شده است.

او اضافه کرد: ساخت مخازن اکسیژن از مقادیر کوچک تا ۲۰۰ تن توسط یکی از شرکت‌ها آغاز شده است.

قاضی عسگر گفت: دستگاه استریل کننده کالا‌های خریده شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تولید شده است که با استفاه از پرتو فرابنفش کالا‌ها را استریل می‌کند.

او اظهارداشت: تعدادی از شرکت‌ها در راستای تولید ضدعفونی کننده دست و تعدادی در راستای ایجاد سامانه‌های آموزش مجازی قدم برداشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در این حوزه یک سری درخواست ارایه تسهیلات برای شرکت‌هایی که اقلام بهداشتی تولید می‌کردند، داشتیم که در کارگروه تسهیل خارج از نوبت به درخواست آن‌ها رسیدگی و برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی شدند.

او افزود: در این راستا تعدادی از کارخانه‌های تولید اقلام بهداشتی از جمله ماسک با مشکلات متعدد و حتی تعطیل مواجه بودند که مورد بررسی قرار گرفت.

قاضی عسگر ادامه داد: بسته‌های حمایتی از کسب و کار‌های آسیب دیده در شرایط موجود برای حوزه گردشگری و کسب و کار خرد در نظر گرفته شد و تعدادی از آن‌ها اجرایی و تعدادی به تهران منعکس شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از زیان مرغ فروشی‌ها با هماهنگی‌های بعمل آمده خرید حمایتی مرغ را از ۲ روز گذشته آغاز کردیم و شرکت پشتیبانی امور دام ۲۰۰ تن مرغ خریداری شده ذخیره کرد.

او با بیان اینکه ابتدای سال از واردات مرغ جلوگیری شد، افزود: از این رو ضمانت تامین ۷۰ هزار تن را قبول کردیم.

قاضی عسگر ادامه داد: پیگیری تهیه پروتکل بهداشتی مرتبط با فعالیت نانوایی‌ها و جایگاه‌های سوخت در دست اقدام قرار گرفت، مشکل در این راستا تامین الکل و اقلام بهداشتی بود که کمیته تخصیص و توزیع با حضور نمایندگان استانداری، اطلاعات سپاه، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشکلات توزیع را برطرف کردند.

استان اصفهان دارای بیش از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان، یک شهرک علمی تحقیقاتی، سه پارک علم و فناوری و بیش از ۱۰ مرکز رشد است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715