یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

روحانی مطرح کرد:جزئیات طرح جدید وزارت بهداشت برای قطع زنجیره «کرونا»

رئیس جمهور گفت: وزارت بهداشت امروز طرحی را به جلسه ستاد ملی آورد که مبنای آن این است که هر کس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خود را از جامعه دور کرده و به نوعی خود را قرنطینه کند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا طی سخنانی اظهار داشت: اصل اجرای طرح فاصله گذاری تا  15 فروردین خواهد بود و ادامه آن  تا 20 فروردین است و ما گفتیم که در 15 فروردین یک بار این اجرا آن را مرور کنیم ولی به طور طبیعی اجرای آن تا 20 فروردین خواهد بود. مردم بر مبنای 20 فروردین در نظر بگیرند و این مدت را همکاری کنند.

وی افزود:  همکاری مردم است که این طرح پیش می رود. اگر مردم با این طرح همراهی نکنند درست کردن یک کاغذی که نشان دهد ساکن فلان شهر هستید کاری ندارد و پلیس هم زمان این را ندارد که چند ساعت وقت بگذارد و درستی کاغذ شما را بررسی کند. بنابراین همه باید همکاری کنیم با این طرح و بدانیم که اجرای این طرح به نفع همه است.

رئیس جمهور با اشاره به جزئیاتی از جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وزارت بهداشت امروز طرحی را به جلسه ستاد ملی آورد که مبنای آن این است که هر کس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خود را از جامعه دور کند و به نوعی خود را قرنطینه کند. حال اگر لازم است در اقامت گاه قرنطینه ما، یا در خانه خودش و یا در بیمارستان بستری شود. ما خواهش می کنیم که کسانی که علائم بیماری کرونا را دارند خودشان رعایت کنند و خود را قرنطینه کنند چراکه  اولین کسانی که در خطر قرار می گیرند اعضای خانواده و دوستان و عزیزان  این افراد هستند که در معرض خطر قرار می گیرند.

روحانی خاطرنشان کرد:  بحث ما در جلسه امروز این بود که اگر چنین فردی به این دستورالعمل عمل نکرد و با این که می دانست کرونا دارد به جامعه آمد  چگونه رفتار شود که مقرر شد کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی در رابطه با نحوه برخورد با این افراد تصمیم گیری کند و اگر شد تا شب این دستورالعملی برای این طرح در مصوب کند.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم گفت: وقتی مسافرت را ممنوع می کنیم و می گوییم مغازه ها تعطیل شود به مردم فشار می آید  برخی اگر دو روز کار نکنند به زندگی انها فشار وارد می شود. لذا این طرح های محدود کننده  را هر مقدار که ضروری باشد انجام می دهیم و هر وقت لازم باشد آن را تمام می کنیم تا مردم به زندگی عادی خود برگردند اما این بستگی به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا دارد.هر وقت وزارت بهداشت بگیرد این روند کاهشی شده است ما می توانیم شرایط را به قبل از ماه اسفند برگردانیم.

وی ادامه داد: مردم عزیز، ما در شرایط تحریم هستیم اما 20 درصد بودجه امسال را به کرونا اختصاص دادیم یعنی صد هزار میلیارد تومان. این برای دنیا شاید تعجب آور باشد که چگونه ضمن اینکه بیمارستانهایش تجهیز است و مردم  جامعه اش  با آرامش هستند، دولت توانسته است ظرف همین یک هفته صد هزار میلیارد تومان به عنوان وام و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار افراد بگذارد.

روحانی تصریح کرد:هشت هزار میلیارد تومان برای پرداخت نقدی به  سه میلیون نفر و تسهیلات ارزان قیمت برای 4 میلیون خانوار، 12 هزار میلیارد توان برای بخش بهداشت و درمان 5 هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری و 75 هزار میلیارد تومان هم تسهیلات ارزان قیمت با اقساط دو ساله  و سود 12 در صد آماده کرده  ایم تا در اختیار کسب و کارهایی قرار دهیم که این روزها آسیب دیده اند.

 

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715