شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

رزمایش دفاع بیولوژیک در اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای حضرت سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه اصفهان گفت:رزمایش دفاع بیولوژیک در استان های اصفهان و یزد در روز نهم فروردین اجرا خواهد شد و تا زمان ریشه کن شدن کامل این ویروس این امکانات آماده به کار خواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان،سرتیپ پاسدار سردار جواد استکی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای حضرت سید الشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه اصفهان افزود: رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و بازسازی محیطی با نام “شهدای مدافع سلامت” توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حسب دستور فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی زمینی طراحی و در سه هزار نقطه آلوده کشور اجرا می‌شود.

اوادامه داد: این رزمایش با بکارگیری همه امکانات یگان‌های رزم، یگان‌های پشتیبانی رزم و پشتیبانی خدمات رزم نیروی زمینی و همچنین با به کارگیری سایر نیرو‌های سپاه اعم از استانی و بسیج و نیروی هوا فضا در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقدام جهشی در قطع زنجیره ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای حضرت سید الشهدا (ع) نیروی زمینی با اشاره به حوزه فعالیتی این قرارگاه در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری، افزود: تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم (ع) در استان چهارمحال و بختیاری، تیپ ۱۸ الغدیر در یزد و لشکر ۱۴ امام حسین (ع)، لشکر هشت نجف اشرف، توپخانه ۱۵ خرداد، تیپ ۴۰ مهندسی صاحب الزمان (عج)، دانشگاه امیرالمومنین (ع) نیروی زمینی سپاه، مجموعه بازسازی شهید زین الدین، امکانات سایر مراکز سپاه از جمله بیمارستان شهید صدوقی در استان اصفهان در این رزمایش شرکت دارند.

به گفته او بخشی از این رزمایش روز چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری اجرا شد و در استان‌های اصفهان و یزد در روز شنبه اجرا خواهد شد و تا زمان ریشه کن شدن کامل این ویروس این امکانات آماده به کار خواهد بود.

سردار استکی اظهارداشت: همه امکانات موجود و امکانات و تجهیزات جنگ نوین استفاده شده در سال‌های دفاع مقدس پس از بازسازی و تعمیر و همچنین نفربرها، خودرو‌های آتش نشانی موجود در یگان‌های سپاه، بلدوزر‌ها و همه امکاناتی که می‌توانند در امر ضدعفونی و گندزدایی مورد استفاده قرار گیرند، در این رزمایش به کارگیری خواهد شد.

او با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته در این سه استان، تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای اجرای این رزمایش در نظر گرفته شد و نیرو‌های شرکت کننده در آن آموزش‌های لازم را دیده اند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای حضرت سید الشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه اصفهان افزود: همچنین یک سری بسته‌های آموزشی و بهداشتی به منظور توزیع در مناطق آلوده و مقادیری بسته‌های معیشتی برای توزیع در بین اقشار ضعیف و خانواده‌های محروم در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مرکز بازسازی شهید زین الدین در بازسازی تانک و نفربر، گفت: این مرکز دستگاهی را به منظور ضدعفونی طراحی و تولید کرد که سایر نهاد‌ها مانند شهرداری‌ها می‌توانند از این ابزار استفاده کنند که بروشور و اطلاعات آن در اختیار این نهاد‌ها قرار گرفته است.

سردار استکی با اشاره به خدمات درمانی اصفهان به سایر استانها، ادامه داد: بیمارستان صحرایی شهید صدوقی اصفهان به محض درخواست استان قم در این خطه حضور یافت و پس از آن طی ۴۸ ساعت گذشته در استان تهران مستقر شد و همچنین بخش از پزشکان، بهیاران، پرستاران و نیرو‌های پزشک و پیراپزشک اصفهان به برخی نقاط شمال، شمال غرب و جنوب شرق اعزام شده اند.

او اضافه کرد: نیرو‌های موجود آماده و نیرو‌های بازنشسته نیز در اجرای این طرح و خدمات رسانی در حوزه مقابله با بیماری کرونا فراخوان شده اند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715