پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
12:25 - 2020/03/23

نماینده مردم اصفهان:

امنیت و آرامش جامعه در سایه “جهش تولید” است؛ بانک‌ها بنگاه‌داری نکنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین نتیجه جهش تولید این است که امنیت و آرامش جامعه در سایه آن حفظ می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،حجت الاسلام احمد سالک در رابطه با ضرورت تاکید بر تولید در شعار سال جدید توسط مقام‌ معظم‌ رهبری اظهار داشت: طبق یک نظر کارشناسی جامع در سطح کشور آن چیزی که می‌تواند ما را از این تحریم‌ها و فشارهای داخل و خارج نجات دهد فقط تولید است.

وی ادامه داد: وقتی چرخ تولید به جریان بیفتد سرمایه‌گذاران و نیروهای انسانی متعهد و متخصص پای کار می‌آیند، اشتغال‌زایی شده و بیکاری از بین می‌رود، نیازهای داخلی کشور تامین می‌شود، از وابستگی و قاچاق و اینگونه موارد دور می‌شویم و نیز محور مقاومت کشور در این جنگ اقتصادی تولید است و امسال این اصل جهش تولید شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهش و تولید دو کلیدواژه صاحب فرهنگ هستند، عنوان کرد: جهش از جهاد، کوشش، تلاش، سعی و مقابله با تنبلی می‌آید یعنی با ابتکار و برنامه‌ریزی، طراحی‌های نوین در سطح بین‌المللی و با رقابت بین‌المللی این حرکت را سامان می‌دهد و افراد متفکر و مبتکر در این جهش حضور پیدا و تولیدی را ایجاد می‌کنند که نیازهای کشور، سطح منطقه و جهان را رفع کند.

وی افزود: با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های برون تشکیلاتی نظام می‌توانیم این بحران اقتصادی را پشت سر بگذاریم و کشور را از این وضعیت نجات دهیم.

سالک با اشاره به مولفه‌ها و شاخصه‌های جهش تولید بیان کرد: یکی از مولفه‌های جهش تولید ابتکار و خلاقیت از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور است و یک حرکت جدید در جریان نخبگان کشور به وجود می‌آورد و مولفه دوم امید به آینده در کشور است، باید با هرگونه یأس و ناامیدی مبارزه کرد، شاخصه سوم توجه ملت به خودکفایی برای رفع نیازهای داخلی و وابستگی‌هایی است که ما به نفت و کشورهای خارجی داریم.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به دیگر نتایج جهش تولید افزود: مهم‌تر از همه این مسائل، امنیت و آرامش جامعه ما در سایه رشد و جهش تولید خواهد بود.

نماینده اصفهان در مجلس در رابطه با وظایف نهادهای مختلف در زمینه جهش تولید در کشور تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه‌ای که بر دوش دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر نهادها وجود دارد فراهم کردن بستر جهش تولید است؛ به عنوان مثال وزارت اقتصاد و دارایی و بیمه‌ها با مردم، سرمایه‌گذاران، کارخانه‌داران و تولیدکنندگان مدارا کنند و فشارهای مالیاتی و غیره بر این افراد خلاف سیاست‌های جهش تولید است.

وی ادامه داد: اگر در این جهت قوانینی لازم است، باید تامین و پالایش قوانین صورت گیرد و بستر برای نسل جوان تحصیل کرده در ابعاد مختلف فراهم شود و نیز امنیت سرمایه‌گذار از لحاظ مالی، جانی و امکانات تامین شده و از قانون‌گریزی دوری کرد، همچنین از افراد علاقه‌مند در سطح کشور جذب سرمایه شده و با فراهم کردن بستر از سرمایه‌گریزی جلوگیری شود.

سالک با اشاره به عوامل سرمایه‌گریزی در کشور اظهار داشت: باید با جریان بروکراسی در ادارات به شدت مبارزه شود و نباید برای سرمایه‌گذار ده‌ها جلسه تشکیل شود و او را مأیوس کرد و بنابراین استانداران کشور باید بستر جذب سرمایه را فراهم آورند.

وی با بیان اینکه موانع بسیاری در مقابل تولید وجود دارد، گفت: یکی از موانع پیش‌روی تولید بانک‌ها هستند چراکه با بنگاه‌داری به جای اینکه تسهیلات رشد تولید را فراهم کنند خود مانع رشد تولید هستند و این دیرکردها و سودهای کلان سرمایه‌گذاران را فلج می‌کند، همچنین گمرک‌ها باید زمینه رشد تولید را فراهم کنند و مسئولیت آن به عهده دولت بوده و باید رسیدگی کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715