ندای اصفهان

محصولات ارگانیک و تهیه محصولات محلی در زمان قرنطینه

کدخبر: 121959
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ در ساعت ۱:۲۹ ب٫ظ

به گزارش ندای اصفهان، محصولات ارگانیک (Organic) به محصولاتی گفته می‌شود که کاملاً طبیعی فرآیند رشد و پرورش خود را طی کرده‌اند. در این محصولات از هیچگونه سمومی همچون علف هرز کُش، آفت کُش، هورمون، دستکاری ژنتیکی و مواد شیمیایی دیگری استفاده نشده است و حتی هنگام نگهداری آن‌ها نیز از هیچگونه مواد نگهدارنده‌ای استفاده نشده است.

عده‌ای بر این باورند که محصولات ارگانیک سالم‌تر و خوشمزه‌تر از محصولات معمولی هستند و عده‌ای دیگر، از محصولات محلی به این دلیل که برای محیط زیست و حیوانات بهتر است و ضرر کمتری به آن‌ها می‌رساند، استفاده می‌کنند.

فواید محصولات محلی

محصولات ارگانیک با توجه به اینکه در فرآیند تولید محصول از هیچگونه سموم و اصلاح ژنتیکی در آن استفاده نمی‌شود، فواید بسیاری نسبت به محصولات معمولی دارند. در ادامه چند نمونه از آن‌ها را بازگو خواهیم کرد.

الف) سلامت فردی

1- میوه‌ها در سایز طبیعی خود تولید می‌شوند و از رنگ و طعم مطلوبی برخوردارند.

2- این محصولات از سطح پایین‌تری از نیترات برخوردارند که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

3- از ارزش غذایی بیشتری برخوردارند، زیرا مواد شیمایی باعث تخریب و از بین بردن ویتامین آن‌ها نشده است.

4- محصولات محلی اسید سینولئیک بیشتری دارند که این اسید برای سلامت قلب و عروق افراد بسیار مفید است.

ب) سلامت حیوانات

کشاورزی بدون استفاده از آفت کُش‌ها برای پرندگان و حیواناتی که در آن نزدیکی زندگی می‌کنند نیز بهتر است. حیواناتی که از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنند، آنتی بیوتیک‌ها و هورمون‌های رشدی وارد بدنشان نمی‌شود.

ج) سلامت زمین

محصولات محلی دوست صمیمی زمین هستند. روش تولید این محصولات با استفاده از کشاورزی آلی باعث کاهش آلودگی، کاهش فرسایش خاک و حفظ دیگر منابع می‌شود.

خرید محصولات ارگانیک

میوه‌ها، غلات، محصولات لبنی و سبزیجات همگی به روش ارگانیک تولید می‌شوند. این محصولات را می‌توانید به طریق مختلفی خریداری کنید:

  • – مزرعه ارگانیک

یک مزرعه ارگانیک پیدا کنید که بتواند محصولاتش را به شما بفروشد. زیرا عده‌ای از این مزرعه‌ها فروش به تعداد و وزن پایین را قبول نمی‌کنند.

  • – بازارها و فروشگاه‌ها

در فروشگاه‌ها و بازارهای این محصولات بسیار محبوب هستند. این محصولات با برچسب ارگانیک در سطح فروشگاه‌ها و بازارها ارائه می‌شود.

  • – اینترنت

در سطح اینترنت فروشگاه‌های معتبری یافت می‌شوند که محصولات محلی را ارائه می‌کنند. می‌توانید از آن‌ها تهیه و مصرف کنید.

محصولات محلی بدلیل فرآیند تولید کاملاً طبیعی و به دور از هر گونه مواد شیمیایی هم از خاصیت بیشتری برخوردارند و هم آلودگی محیطی کمتری را ایجاد می‌کنند. اگر در قرنطینه هستید و به صورت فیزیکی نمی‌توانید محصولات ارگانیک را تهیه کنید اینجا کلیک کنید.

https://rozstore.com/

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,