پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
11:39 - 2020/03/16

به بهانه ویروس کرونا از ظرفیت معنوی ماه شعبان غفلت نشود

همگان باید مراقبت کنند که مبادا به بهانه شیوع این بیماری و تعطیل شدن مراسمات و مجالس مذهبی، انس و ارتباط مردم مخصوصاً جوانان با قرآن و اهل بیت کمرنگ ‌شود که خدای ناکرده اگر این اتفاق شوم بیفتد خسارات ناشی از آن در طول سال آینده، گریبان جامعه را می‌گیرد و آسیبهای زیادی بر پیکره فرهنگی جامعه وارد می کند.

ندای اصفهان- حجت الاسلام محمد مقتدایی خوراسگانی

مهمترین دغدغه ای که این روزها مردم کشور ما با آن دست و پنجه نرم می کنند، شیوع ویروس کرونا است که البته رعایت مسائل بهداشتی برای پیشگیری از این بیماری امری عقلانی، منطقی و مطابق دستورات شریعت اسلامی است.

مراجع معظم تقلید، علما، روحانیون و طلاب حوزه های مقدسه علمیه از اولین گروه هایی بودند که عموم مردم را به رعایت دستورات بهداشتی ارائه شده توسط پزشکان و متخصصان، دعوت کردند. در همین راستا به دستور علما و مراجع تقلید، بخشی از مراسمات و مجالس مذهبی و دینی مانند مراسم معنوی اعتکاف و نیز نمازهای جمعه برای مدتی تعطیل شدند که این خود عقلانی بودن دین مبین اسلام و مذهب تشیع را برای بار دیگر بر همگان ثابت کرد.

اما بر خود لازم می دانم نکته دقیقی را که بعضاً این روزها مورد غفلت عده‌ای از مردم واقع شده است، از باب تذکار و یادآوری متذکر شوم و آن هم اینکه ازجمله امور ارزشمندی که خصوصاً در سال‌های اخیر موجب رشد و ارتقاء سلامت های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ما می شده، انس و ارتباط بیشتر با قرآن، معارف اهل بیت و امور دینی در ماه های رجب و شعبان بوده است. که این انس و ارتباط در سال‌های اخیر با رونق گرفتن مراسم معنوی اعتکاف و نیز جشن های اعیاد ماه شعبان در سطح کشور فراگیر شده بود.

چه بسا در سال های گذشته همین دعاها و انس و ارتباط بیشتر با قرآن و معارف، در ماه های رجب و شعبان بودند که نقش بسزایی در سلامت های اخلاقی همه جامعه علی الخصوص جوانان ایفا کرده و آثار و برکات آن در طول سال برای مردم و کشور نافع بوده است.

اما امروز همگان باید مراقبت کنند که مبادا به بهانه شیوع این بیماری و تعطیل شدن مراسمات و مجالس مذهبی، انس و ارتباط مردم مخصوصاً جوانان با قرآن و اهل بیت کمرنگ ‌شود که خدای ناکرده اگر این اتفاق شوم بیفتد خسارات ناشی از آن در طول سال آینده، گریبان جامعه را می‌گیرد و آسیبهای زیادی بر پیکره فرهنگی جامعه وارد می کند.

متاسفانه در روزهای اخیر شاهد آن هستیم که رسانه های انگلیسی- آمریکایی با همراهی فرقه ضاله وهابیت از تعطیل شدن مراسمات مذهبی و دینی، سوء استفاده کرده و در حال تلاش برای سست کردن پایه های اعتقادی جوانان بوده و دائما شبهه پراکنی می کنند که با نهایت تاسف برخی از به اصطلاح روشنفکران و سلبریتی های معلوم الحال نیز با این جریانات همراهی کرده و در زمین دشمنان بازی می کنند.

لذا بر همه آحاد مردم متدین، لازم است که در این روزها در کنار رعایت دستورات بهداشتی و احتیاط های لازم، بیش از پیش به تقویت بنیه اعتقادی و ایمانی خود و اطرافیان توجه داشته باشند و از غفلت از ظرفیت ماه های رجب و شعبان بپرهیزند که در دعای ماه رجب هم اینگونه می خوانیم: وَ لا تَجعَلنی مِنَ الغافِلینَ المُبعَدین.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715