یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
12:06 - 2020/03/08

حامی مالی شهرک مبل اصفهان را تهدید کردند/ پروژه در مرحله محوطه‌سازی متوقف شد

رئیس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان در مورد شهرک مبل اصفهان از اختصاص زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در خیابان امام خمینی خبرداد و گفت: پس از گذشت چند سال و پیشرفت اولیه طرح، به دلیل کارشکنی‌هایی که صورت گرفت پروژه متوقف شده است.

به گزارش ندای اصفهان،حجت الله پورحقانی درباره شهرک مبل اصفهان از اختصاص زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در خیابان امام خمینی خبرداد و اظهار داشت: پس از گذشت چند سال و پیشرفت اولیه طرح، به دلیل کارشکنی‌هایی که صورت گرفت پروژه متوقف شده است.

رئیس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان با بیان این که برپایی شهرک مبل منافع انحصاری برخی را به خطر می‌اندازد افزود: به همین دلیل با رفت و آمدهایی که داشتند و حتی حامی را تهدید کرده بودند فعلاً کار متوقف شده هر چند محوطه سازی شهرک مبل هم انجام شده بود.

وی در خصوص آخرین وضعیت بازار مبل در آستانه نوروز عنوان کرد: فعالان حوزه مبل در سال ۹۸ شرایط مساعدی را تجربه نکردند و از زمانی که شیوع ویروس هم اتفاق افتاده عملاً تعدادی از واحدها تعطیل شده‌اند.

پورحقانی تصریح کرد: تا پیش از شیوع ویروس و نوسان اخیر دلار، تعدادی از کارگاه‌ها مجهز شده بودند و تلاش داشتند تا جایی در بازار کشورهای همسایه پیدا کنند اما شرایط به گونه دیگری رقم خورد.

رئیس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان تشریح کرد: نمایندگانی از کشورهای همسایه آمدند، کیفیت نمونه‌های ایرانی را دیدند و تمایل به همکاری هم داشتند اما همزمان شدن با ورود بیماری کرونا به کشور و فعلاً کار متوقف شده است.

وی با اشاره به تورم ناشی از کاهش ارزش پول ملی اضافه کرد: استحصال چوب در داخل کشور محدودیت دارد و چوب از گرجستان، اوکراین و روسیه وارد می‌شود، مواد اولیه پارچه نیز از ترکیه وارد می‌شود، جنس ایرانی هم مرغوب است اما مردم هنوز اعتماد نمی‌کنند و به همین دلیل متناسب با افزایش دلار، قیمت مبل هم بالا رفته است.

پورحقانی در خصوص چالش دیگر مبلسازان برای صادرات اذعان داشت: برای صادرات باید نمونه‌ها از سایر کشورها بیاوریم و با مهندسی معکوس، مشابه یا حتی بهتر از آن را بسازیم، اما گمرک برای وارد کردن این نمونه‌ها همکاری نمی‌کند، وارد کرد این مبل‌ها محدود انجام می‌شود و هزینه بالایی ایجاد می‌کند و به مساعدت گمرک نیاز دارد.

رئیس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان در پایان یادآور شد: در اصفهان حدود هزار واحد ذیل اتحادیه تولید و فروش مبل فعالیت دارند که از این تعداد نیمی دارای مجوز و مابقی پرونده دارند، از مجموع این واحدها دوسوم کارگاه‌هایی هستند که از ۲ تا ۱۰۰ کارگر در آن‌ها در رسته‌های رویه‌کوبی، نجاری، مبلمان اداری، مبل‌سازی و … مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715