پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
11:48 - 2020/02/27

کدام دانشگاه‌های استان اصفهان تا پایان سال تعطیل شدند؟

با توجه به ورود کرونا به اصفهان، از روز گذشته برخی از دانشگاه‌های استان اصفهان تصمیم خود برای تعطیلی کلاس‌ها را اعلام کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، پس از آن که ۳۰ بهمن ماه نخستین بار به صورت رسمی از ابتلای چند ایرانی به ویروس کرونا اطلاع‌رسانی شد، تمهیدات مختلفی برای مقابله با شیوع این بیماری آغاز شده است.

تعطیلی مراکز تجمع از جمله دانشگاه‌ها از نخستین اقدامات صورت گرفته بود به طوری که اکثر دانشگاه‌های کشور از ابتدای هفته جاری تعطیل اعلام شدند.

روزهای اخیر در حالی که دانشجویان تقاضای ادامه تعطیلی دانشگاه تا پایان سال را داشتند، صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر عادی شدن شرایط از شنبه (۱۰ اسفندماه) این گمانه را تقویت کرد که کلاس‌ها دایر خواهند شد.

با توجه به ورود کرونا به اصفهان از روز گذشته برخی از دانشگاه‌های استان اصفهان تصمیم خود برای تعطیلی هفته آینده کلاس‌ها اعلام کرده‌اند.

دانشگاه کاشان نخستین دانشگاهی بود که اعلام کرد کلاس‌هایش را تا پایان سال تعطیل می‌کند (اینجا)، در اطلاعیه این دانشگاه همچنین آماده است: ادامه فعالیت‌های آموزشی (کلاس‌های نظری) دانشگاه از روز شنبه ۱۰ اسفند تا پایان سال ۹۸ صرفاً به صورت مجازی (دانشگاه مترصد فراهم کردن بستر لازم به صورت مجازی است و در این خصوص اطلاع‌رسانی مقتضی توسط معاونت آموزشی انجام خواهد شد).

دانشگاه صنعتی اصفهان دومین دانشگاهی بود که دست به کار شد (اینجا) و روز گذشته اعلام کرد: با تصویب هیأت‌رئیسه دانشگاه، با عدم تشکیل کلاس‌های آموزشی حضوری و آزمایشگاه‌ها تا پایان سال ۱۳۹۸ موافقت شد.

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه اصفهان از مدتی قبل منتظر تصمیم ریاست دانشگاه برای تعطیلی کلاس‌ها بودند، اما این موضوع تا روز گذشته مشخص نشده بود تا این که شب گذشته این دانشگاه هم نظر خود را اعلام کرد (اینجا).

در اطلاعیه دانشگاه اصفهان هر چند به صراحت تعطیلی کلاس‌ها ذکر نشده اما عنوان شده غیبت‌ها تا پایان سال مجاز بوده و خوابگاه‌ها و سلف نیز از ارائه خدمات خودداری خواهند کرد.

پس از تعطیلی سه دانشگاه بزرگ دولتی، نوبت به دانشگاه‌های آزاد استان رسید، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد (اینجا) اعلام کرد هفته آینده کلاس‌های خود را تعطیل می‌کند اما فعالیت‌های اداری مثل گذشته ادامه خواهد داشت.

پس از این، روابط عمومی دانشگاه‌های آزاد استان اصفهان اعلام کرد کلیه واحدهای دانشگاه آزاد هفته آینده را تعطیل خواهند بود.

شامگاه چهارشنبه مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت در توئیتی اعلام کرد: تعطیلی تمامی مراکز آموزشی در ستاد ملی مدیریت و پیشگیری کرونا تصویب شد. وزیر بهداشت به عنوان رئیس ستاد ملی مدیریت و پیشگیری کرونا از تعطیلی تمامی مراکز آموزش عالی به مدت یک هفته دیگر خبر داد. این مصوبه برای اجرا باید به امضای رئیس جمهور برسد.»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715