یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
18:08 - 2020/02/25

ماینر بیت کوین: گردش خاص یک برنامه یکپارچه

ماینرهای بیت کوین محاسبات پیچیده‌ای را انجام می‌دهند که به هش (hashes) معروف است و هر هش یک شانس برای عملکرد بهتر بیت کوین برای شما ایجاد می کند. هرچه هش بیشتری انجام دهید شانس بیشتری برای کسب بیت کوین دارید

ندای اصفهان- آگهی

ماینر بیت کوین چیست؟

یک دستگاه ماینر یا به عبارتی (ASIC) وسیله‌ای است که تنها با هدف استخراج معادن طراحی شده است. منظور از معادن در اینجا  زغال سنگ نیست، بلکه ارز دیجیتال به عنوان معدن در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی، هر ماینر ASIC، برای تهیه ارز دیجیتال خاص ساخته می‌شود. بنابراین، یک ماینر بیت کوین ASIC، می‌تواند تنها بیت کوین را استخراج کند. به ASIC های بیت کوین به عنوان رایانه های تخصصی استخراج بیت کوین یا “تولید کنندگان بیت کوین” فکر کنید.

ممکن است بسیاری از شما دستگاه‌های ASIC، مشابه تراشه های ریز پردازنده و حافظه دسترسی تصادفی (RAM) را در رایانه مشاهده کرده باشید. فقط بجای اینکه یک مدار مجتمع عمومی باشند، ماینرهای بیت کوین ASIC، مدارهای مجتمع خاصی هستند که برای حفظ بلاک چین‌های بیت کویین ساخته شده‌اند و به طور کلی  یک پایگاه داده عمومی دارد که اطلاعات دیجیتالی را ذخیره می‌کند. توسعه و ساخت ASIC به عنوان دستگاه های معدن، بسیار پرهزینه و پیچیده است. اما از آنجا که ASIC ها مخصوصاً برای رمزگذاری معادن ساخته شده‌اند، کار را سریع‌تر از رایانه هایی با قدرت کمتر انجام می‌دهند.

بسیاری از برندهای مختلف ماینر بیت کوین وجود دارد که بسته به قدرت و پیچیدگی آنها می‌تواند از ۲۰ تا ۵۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد. ممکن است شما بتوانید ماینر های بیت کوین ASIC را در مکان های مختلفی مانند (Walmart (NYSE: WMT ، آمازون (NASDAQ: AMZN) و (eBay (NASDAQ: EBAY خریداری کنید. فروشگاه مایکروسافت، حتی یک ماینر بیت کوین از نوع “آسان برای استفاده” نیز دارد که می‌توانید به صورت رایگان آن را در کامپیوتر خود بارگیری کرده یا دانلود کنید.

مرور بیت کوین، بلاکچین و ماینر

وقتی کلمات “بلاک” و “زنجیره” را در متن blockchain بکار می بریم، در واقع ما درمورد اطلاعات دیجیتالی (“بلوک”) که در یک پایگاه داده عمومی (“زنجیره”) ذخیره می‌شود صحبت می‌کنیم. پروتکل بیت کوین روی blockchain ساخته شده است. بنابراین، با راه اندازی بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به عنوان اولین مورد رمزنگاری، فناوری blockchain اولین برنامه کاربردی در دنیای واقعی خود را راه انداخت.

در بیت کوین هیچ “سکه” فیزیکی وجود ندارد، فقط بوسیله توازن هایی که در یک دفتر کاری عمومی در فضای ذخیره سازی ابری، که – به همراه تمام معاملات بیت کوین – با انبوهی از قدرت محاسبات، متعادل نگهداری می شود اقدام به ایجاد پول می‌کنند. بیت کوین توسط میلیون‌ها ASIC در سراسر جهان تحت عنوان “کارگران معدن” پشتیبانی می‌شود. با استخراج بیت کوین، می‌توانید شیوه رمزگذاری را بدست آورید بدون اینکه پولی برای آن خرج کنید. همچنین این تنها راه آزاد سازی بیت کوین جدید در گردش است.

فضای ذخیره سازی ابری: فضای ذخیره سازی ابری راهی است که مشاغل و مصرف کنندگان می‌توانند داده ها را بصورت آنلاین و به شکلی ایمن ذخیره کنند تا در هر زمان و از هر مکان به آنها دسترسی پیدا کرده و به راحتی با افرادی که مجوز دریافت می‌کنند به اشتراک بگذارند. ذخیره‌ سازی ابری همچنین راهی برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها برای تسهیل بازیابی ارائه می‌دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد ماینر های بیت کوین ASIC

در ابتدا، خالق بیت کوین در نظر داشت تا بیت کوین را در واحد پردازش مرکزی (CPU) – لپ تاپ یا رایانه رومیزی شما استخراج کند. با این حال، بیت کوین های ASIC، از نظر کاهش مصرف برق و ظرفیت محاسبات بیشتر از هر دو پردازنده و واحد پردازش گرافیک (GPU) پیشی گرفته‌اند. پس از دستیابی به کشش مورد نظر در اواسط سال ۲۰۱۳، هنگامی که سایر دستگاه های معدن سخت افزاری شروع به صدمه زدن به تنگناهای خود در هنگام استخراج کردند، ماینر های بیت کوین ASIC رهبری خود را حفظ کرده‌اند.

ماینر های بیت کوین محاسبات پیچیده‌ای را انجام می‌دهند که به هش (hashes) معروف است و هر هش یک شانس برای عملکرد بهتر بیت کوین برای شما ایجاد می کند. هرچه هش بیشتری انجام دهید شانس بیشتری برای کسب بیت کوین دارید. بیشتر افراد برای افزایش شانس درآمد بیت کوینشان به معدن مخصوص استخراج بیت کوین می‌روند. معدن های مخصوص برای هش های با ارزش بالا که به عنوان سهام شناخته می‌شوند، پول پرداخت می‌کنند.

استخر معدن پیش فرض هفتگی وجهی را با حداقل ۵۰۰۰ Satoshis  (نام توسعه دهنده بیت کوین) صادر می کند که کوچکترین واحد رمزنگاری بیت کوین است. اگر یک حساب در طول یک هفته به ۵۰۰۰ Satoshis نرسد، تعادل ادامه پیدا می کند (هرگز از دست نمی رود).

ماینر بیت کوین ASDC چیست؟

استخراج، فرآیند مدیریت بلاکچین است. وظیفه ماینر های بیت کوین ASIC، بررسی و تأیید معاملات قبلی بیت کوین و ایجاد یک بلاک جدید است تا بتوان این اطلاعات را به بلاکچین اضافه کرد. فرآیند استخراج شامل حل مشکلات ریاضی پیچیده با استفاده از توابع هش ذاتی مرتبط با بلوک است که شامل داده های مورد معامله می شود. ماینر های مختلف بیت کوین، برای حل یک معمای ریاضی با یکدیگر رقابت جدی دارند.

اولین ماینر که راه حل پازل را پیدا کرده است قادر به انجام معامله (اضافه کردن بیت کوین به بلاک) است. هر برنده در قرعه کشی بیت کوین معدن، پاداشی (مقدار مشخصی از بیت کوین) دریافت می‌کند. این پاداش شامل کلیه هزینه های معاملات مربوط به معاملات در آن بلوک است، که به معدنچیان انگیزه می‌دهد تا بیشترین تعداد معاملات را در یک بلوک جمع کنند که بتوانند پاداش خود را افزایش دهند. به همین روش برای افزایش شانس خود در بیتکوین اقدام می‌کنند.

اطلاعات بیشتر در رابطه با ماینینگ

استخراج، بخشی جدایی ناپذیر از شبکه رمزنگاری شده است که دو عملکرد مهم را انجام می دهد. اول، برای تولید و انتشار علائم جدید رمزنگاری برای گردش از طریق شبکه رمزنگاری استفاده می‌شود و دوم، برای تأییدکردن، دادن اعتبار و سپس اضافه کردن معاملات در حال انجام شبکه به دفتر کل عمومی استفاده می‌شود.

بسته به تنظیمات شبکه و نوع سخت افزار مورد نیاز برای استخراج، انواع مختلف استخراج وجود دارد. از آنجا که اکو سیستم های مبتنی بر رمزنگاری به صورت غیر متمرکز و خودمختار کار می‌کنند، مکانیزمی لازم است تا اطمینان حاصل شود معاملات انجام شده بین شرکت کنندگان شبکه معتبر هستند.

با توجه به اطلاعات گفته شده در مورد بیت کوین و ماینینگ، در صورت تمایل برای سرمایه گذاری می‌توانید از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده کنید که از جمله شرکت‌های محبوب در این زمینه، شرکت ماینر اینوست Minerinvest است. این شرکت با سرمایه گذاری و خرید ماینر ها برای تولید بیت کوین اقدام می‌کند که بخش اندکی از سود خود را از همین طریق بدست می آورد.

قسمت عظیمی از سود این شرکت توسط ترید بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال انجام می‌شود که تا به امروز موفقیت بسیار چشمگیری داشته و هنوز این موفقیت ادامه دارد. ذکر این نکته الزامی است که قسمت اصلی و مهم در فعالیت این شرکت تریدر ها (کسانی که سرمایه می‌گذارند) و سایر ترید (معاملات) هایی است که انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715