سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
 مانور اتوبوس پیشگیری از اعتیاد در اصفهان +تصاویر   

این هم افزایی نشان از این دارد که ما نیاز داریم از روش های نوینی جهت پیشگیری از اعتیاد در جامعه استفاده کنیم مثلا استفاده از تئاتر خیابانی...

«امشب شب قدر است و باید فکر کنیم چه کارهایی می شد انجام دهیم و انجام ندادیم. کارهایی که منتظر یک حرکت جهادی و انقلابی است.»

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، این عبارات را سرهنگ محمدعلی احمدی مدیرعامل اتوبوسرانی اصفهان ابراز داشت. او که در برنامه افتتاحیه اتوبوس سیار پیشگیری از اعتیاد سخنرانی می کرد گفت: وقتی دکتر صادقی مدیرکل سازمان بهزیستی استان اصفهان موضوع اتوبوس سیار را مطرح کردند به ایشان عرض کردم که به روال اداری انجام این کار امکان پذیر نیست اما در تبعیت از فرمایشات رهبری در هم افزایی، بهره برداری بهینه و مدیریت جهادی و نیز با توجه به فرمایش امام که نجات یک معتاد نجات یک نیست بلکه نجات جامعه است ما این همکاری را انجام می دهیم و این شد که امروز این اتوبوس برای خدمت به جامعه افتتاح می گردد.

دکتر صادقی مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با توجه به شعار امسال هفته پیشگیری از اعتیاد “زندگی، جامعه و هویت خود را عاری از اعتیاد کنیم” عنوان کرد که ۵ سال است دنبال این اتوبوس هستیم بالاخره یک صبح ماه رمضان این کار با همکاری خوب سرهنگ احمدی انجام شد.

وی افزود این هم افزایی نشان از این دارد که ما نیاز داریم از روش های نوینی جهت پیشگیری از اعتیاد در جامعه استفاده کنیم مثلا استفاده از تئاتر خیابانی. ما با این اتوبوس می توانیم روزهای پنچ شنبه و جمعه به پارک ها برویم و با اجرای تئاتر خیابانی مهارت های زندگی را در راستای پیشگیری اعتیاد به خانواده ها و مردم آموزش دهیم.

صادقی هم چنین گفت: همه اعضای کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد باید سوار این اتوبوس شوند البته نه سوار شدن فیزیکی بلکه خدمتی.

در ابتدای این مراسم آقای عسگریان زاده مسئول پیشگیری بهزیستی شهرستان اصفهان برنامه های اجرای شده طی هفته پیشگیری از اعتیاد را توسط معاونت مذکور تشریح نمود. وی اعلام کرد که این معاونت بیش از ۲۵ برنامه مختلف و ۱۸ نمایشگاه در محلات مختلف اصفهان برگزار نموده است که ۴ مورد از نمایشگاه ها با همکاری دیگر ارگانها و مابقی توسط تشکل های مردم نهاد و بهزیستی شهرستان اصفهان انجام شده است.

در پایان با حضور مسئولین بهزیستی، اتوبوسرانی، شهرداری و نیز حضور تعدادی از کودکان مهدهای تحت پوشش بهزیستی اتوبوس سیار پیشگیری از اعتیاد افتتاح گردید. حضور کودکان در این افتتاح به نشانه آموزش پیش از ابتلا از کودکی بود.

قرارداد این اتوبوس شش ماه است و مدیرکل بهزیستی استان اصفهان آرزو کرد با هم افزایی دستگاه های مربوطه کاری که پس از ۵ سال به نتیجه رسیده است پس از این شش ماه هم ادامه یابد./

عکس از مریم کاظم زاده

»»» لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز