چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰

آنچه در روزهای داغ انتخابات اصفهان می گذرد؛

«تک صدا»ی دولت روحانی در میان کاندیداهای اصفهان/ توهین نماینده اصلاح طلب به دانشجویان +فیلم

بنا بر آنچه از اردوی اصلاح طلبان به چشم می خورد این جریان انتخاباتی با حضور تک نفره به دنبال راهبرد مقتدر مظلوم در انتخابات پیش رو است تا از طریق حربه همیشگی حمله به شورای نگهبان و تکیه بر رد صلاحیت ها خود را صدای قشری خاصی از مردم معرفی کند که صدای آن ها توسط حاکمیت شنیده نمی شود...

ندای اصفهان- تحریریه

این روزها اگر گشتی در خیابان های اصفهان بزنی، شهر شلوغ و آبستن تصمیمی بزرگ است؛ بر روی درختان، تیرهای چراغ برگ، پایه های نصب بنر و جایگاه های نصب پوستر همه و همه از تبلیغات انتخاباتی پرشده است.
از میان 130 کاندیدای تاییدشده، برخی ترجیح داده اند تبلیغات خود را با کم ترین هزینه پیگیری کنند و به دایر کردن ستاد انتخاباتی یا معرفی خود در سطح فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بسنده کرده اند، اما برخی از کاندیداها در مقابل حضور بسیار پررنگی در تبلیغات خیابانی داشته اند.
از طرفی در سطح محیط های تخصصی فضا جور دیگری پیش می رود، برخی از کاندیداها به سراغ اصناف و بازاریان، گروهی به سراغ قشر دانشجو رفتند و برخی از کاندیداها هم با انجمن های کارگری بسته اند.
در میان احزاب سیاسی فضای احزاب سیاسی کمی متفاوت است. جریان اصلاح طلب سرخورده از حمایت های خود از حسن روحانی و به بیم ترس از دست دادن جایگاه با حداقل کاندیدا وارد عرصه میدان شد تا با پیش بینی شرایط پیش رو همانند شهری مانند مشهد لیست بدهند و یا مانند برخی از شهرها ارائه لیست را به روزهای نهایی موکول کنند.
علی ناظم زاده سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان اصفهان اعلام کرده بود این جبهه در انتخابات پیش رو لیستی ارائه نمی کند و در ادامه در حرکتی نمایشی با شعار تبلیغاتی «تنها صدا» ناهید تاج الدین نماینده قعلی اصلاح طلب اصفهان را به عنوان صدای خود در انتخابات معرفی کردند.
این اقدام آن ها درحالی انجام شد که برخی از چهره های اصلاح طلب اصفهان که در انتخابات میان دوره قبلی هم شرکت کرده بودند و یا از احتمال رای آوری بالایی برخوردار هستند در انتخابات به صورت مستقل شرکت کرده اند. سکوت این جریان سیاسی در قبال این حضور این نکته را یادآور می شود که این جریان در حال سبک و سنگین کردن فضا و میدان دادن و زمان خریدن است. عدم حضور رقیب از نظر این جریان، جریان مقابل را دچار اختلافات درونی می کند، اختلافاتی که بیش از هر چیز مردم کف شهر که اصلی ترین رای دهندگان به این قشر و ناراضی از شرایط به وجود آمده توسط اصلاح طلبان هستند را از آن ها ناامید می کنند تا لیست دقیقه 90 اصلاح طلبان فضا را به نفع این جریان مصادره کند.
البته این حربه انتخاباتی اصلاح طلبان به مذاق جوانان این حزب خوش نیامده و جوانان را از رؤسای جریان اصلاح طلبی که برخلاف مخالفان خود بهایی به نیروهای جوان نداده و آن ها صرفا برای حمایت از خود می خواهند گله مند هستند.
حمایت خانه کارگر از کاندیداها؛ از روحانی تا تاج الدین
خانه کارگر اگرچه یک سندیکای غیردولتی به شمار می رود که به صورت مستقل مدیریت می شود اما قشر عظیمی از کارگران ایران در این خانه عضو بوده و هرساله بخشی از درآمد خود را به عنوان حق عضویت به این خانه پرداخت می کنند. با این وجود در مقاطع مختلف حمایت های این سندیکا از برخی کاندیداها حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشته و برخی به رویکرد سیاسی این سندیکا به جای رویکردهای قشری و صنفی اعتراض کردند.
حمایت های این سندیکا از حسن روحانی همراه با چاپ بنر گسترده در انتخابات سال 1396 درحالی پیگیری شد که بسیاری به عملکرد اقتصادی حسن روحانی به ویژه در بحث رسیدگی به حقوق کارگران انتقاد داشتند و این اقدام خانه کارگر را نوعی سیاست زدگی و حیف و میل کردن دسترنج کارگرانی که به امید کسب بخشی از حقوق خود عضو این سندیکا شدند می دانستند.
در انتخابات سال 1398 نیز خانه کارگر در شهرستان اصفهان از کاندیداتوری ناهید تاج الدین حمایت کرد و بار دیگر انتقادها به این خانه و عملکرد سیاست زده آن را برانگیخت.
حواشی کاندیدای لیست امید و حامیان او به این نقطه ختم نشد و ناهید تاج الدین که کم خبرترین نماینده اصفهان در طول چهار سال گذشته بود و مورد انتقاد احزاب رسانه و مطبوعات اصفهان قرار داشت با اعلام حضور در مناظره با دو سه کاندیدای دیگر در دانشگاه اصفهان گویی زمینه را برای پایان دادن به این انتقادات ایجاد کرده بود، اما با شروع مناظره خبر به دانشجویان برگزارکننده رسید که این کاندیدا در مناظره شرکت نمی کند و حتی برخی اعلام کردند خانم تاج الدین دانشگاه را محیط رای آوری برای خود ندانسته و در این مناظره شرکت نکرده است.

(دانلود فیلم)

این عدم حضور شاید میخ تابوتی بر امید رسانه های استان برای پاسخگو کردن نماینده خود بود و به اعتقاد برخی از حضار در این مناظره عدم حضور تاج الدین در زمانی که کاندیدا است، چه عملکردی از او در زمانی که نماینده شهر شد را به همراه دارد؟!
حضور حیدرعلی عابدی دیگر نماینده لیست امید اصفهان و حامی تاج الدین در انتخابات پیش رو نیز بی حواشی نبود و با جملات رکیکی علیه برخی دانشجویان همراه بود که انتقادات شدید دانشجویان را به همراه داشت.

(دانلود فیلم)

بنا بر آنچه از اردوی اصلاح طلبان به چشم می خورد این جریان انتخاباتی با حضور تک نفره به دنبال راهبرد مقتدر مظلوم در انتخابات پیش رو است تا از طریق حربه همیشگی حمله به شورای نگهبان و تکیه بر رد صلاحیت ها خود را صدای قشری خاصی از مردم معرفی کند که صدای آن ها توسط حاکمیت شنیده نمی شود؛ این راهبرد به دنبال شانس کم و افت محبوبیت شدید اصلاح طلبان در مجلس است تا همچنان فراکسیون اقلیت را در مجلس حفظ کنند و برای انتخابات بعدی تجدید قوا کنند.
از طرفی حضور تک نفره برخی چهره ها، کارشناسان سیاسی و تحلیلگران را به سمت این نظر برده تا در کم تر از 48 ساعت موجود این جریان سیاسی ائتلاف خود را معرفی و جناح رقیب را در نوعی ضدحمله پیش بینی نشده قرار دهد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715