جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

سخنی با تشکل رویش: زخمی که بد موقع باز شد ولی می شود پانسمانش کرد!

در یک سال اخیر تلاش های فراوانی برای حضور دوستان نجبا در مجمع نیروهای انقلاب انجام شد و این دوستان با این استدلال که حجت شرعی جهت لیست مبتنی بر اجماع است و دیگر اینکه هیچگاه این وحدت به پیروزی هم منجر نشده است، بر شیوه خود اصرار داشتند... ولی هنوز به فضل و رحمت حق تعالی برای افزایش سعه صدر و اشتراک نیروهای انقلاب امیدوار هستیم

ندای اصفهان- بابک حیدری

1- شاید ده سال پیش که سه تشکل سیاسی جمعیت ایثارگران، کانون اندیشه و تمدن اسلامی و رویش نیروهای انقلاب اسلامی تصمیم گرفتند در اقدامی نو و فرایند محور، تابوی لیست بندی انتخاباتی 7 الی 10 نفره را بشکنند و برای شورای اسلامی شهر اصفهان در فرایندی شفاف و با مشارکت مستقیم ده ها نفر از نخبگان شهر فهرست انتخاباتی ارایه نمایند، کسی باور نمی کرد که بخشی از این دوستان با تغییر روش، فرایندی مبتنی بر حجت شرعی مبتنی بر اجماع 10-15 نفره را برگزینند.
2- قرارگاه انتخاباتی نجبا، محمل دوستانمان در این رویکرد جدید بود و اولین تجربه آن در انتخابات شورای شهر دوره قبل، که از شانس خوب یا بد این عزیزان با پیروزی قاطع اصلاح طلبان همراه بود و دوستان مجمع و نجبا ماشین حساب برداشتند و یک طرف با عدد و رقم ثابت کردند که وجود دو لیست باعث این ناکامی سنگین شده و طرف دیگر با همان منطق ریاضی ثابت می کرد خیر و حتی اگر یک لیست هم داشتیم، این اتفاق رخ می داد.
3- در یک سال اخیر تلاش های فراوانی برای حضور دوستان نجبا در مجمع نیروهای انقلاب انجام شد و این دوستان با این استدلال که حجت شرعی جهت لیست مبتنی بر اجماع است و دیگر اینکه هیچگاه این وحدت به پیروزی هم منجر نشده است، بر شیوه خود اصرار داشتند.
4- دوستان مجمع بر این باور بودند که حضور نفرات برگزیده مجمع در سایر لیست ها، منجر به خرد شدن آرا می شود لذا میثاق نامه برای 13 نفر نهایی و منتخبین تدوین نمودند که منتخبین را از حضور در سایر لیست ها باز می داشت و این در حالی بود که دوستان نجبا امید داشتند با حداقل نفرات مشترک دو لیست نجبا و مجمع به وحدتی غیر مستقیم دست یابند و دوگانگی را کم نمایند.
با دریافت پالسهایی مبنی بر حضور 4 نفر از 13 نفر مجمع در بین 8 نفر نجبا در 9 بهمن و همچنین احتمال اشتراک 3 یا 4 نفری دو لیست در 13 بهمن ماه اقدامات فراوانی در مجمع انجام شد تا اشتراکات حداقل سه نفری تثبیت شود ولی نشد که نشد که نشد.
5- اما انتشار فایل صوتی از روحانی بزرگوار حضرت آیت الله مهدوی در نکوهش رفتار سیاسی برخی از گروه های سیاسی، باز شدن زخمی بود که انتظارش را نمی کشیدیم. دردناک بود و ناراحت کننده. فراوان بودند دوستانی که مخاطب سخنان آیت الله مهدوی نبودند ولی دردشان گرفت. دردشان گرفت که چرا باید کار به جایی برسد که اینگونه شود.
اما دو نکته در این باب:
الف) چندی پیش بود که از آیت الله مهدوی شنیدم که «التماس کردم برای وحدت». آری ایشان گفتند التماس و البته در طول دو سال گذشته شاهد بودم پیش از التماس کردن، با تمام وجود برای وحدت تلاش کردند.
اینکه روحانی سرشناسی همانند ایشان اینگونه برای وحدت و تعامل نیروهای انقلابی مایه بگذارند، شجاعت است، تدبیر است وگرنه کم نیستند سیاستمداران و روحانیونی که در کنار نشسته اند و ادعای انقلابی بودن دارند ولی در میدان نیستند.
ولی قبول کنیم آیت الله مهدوی به همراه دو عزیز دیگر حاج آقا حسین بهشتی نژاد و حاج احمد سالک، برای این مسیر خون دل خوردند تا وحدت حاصل شود.
ب) و اما دوستانی که در آن دو یا سه گروهی که مخاطب آیت الله مهدوی بودند، بچه هایی فعال، انقلابی، کوشا و تلاشگر بوده اند و هستند، به سهم خود برای این انقلاب خون دل خورده اند و فحش شنیده اند. اکثرا متولدین پس از انقلاب هستند و رویش انقلاب. این عزیزان مسیر جداگانه ای را در دو انتخابات اخیر، برگزیده اند که قابل احترام است و البته قابل نقد، هم از حیث استدلال و هم از حیث هماهنگی جمعی با سایر نیروهای انقلاب با باور لزوم هم افزایی در تحقق آرمان های انقلاب.
6- در باب بند 4 صحبت های فراوانی هست که پس از برگزاری انتخابات و در زمان مناسب بیان خواهد شد ولی تاکید می گردد تلاش بسیاری با محوریت سه روحانی بزرگوار در روز 13 بهمن انجام شد تا حداقل وحدت 3 یا 4 نفری منجر شود ولی به آن لبیک گفته نشد. ولی هنوز به فضل و رحمت حق تعالی برای افزایش سعه صدر و اشتراک نیروهای انقلاب امیدوار هستیم.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715