جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
11:46 - 2020/02/17

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اصفهان: هر رأی درست؛ یک موشک نقطه‌ زن بر قلب تحریم‌ها و دشمن است

گروه استان‌ها ـ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن اعلام می‌کند به دنبال تحریم‌های فلج کننده است که اینجا انتخاب قوی و درست پاسخ می‌دهد، این انتخاب قوی، انتخابی است که بتواند تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کند و آن زمان هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، سعید جلیلی شامگاه یکشنبه در مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ملت ما توفیق پیدا کرده تا رابطه معنوی و علاقه به خاندان نبوت روز به روز بیشتر شود. فرزندان ملت افتخارشان این است که با نام حضرت زهرا (س) سخت‌ترین عملیات خود را آغاز می‌کردند.

وی افزود: ملت ما تجربه کردند که اگر ملتی دعوت خداوند و رسول خدا (ص) را اجابت کند چه حیاتی پیدا می‌کند، ملت ما تجربه کرد که اگر عزتی می‌خواهد بدست آورد این عزت در سایه زحمت و جهاد است و این مسئله‌ای است که ملت ما در این ۴۰ سال تجربه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: حاج قاسم عصاره فضائل این ملت بود و این موضوعات را با همه وجود شنیده بود و ارادتی که به حضرت زهرا (س) داشت سبب شد تا عزت الهی پیدا کند، عزتی که امروز هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند.

وی تصریح کرد: حاج قاسم و ابومهدی حقیقتا از بزرگانی بودند که این افتخار را داشتند و در اسلام کمتر کسانی فرصت جهاد در راه خدا را پیدا کردند بدون اینکه ذره‌ای زاویه بگیرند و از مسیر صحیح کج شوند، خداوند این افراد را دوست دارد.

جلیلی بیان کرد: این عزت بی جهت داده نمی‌شود، این عزت حاصل ۴۰ سال جهاد و تلاش است، امثال شهدای بزرگوار ما این افتخار را داشتند اما باید دانست این شهدا فرزندان همین ملت بودند.

وی گفت: همین شهر اصفهان فرزندانی را در دامان خود تربیت کرده‌ که در راه خدا قدم گذاشتند، این‌ها فرزندان این ملت هستند ملتی که یک انتخاب بزرگ کرد، ملت ما اسلام را انتخاب کرد، خداوند قدرت اختیار را به انسان داده که انتخاب‌های متفاوت داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  اظهار داشت: این انتخاب چنان موفقیتی را برای ما ایجاد کرده که دنیا به آن اعتراف می‌کند و حیات جمهوری اسلامی به دلیل انتخاب بزرگ ملت است، زمانی که انتخاب صحیح صورت می‌گیرد به همان نسبت شما قدرت پیدا می‌کنید، ملت انتخابی کرد که دشمنان به قدرت آن اعتراف می‌کنند.

وی افزود: وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد که ۳ قدرت مقابل آن‌هاست، ایران، روسیه و چین، کشوری که روزی آن را ژاندارم خود می‌دانست امروز باید با آن مقابله کنند، وقتی فرزندی به نام قاسم سلیمانی چنان عزتی پیدا می‌کند که رئیس جمهور یکی از قدرت‌های دنیا با افتخار می‌گوید تصمیم به ترور آن گرفتم.

جلیلی خاطرنشان کرد: مگر فرزند ملت چه قدرتی داشت که آمریکا ادامه موفقیت خود را در ترور حاج قاسم دانست، اوباما در کارنامه عملکرد خود گفت در سوریه ۵ سال است به دلیل حضور ژنرال سلیمانی و ایران نتوانستیم کاری انجام دهیم.

وی تصریح کرد: زمانی که به جمهوری اسلامی آری می‌گوید فرزندانش اینگونه می‌شود که برابر دشمنان اسلام پیروز می‌شوند، هنر ملت ایران بود که این انتخاب را ادامه دادند و ۴۰ سال پشت این انتخاب بودند و پای آن ایستادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: این ملت نه باید بترسد و نه باید نگران باشد، این انتخاب در هر عرصه‌ای ظهور و بروز پیدا کند همان آثار را در پی دارد، شکوه و حماسه‌های دفاع مقدس بر این مبنا رخ داد چه بسا که در فرهنگ، اقتصاد و امور خارجی هم می‌تواند موثر باشد.

وی گفت: دشمن اعلام می‌کند به دنبال تحریم‌های فلج کننده است که اینجا انتخاب قوی و درست پاسخ می‌دهد، این انتخاب قوی انتخابی است که بتواند تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کند و آن زمان هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود.

بیشتر بخوانید

جلیلی اظهار داشت: کسانی باید انتخاب شوند که با توانمندی بالا بتوانند در مصافی که وجود دارد نقشه دشمن را نقش بر آب کند، هر رای حقیقتا اگر به درستی انتخاب شود یک موشک نقطه زن برابر دشمن است و می‌تواند دشمن را ناکام بگذارد.

وی افزود: این انتخاب در خلا نبوده و در یک واقعیت در حال صورت پذیرفتن است، اگر می‌گویم ملت ما روشن ضمیر و بصیر است باید به دنبال آن نیز مجلسی قوی را شاهد باشیم، مجلس قوی باید اولویت‌های ۴ سال آینده و پاسخ و راه‌ حل‌های مشکلات را بداند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: قبل از اینکه بگوییم به چه کسی رأی می‌دهیم باید بدانیم به چه چیز رأی می‌دهیم، باید بدانیم اولویت‌های ما چیست و اگر در این اولویت‌های به یک پاسخ مشترک رسیدیم آن زمان انتخاب می‌کنیم چه کسانی می‌توانند موفق‌تر عمل کنند.

وی تصریح کرد: جلسات انتخاباتی باید جلساتی باشد برای رسیدن به فهم مشترک که مسائل و اولویت‌های ما چیست و پاسخ آن را جویا شویم، یک نماینده مجلس زمانی که وارد مجلس می‌شود هر سال به اینکه حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه این کشور چگونه هزینه شود را بررسی می‌کند.

جلیلی بیان کرد: یک نماینده اختیار دارد درباره چگونگی هزینه شدن ۴۰۰ هزار میلیارد تومان در یک سال تصمیم بگیرد، باید بدانیم نماینده منتخب ما حوصله دارد که یک‌بار لایحه بودجه را بخواند یا خیر؟

وی گفت: این ۴۰۰ هزار میلیارد تومان یک سوم از بودجه است و ۷۰ درصد آن بودجه شرکت‌های دولتی است که در مجلس فرصت بررسی وجود ندارد، باید از یک نقطه‌ای با یک مجلس قوی این مسئله را رفع کنیم تا به این بودجه‌ها رسیدگی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: کسانی زحمت می‌کشند و فهرستی را معرفی می‌کنند، رأی شما سرنوشت شما، فرزندان و جامعه را رقم می‌زند، به گفته رهبر معظم انقلاب گام دوم باید گام جهش باشد که باید بدانیم چگونه این جهش باید رقم بخورد.

وی افزود: بر اساس آمار نزدیک به ۵۰ درصد از مردم ما تا کنون حتی یک ریال تسهیلات بانکی نگرفته‌اند، ۴۰ درصد دیگر مردم هم تنها ۱۰ درصد از تسهیلات بانکی را گرفته‌اند و به نوعی ۹۰ درصد مردم ۱۰ درصد تسهیلات را اخذ کرده‌اند و ۱۰ درصد مردم ۹۰ درصد تسهیلات بانکی را گرفته‌انداین عدالت نیست و نماینده منتخب مجلس باید این روند را در دوره خدمتش اصلاح کند.

جلیلی خاطرنشان کرد: این یک معضل جدی است، یکی از بحث‌های جدی که بارها رهبر معظم انقلاب مطرح کرده‌اند امروز در کشور روزانه هزار میلیارد تومان خلق پول می‌شود، همین دولت سال ۹۲ که دولت را تحویل گرفت نقدینگی کشور نزدیک به ۴۷۰ هزار میلیارد تومان بود و امسال بیش از ۲ هزار هزار میلیارد تومان است این نگران کننده است.

وی تصریح کرد: این خلق پولی که شده کجا رفته و در این فضا ۹۰ درصد تسهیلات بانکی تنها به ۱۰ درصد تعلق می‌گیرد، اگر ما مجلس قوی داشته باشیم که به این موضوع ورود کند بسیاری از مشکلات کشور رفع می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگر می‌گوییم اشتغال بحث مهمی است و کشور باید منابع درآمدی داشته باشد و دشمن می‌گوید نفت ایران فروش نرود باید برنامه داشته باشید که به فروش غیرنفتی اتکا کنید، در همین شهرها و استان‌ها فرزندان این ملت استعدادهایی دارند که می‌توانند فرصت‌هایی بزرگ ایجاد کنند تا تحریم و تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنند.

وی گفت: در اصفهان از شرکتی بازدید کردیم که بیش از ۲۰۰ جوان نخبه تحصیل کرده در این شرکت مشغول به کار بودند، نهادهای کشور در این جا وظیفه دارند تا این شرکت‌ها را تکثیر کنند.

جلیلی اظهار داشت: اگر به مشکلات رسیدگی شود فرصت‌های بسیاری برای کشور ایجاد می‌شود، این فضایی است که می‌تواند کشور را موفق کند، در گام دوم انقلاب بیان شده که ما در کنار همه موفقیت‌هایمان عیب بزرگی داشته‌ایم و این عیب بزرگ این است که متاسفانه رتبه نخست را در عدم استفاده صحیح از فرصت‌های کشور داریم.

وی افزود: در این انتخاب‌هاست که می‌توان مجلس قوی داشت و در پی آن کشور قوی را درست کند، هر کسی بین خودش و خدا باید وظیفه خود را سنگین انجام دهد، مساجد باید محل این عرصه‌ها باشد و فرد اصلح را به مردم معرفی کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: با یک میزان دقت می‌توان فرد اصلح را پیدا کرد، اگر می‌خواهیم گره‌ها باز شود باید چشم‌ها را باز کنیم، مسئولیت‌پذیری بسیار مهم است و هر کدام از ما باید ۱۰ الی ۱۵ ساعت زمان بگذاریم و برای آینده خودمان تصمیم درست بگیریم تا گره‌ها با یک مجلس قوی باز شود.

وی تصریح کرد: باید همه با دغدغه وارد کار شویم و زمان بگذاریم، خداوند به ما کمک کند انتخاب‌هایمان به قدری قوی باشد که این میراث بزرگ انقلاب با شکوه و عظمت پیش برود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715