جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

گفتگو با حجت الاسلام احسان تیموری مسئول ستاد انتخابات مجمع نیروهای انقلاب؛

فرمانداری اصفهان دغدغه ای برای «شور انتخاباتی» ندارد!/ در انتخاب شعار لیست مسأله شناسی ملی لحاظ شده است

متاسفانه «شور انتخاباتی» زیادی در شهر وجود ندارد و البته فرمانداری و شهرداری هم به خاطر آن مقصر هستند. مشخص است که فرمانداری اصفهان برنامه ای برای شور انتخاباتی ندارد و درواقع دغدغه ای برای آن ندارند. ضمن آنکه شبها تبلیغات مجمع نیروهای انقلاب از سطح شهر جمع می شود و بنرها پاره می شود...

به گزارش ندای اصفهان، مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهر اصفهان که با شعار همدلی برای نجات کشور پا به عرصه انتخابات گذاشته اند(+)، متشکل از بیش از ۳۰ تشکل انقلابی اصفهان و ۱۰۰ نفر از چهره های شاخص اثرگذار شهر است که طی فرآیند چند مرحله ای به معرفی لیست نهایی ۵ نفره خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

اسامی منتخبین لیست عبارت است از: حجت الاسلام حسین میرزایی، دکتر مهدی طغیانی، دکتر عباس مقتدایی، دکتر امیرحسین بانکی پور، دکتر زهرا شیخی.

فرصتی فراهم شد تا با حجت الاسلام احسان تیموری رئیس ستاد انتخابات مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان گفتگو کنیم و با برخی از دیدگاه های ایشان آشنا شویم. تیموری روحانی جوان، پر انرژی و خوش اخلاقی است که برای اهالی رسانه شهر اصفهان شناخته شده است. این گفتگوی کوتاه در زمانی با وی انجام شد که در حال هماهنگی چند جلسه و نشست بود، 24 ساعت نخوابیده بود و می گفت 11 شب است منزل نرفته ام و شبها در ستاد می خوابم.

***

لطفا از فرآیند انتخاب لیست مجمع نیروهای انقلاب صحبت بکنید و اینکه چقدر این فرآیند قابل دفاع است؟

تیموری: در ابتدا سایتی بر بستر اینترنت طراحی و از نخبگان درخواست شد افراد مناسب نمایندگی را معرفی کنند.
245 نفر معرفی شدند که با آنها تماس گرفته شد و درخواست حضور کردیم. از ۲۴۵ نفر، ۸۰ نفر در مرحله اول و ۳۸ نفر در مرحله دوم رزومه ارسال کردند. در سه مرحله انتخابت انجام شد و نهایتا در ۱۱ بهمن با حضور ۱۸۰ نفر از اعضای مجمع نیروهای انقلاب این پنج نفر برای حضور در لیست نهایی انتخاب شدند.
در ادوار گذشته ایراداتی به لیست بندی بود و این بار ما همه مراحل را شفاف و در حضور رسانه ها انجام دادیم. حتی سوابق افراد داخل سایت بود و چندین ماه بررسی شد. جزئیات بیشتر را هم در دو نشست خبری قبلا بیان کرده ایم. (+) و (+) و (+)

در چند سال گذشته چند مشکل داشته ایم: نیروهای انقلاب به دلایلی دور هم نبودند اما این بار همتی شده که قاطبه اکثریت جریان انقلابی به لیست واحدی رسیدند و برخی تشکل ها هم دعوت شدند و بنا به دلایل خاص خودشان نیامدند.
از این لیست ۳۲ تشکل حمایت می کنند و قشرها و اصناف مختلف دانشگاهی، حوزوی و علمی هم از این لیست حمایت می کنند. همه نوع سلایق در این لیست دیده شده است.

ویژگی های این افراد منتخب چیست؟
– لیست هایی که بسته می شود بیشتر تمایل به یک قشر و صنف است اما این لیست تخصص های مختلفی دارد و قشرهای مختلفی در آن هستند و سلیقه های مختلفی هم در فرآیند آن نقش داشته اند.
لیست جوان است و میانگین سنی 45 ساله دارد که نسبت به سایر لیستهای مطرح، پایین تر است.
چهره هایی با سابقه ملی در آن مشاهده می شود مانند آقای مقتدایی که سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی را دارد و آقای بانکی که در حوزه ازدواج و خانواده شخصیتی کشوری هستند.

اعضای این لیست سابقه تالیفات گسترده ای دارند که به خصوص آثار حجت الاسلام میرزایی، آقایان بانکی و طغیانی را می توانید مراجعه کنید.

خانم دکتر شیخی هم با تخصص خوب خود در لیست حضور دارند که هدف این نبوده که حتما یک زن در لیست حضور داشته باشد بلکه فرآیند رقابتی و پرچالش بوده که در یک رای گیری تنوع خوبی در لیست بوجود آمده است. اگر از تخصص ها بخواهیم صحبت کنیم به طور مثال برای کمیسیون های اقتصادی، بهداشت و درمان، فرهنگی، اجتماعی، آموزش و عمران در این لیست تخصص وجود دارد.

یک سوال متفاوت دارم که پاسخش برای خیلی ها جالب است. وظایف یک مسئول ستاد انتخاباتی چیست؟

چیز از قبل تعریف شده ای نیست و هر چیزی که فکر کنید را شامل می شود. طراحی و توزیع و نصب اقلام تبلیغاتی، برگزاری برنامه های گردهمایی و حضور 5 نامزد با اصناف و اقشار مختلف در مساجد و مراکز فرهنگی که خود این هماهنگی ها زمان زیادی می طلبد.

شناسایی و هماهنگی نیروهای داوطلب برای همکاری با ستاد از موارد دیگر است. اینها نیروهای داوطلب خودجوش و مردمی هستند که بار اصلی کار بر دوش آنان است، البته تیم فنی هم هستند که حق الزحمه های خود را می گیرند.

کمبود منابع مالی و سنگین بودن هزینه ها نکته دیگر است که باید برای آن طراحی کرد. نمی شود همه هزینه ها را بر دوش 5 کاندیدا گذاشت و تشکل های حامی هم مبلغی را کمک می کنند. البته هزینه برای کاندیداها چون در یک ائتلاف 5 نفره هستند عملا یک پنجم می شود.

صدور بیانیه، ارتباط با رسانه ها، رصد اتفاقات و جریانات، پاسخ به سوالات، پیگیری های قانونی و… بالاخره آچار فرانسه هستیم و موارد زیادی را شامل می شود.

انتخاب شعار «پوش نجات اقتصاد» از چه کسی بوده است؟

– این شعار ملی است و ائتلاف بزرگ نیروهای انقلاب در کشور باتوجه به مسأله شناسی روز آن را مطرح کرده است. ما نقش چندانی در آن نداشتیم. البته سوابق و عملکردها مهمتر از شعارها است و ارزش های انقلاب اسلامی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در رای دهی مردم به عنوان معیار باید مورد نظر قرار گیرد. الحمدلله به نظر می رسد لیست حاضر این ویژگی ها را دارد.

مهمترین مشکلی که الآن درگیر آن هستید چیست؟

– متاسفانه «شور انتخاباتی» زیادی در شهر وجود ندارد و البته فرمانداری و شهرداری هم به خاطر آن مقصر هستند. مشخص است که فرمانداری اصفهان برنامه ای برای شور انتخاباتی ندارد و درواقع دغدغه ای برای آن ندارند. ضمن آنکه شبها تبلیغات مجمع نیروهای انقلاب از سطح شهر جمع می شود و بنرها پاره می شود. البته این حذف کردن تبلیغات از سطح شهر بیشتر از ائتلاف ما مشاهده شده است وگرنه از تبلیغات جناح مقابل چنین چیزی را ندیدیم.

این مساله را بعد از انتخابات بیشتر می شود درباره مقصرینش صحبت کرد اما شما خودتان می توانید درباره اش حدس بزنید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715