دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶

«اعتراض سکوت» خبرگزاری دانشجو در نمایشگاه مطبوعات + متن نامه به رئیس جمهور و تصاویر

بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در حالی آغاز به کار کرده که بخش عمده‌ای از مطرح‌ترین رسانه‌های کشور در اعتراض به عملکرد دولت یازدهم در برخورد با رسانه‌ها به نمایشگاه نرفته‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها امروز (شنبه) در حالی آغاز به کار کرده است که بخش عمده‌ای از مطرح‌ترین رسانه‌های کشور امسال در اعتراض به عملکرد دولت یازدهم و فشار بی‌سابقه به رسانه‌ها به نمایشگاه مطبوعات نرفته‌اند.

خبرگزاری دانشجو نیز با «اعتراض سکوت» در نمایشگاه حاضر شده است تا شاید از این طریق صدای رسانه‌های منتقد را به گوش مسئولین دولت یازدهم برساند.

بر همین اساس خبرگزاری دانشجو با ارسال نامه‌ای صریح به رئیس دولت یازدهم دلایل این اقدام خود را شرح داده است.

متن نامه خبرگزاری دانشجو به رئیس جمهور به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

مدت دو سال است که منتقدین شما از رسانه‌ها گرفته تا کارشناسان و اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی، زیر شدیدترین فشارها در راستای ایجاد تک‌صدایی در کشور هستند. در این مدت تقریبا ماهی نبوده که سخن از ایجاد محدودیت و دادگاهی کردن رسانه‌‌ها در میان نباشد.

«برچسب‌زنی به‌ منتقدین»، «برخوردهای متعدد هیات نظارت بر مطبوعات»، «تبعیض در اختصاص یارانه مطبوعات» در کنار «گزینشی عمل کردن سیستم اطلاع‌رسانی دولت در دعوت از رسانه‌ها» تنها بخش کوچکی از برخوردهای نامهربانانه دولت در این مدت بوده است.

برخوردهای نه‌چندان بی‌طرفانه‌ا‌ی که صرفا به جرم بیان مطالبات و مشکلات ملت بوده و این‌ها همه گذشته از سانسور شدیدی است که در طول دو سال گذشته متوجه اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی شده است.

ریشه‌یابی برخوردهای سلبی با منتقدان، جست‌وجوگران را به ترویج گفتمان غیرمدبرانه‌ی «بی‌شناسنامه‌ها»، «عصرحجری‌ها»، «عقب‌مانده‌ها»، «کاسبکاران»، «بزدلان و ترسوها»، «جهنمی‌ها»، «دکان‌دارها»، «تازه به دوران رسیده‌ها»، «تخریب‌گران و هوچی‌ها»، «بی‌سوادها»، «ترسوها و افراطیون»، «بی‌کاران و متوهمان و دین‌نشناسان»، «سوءاستفاده‌گرها» و موارد مشابه دیگر می‌رساند.

با این شرایط و به دلیل آنکه فضا هر روز بر جریان منتقد سیاست‌های دولت تنگ‌تر می‌شود؛ خبرگزاری دانشجو ترجیح می‌دهد تا با «حضور» و «اعتراض سکوت» در نمایشگاه مطبوعات امسال، دولت را در ایجاد فضای «تک‌صدایی» مورد نظر خود یاری کند!

انتهای پیام/

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715