دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵

دکتر بانکی پور کاندیدای مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

توجه به «خانواده» در قانون و قانون‌گذاری کمرنگ بوده است/ برخی قوانین کار، خود مانعی برای کسب و کار است

در برخی از موارد قانون کار دست و پای کارفرما را برای توسعه نیروی انسانی کسب و کار خود می بندد و این می تواند در وضعیت اشتغال و سایر موارد مشابه اثر منفی بگذارد/ ایجاد یک مجلس و پارلمان شهری از جوانان، سرمایه بزرگی را برای فرآیند مدیریتی فراهم می کند

به گزارش ندای اصفهان، مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهر اصفهان که با شعار همدلی برای نجات کشور پا به عرصه انتخابات گذاشته اند(+)، متشکل از بیش از 30 تشکل انقلابی اصفهان و 100 نفر از چهره های شاخص اثرگذار شهر است که طی فرآیند چند مرحله ای به معرفی لیست نهایی 5 نفره خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

فرصتی فراهم شد تا با دکتر امیرحسین بانکی پور یکی از اعضای این لیست گفتگو کنیم و با برخی از دیدگاه های ایشان آشنا شویم. بانکی پور متولد 1349 است که علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای مدرک کارشناسی ارشد الهیات- فلسفه اسلامی از دانشگاه تربیت مدرس تهران و همچنین مدرک دکترای فلسفه غرب می باشد.

***

دکتر امیرحسین بانکی پورفرد درباره علل حضور خود در انتخابات بیان کرد: بنده در سالهای گذشته فعالیت های گسترده ای در حوزه فرهنگی و جریان سازی داشتم و همین دغدغه عاملی برای سوق دادن من به ریل مجلس شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان ادامه داد: در زمینه ازدواج حدود دو دهه فعالیت داشته ام و در این حوزه از تصمیم سازان کشوری بودم؛ معتقد هستم در حال حاضر سرمایه های بزرگی در کشور وجود دارد که باید از آن ها به خوبی استفاده کرد.

کاهش 40 درصدی آمار ازدواج در جامعه
وی ادامه داد: بسیاری از برنامه ها و طرح ها با موضوعات تحکیم خانواده متضاد است، مشکلات جدی در زمینه ازدواج وجود دارد؛ در شرایطی هستیم که آمار میزان ازدواج جوانان به مقدار 40 درصد کاهش پیدا کرده در حالی که جوانان آماده ازدواج اصلاً کاهشی نداشتند و این کاهش 40 درصدی یک خطر جدی برای جامعه و نتیجه غفلت مسئولان است.
کاندیدای مجلس شورای اسلامی افزود: اگر برخی دولتمردان می گویند طلاق افزایش پیدا نکرده، علت این است که ازدواج به شدت کاهش پیدا کرده و باید در بیان و دیدن آمارها واقع بین باشیم؛ بهترین نوع سنجش این است که نسبت ازدواج و طلاق را بررسی کنیم.
وی تصریح کرد: در سال 1372 از هر ۱۶ ازدواج ۱ طلاق ثبت می شد، در صورتی که امروزه از هر ۳.۵ ازدواج ۱ طلاق به ثبت می رسد؛ سال 1389 منحنی آینده را ترسیم و وضعیت فعلی را پیش بینی کردم.
بانکی پور با اشاره به اهمیت اقدامات حوزه خانواده و جوانان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در زمینه طرح هایی که برای جوانان و خانواده می خواهیم انجام دهیم، دو دهه کار و تلاش شده، یعنی یک قانون جامع تحکیم خانواده باید تدوین شود.
رئیس دانشکده اهل البیت(ع) دانشگاه اصفهان اذعان کرد: این قانون باید ضمانت عملی هم داشته باشد تا فردی در سطحی از مدیریت نتواند شانه از اجرای آن خالی کند و قانون به درستی در کشور پیاده شود تا ثمرات مثبت آن را شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: برخی از قوانین نوشته و تدوین می شود و دولت آن ها را رها می کند و نباید این قانون اسیر چنین اقداماتی شود.

اصلاح ساختارهای اقتصادی برای رونق کشور
این استاد دانشگاه در بخش دیگری از گفتگوی خود با اشاره به اهمیت اصلاح ساختارهای اقتصادی برای رونق در کشور و معیشت مردم گفت: باید الگوهای اقتصادی صحیحی در جامعه پیاده سازی شود، همچنین از طرفی نیاز مبرم به اصلاح قانون کار داریم تا کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی به خوبی در جامعه انجام شود.
وی در تشریح علت اصلاح قانون کار ابراز داشت: گاهی می بینیم که قانون کار خودش مانعی برای انجام کسب و کار است، بسیاری از اصناف را می بینیم که با این نحوه قانون کار، نمی توانند کارگر بگیرند و نیروهای اضافه تری را مشغول به کار کنند، در برخی از موارد قانون کار دست و پای کارفرما را برای توسعه نیروی انسانی کسب و کار خود می بندد و این می تواند در کلان به وضعیت اشتغال و سایر موارد مشابه اثر منفی بگذارد.
الگوهای اشتغال برای بانوان/ نفی خشونت علیه زنان

وی ادامه داد: در این رابطه باید الگوهای اشتغالی برای بانوان کشور به درستی شکل بگیرد، بسیاری از مشاغل با جنسیت آن ها در تعارض است و این مسئله با توجیه غلط برابری مرد و زن پوشانده می شود؛ در صورتی که اگر به این موضوع نگاه دقیق تر و علمی تری داشته باشیم می بینیم که وظایف اجتماعی و خانوادگی زن و مرد هم به طرز بهتری انجام می شود.

بانکی پورفرد با اشاره به یکی از دیگر از برنامه های خود در صورت ورود به مجلس شورای اسلامی گفت: قانون نفی خشونت علیه زنان باید به صورت کامل و جامع پیاده شود و این کار هم باید در مجلس شورای اسلامی کلید بخورد.
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان معتقد بود: نفی خشونت علیه زنان موضوع مهمی است که اگر این قانون عملی نشود اثرات اجتماعی آن را در جامعه و خانواده می بینیم.

وی در پایان گفت: ایجاد یک مجلس و پارلمان شهری از جوانان زمینه ورود این سرمایه بزرگ جوانان را به فرآیند مدیریتی فراهم می کند و این وعده ای که من به دنبال آن هستم موضوعی است که در گذشته هم الگوی آن را داشتم و نتایج مثبتی از آن اخذ شد.

برای آشنایی بیشتر با برخی از پرمخاطب ترین تألیفات ایشان می توانید اینجا یا سایت انتشارات حدیث راه عشق http://hadisbook.ir را نگاه کنید.

همچنین تقدیر و تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «دختران آفتاب» دکتر بانکی پور را می توانید از سایت خامنه ای دات آی آر (اینجا) مشاهده فرمایید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715