پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

در نشست خبری مجمع نیروهای انقلاب مطرح شد؛

میرزایی: از درآمد گردشگری بودجه برای مرمت ابنیه تاریخی اختصاص دهیم/ طغیانی: اگر در اقتصاد کار انجام ندهیم نرخ بیکاری به بالای ۲۰ درصد خواهد رسید

کاندیدای مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه بیشتر آمار بیکاری به جوانان و افراد تحصیل کرده مربوط است، گفت: فرصت اینکه صبر کنیم تا دو سال دیگر دولت بعد بیاید را نداریم و زمان برای اقتصاد به سرعت می گذرد؛ آرمان معیشت در اقتصاد ایران باید به شکل جدی دنبال شود...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهر اصفهان که با شعار همدلی برای نجات کشور پا به عرصه انتخابات گذاشته اند(+)، متشکل از بیش از ۳۰ تشکل انقلابی اصفهان و ۱۰۰ نفر از چهره های شاخص اثرگذار شهر است که طی فرآیند چند مرحله ای به معرفی لیست نهایی ۵ نفره خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

اسامی منتخبین لیست عبارت است از: حجت الاسلام حسین میرزایی، دکتر مهدی طغیانی، دکتر عباس مقتدایی، دکتر امیرحسین بانکی پور، دکتر زهرا شیخی.

در این نشست خبری اعضای لیست مجمع از دیدگاه های خود سخن می گویند.

***

حجت الاسلام حسین میرزایی در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست کلی نظام در حوزه قانون گذاری را اعلام کردند و اولین مجلس که در این مسیر ریل گذاری خواهد کرد مجلس یازدهم است.

وی افزود: امروز وضعیت قانون گذاری در مجلس این طور است که قرآن و عترت یا ممتنع است و یا مخالف است اما موافق نیست؛ از زمانی که رهبر معطم انقلاب الگوی پیشرف ایرانی اسلامی را مطرح کردند ما در این زمینه با این زیرساخت و فقه حکومتی در حال پژوهش بودیم و امروز میوه این پژوهش به دست آمده است؛
حجت الاسلام میرزایی گفت: در شورای شهر اصفهان طرحی برای گردشگری تصویب شد و ما نیز طرحی را آماده کردیم که بتوانیم از این صنعت در ترمیم بناها استفاده کنیم؛ علت اینکه گاهی مرمت انجام نشود اکثرا بودجه کم است؛ در دولت نهم و دهم کار مرمت ابنیه تاریخی شهر انجام می شد علت این بود که بودجه برای آن در نظر گرفته شده بود.

وی گفت: ما باید از سرانه گردشگری بودجه کسب و به مرمت ابنیه تاریخی اختصاص دهیم.

دکتر مهدی طغیانی نیز در این نشست گفت: در هفت سال گذشته در دولت در حوزه اقتصاد نگاه بر یک نظریه پایه و بنیان گذاشته که رییس جمهوری دو هفته قبل به وضوح بیان کرده و آن این است که اگر ما بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید روابط ما با کشورهای دنیا حل شود و اینگونه اقتصاد پویا می شود.

وی افزود: مجلس یازدهم باید در خلاف این حرکت کند البته این به این معنی نیست که ارتباط بیرونی مهم نیست اما اینکه بخواهیم بگوییم حل مشکلات با این راهکار است، درست نیست.

وی در مورد نامه ای که به نامه ۲۴ اقتصاددانان به رئیس جمهور معروف شد، عنوان کرد: بنده یکی از امضا کنندگان این نامه بودم و راهکارهایی در این نامه پیشنهاد داده شد که کاملا اجرایی بود.

طغیانی گفت: چهار چالش مهم استخراج شده است و مجلس یازدهم می تواند به شکل ریشه ای به این چالش ها بپردازد؛ مردم ابراز بی انگیزگی برای شرکت در انتخابات می کنند و دلیل این بی انگیزگی نتیجه نگرفتن از شرکت در انتخابات است.

وی گفت: ما باید در ریشه ها سرمایه گذاری کنیم و نباید مطالبه مردم روی ثمرات اتفاق بیفتد، تا رضایت و انگیزه بیشتر شود.

مهدی طغیانی در ادامه گفت: یکی از این چالش ها تورم است که امسال در سی سال گذشته بی سابقه است؛ چالش دوم بیکاری است که از سال ۱۳۶۹ تا امروز رکورد شکسته است و امسال با ۱۶.۸ دهم درصد بی سابقه است؛ اگر در اقتصاد کار انجام ندهیم در سال ۱۴۰۳ نرخ بیکاری به بالای ۲۰ درصد خواهد رسید.

وی در مورد اینکه بیشتر آمار بیکاری به جوانان و افراد تحصیل کرده مربوط است، گفت: فرصت اینکه صبر کنیم تا دو سال دیگر دولت بعد بیاید را نداریم و زمان برای اقتصاد به سرعت می گذرد؛ آرمان معیشت در اقتصاد ایران باید به شکل جدی دنبال شود.

طغیانی گفت: علاوه بر بیکاری انسانی بیکاری ظرفیت نصب شده تولیدی هم داریم که ۷۰ درصد ظرفیت نصب شده در تولید نیست و این اتفاق به دلیل رکود است.

مهدی طغیانی گفت: کسری بودجه دولت یکی از چالش های دیگر است؛ اتفاقات آبان ماه نتیجه مستقیم کسری بودجه بود که حتی بسیاری از کارشناسان که موافق افرایش حامل های انرژی نیز بودند با اجرای آن در آبان ماه موافق نبودند.

وی افزود: چهارمین چالش نابرابری و فساد است؛ برای این چالش پنج راهکار داریم که اصلاح نظام مالیاتی کشور، اصلاح نظام بانکی، اصلاح ساختار بودجه دولت چرا که نفت از در رفته و از پنجره آمده است و همچنین بهبود فضای کسب و کار و پنجم شفافیت است.

وی با بیان اینکه اقتصاد اسلامی می گوید سرمایه نباید کنز شود، گفت: ما قوانین برای خروج سرمایه کشور نداریم و سرمایه ها راحت از کشورخارج می شود اما در کشورهای دیگر اینگونه نیست.

وی در پایان گفت: ما در دولت با فقدان ایده برای بهتر شدن و شجاعت برای عمل رو به رو هستیم.

***

برای مطالعه دیدگاه های دکتر امیرحسین بانکی پور اینجا را مطالعه فرمایید.
برای مطالعه دیدگاه های دکتر عباس مقتدایی اینجا را مطالعه فرمایید.

برای مطالعه دیدگاه های دکتر زهرا شیخی اینجا را مطالعه فرمایید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715