سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲

شکوه عزت و اقتدار در نصف‌جهان؛ «سلیمانی‌ها» در جشن انقلاب حماسه آفریدند+تصاویر

مردم اصفهان همزمان با هم‌وطنان خود در سراسر کشور در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن شرکت کردند و باری دیگر نشان دادند که پای انقلابی که برای بدست آوردنش خون‌ها ریخته شد، ایستاده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، مردم انقلابی و ولایت مدار اصفهان از ساعات آغازین راهپیمایی 22 بهمن در میعادگاه همیشگی حضور یافته و با شرکت خود در این راهپیمایی بزرگ باری دیگر نشان دادند که پای انقلاب، ولایت فقیه و اسلام ناب ایستاده‌اند و اجازه نمی‌دهند بیگانگان به ذره‌ای از خاک وطن دست درازی کنند.

حضور پر شور و کم نظیر مردم اصفهان در راهپیمایی سبب حیرت بسیاری از کسانی شده است که تصور چنین روزی را نداشتند، اما تمام مردم اذعان داشتند که مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد سبب نمی‌شود تا از انقلاب و حضور در چنین روزی دست بکشیم.

در روز 22 بهمن به میان راهپیمایان و مردم شرکت کننده رفته و نظر آنان را در مورد این روز عظیم و دلیل حضورشان جویا شدیم.

مردم به شعار خود در ادامه دادن راه سردار سلیمانی عمل کردند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مردم بزرگ ما مانند سال‌های گذشته با انگیزه مضاعف در جهت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و انجام وظیفه دینی و ملی و تجدید بیعت با شهدا به ویژه شهید سلیمانی به صورت ویژه حضور پیدا کردند.

سردار مجتبی شیروانیان بیان کرد: دشمنان انقلاب همواره به دنبال دلسرد کردن مردم و جدا کردن آنها از انقلاب هستند امام مردم ثابت کردند که هیچ یک از این نقشه‌ها عملی نخواهد شد، امروز حضور باشکوه و میلیونی مردم در سراسر کشور را مشاهده کردیم، امروز جمعیت و استقبال مردم بسیار خوب بود.

وی افزود: شهید سلیمانی امروز به مراتب بیشتر از قاسم سلیمانی برای دشمن هراس ایجاد کرده و سبب پیوند محکمی بین نسل جدید و نسل دوران دفاع مقدس شده است، ان شالله راه این شهید بزرگوار از سوی تک تک مردم در عمل نیز ثابت شود که یکی از مصادیق آن حضور همگانی مردم در راهپیمایی امروز بود.

مردم مشکلات را از انقلاب جدا کرده‌اند

سپیده از نوجوانان پر شوری است که صدای شعار دادنش توجهم را جلب کرد، از او در مورد راهپیمایی 22 بهمن پرسیدم، گفت: امسال سومین سالی است که به همراه پدر و مادرم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده‌ام، باید اعتراف کنم که هر سال جمعیت مردم بیشتر از سال قبل شده است، آنچه ما در تلویزیون می‌بینیم با آنچه در واقعیت اتفاق افتاده بسیار متفاوت است، اینجا اینقدر جمعیت زیاد است که باور کردنی نیست.

وی افزود: بعضی‌ها گمان می‌کردند که شاید امسال آن جمعیتی که انتظارش می‌رفت در راهپیمایی شرکت نکنند اما دیدیم که مردم مشکلات را از انقلاب جدا کرده‌اند و برای انقلابی که به سختی به دست آمد احترام و ارزش بسیاری قائلند. من و بسیاری از دوستانم با شرکت در راهپیمایی به دشمنان نشان می‌دهیم که در مورد ما اشتباه فکر کرده است.

تا آخرین قطره خون‌مان پای انقلاب و ولایت ایستاده‌ایم

رضوانی از دیگر شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: ما پشت انقلاب و ولایت فقیه ایستاده‌ایم و تا آخرین قطره  خون‌مان از آن دفاع می‌کنیم، اصلا مگر می‌شود در این روز بزرگ شرکت نکرد. دلیلی برای شرکت نکردن وجود ندارد؛ من یک معلم هستم و به تمام شاگردانم و خانواده‌هایشان سفارش کرده‌ام که آنها نیز شرکت کنند، وظیفه ما انتقال انقلاب به نسل آینده است و باید هر کاری در توانمان است انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما انقلاب را به این سادگی‌ها به دست نیاوردیم که بخواهیم آن را از دست بدهیم، تا پای جان از انقلابمان دفاع خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید

با شرکت نکردن در راهپیمایی مشکلات ما حل نمی‌شود

عابدی از دیگر جوانان شرکت کننده در راهپیمایی گفت: در فضای مجازی بعضی‌ها اظهار داشتند که به خاطر مسائل اقتصادی و مشکلاتی که در کشور وجود دارد در راهپیمایی شرکت نمی‌کنند اما می‌خواهم به این افراد بگویم آیا با شرکت نکردن در راهپیمایی مشکلات ما حل می‌شود؟ اصلا مشکلات چه ربطی به انقلاب دارد. ما باید با شرکت در این راهپیمایی به دشمنان ثابت کنیم که با هم متحد هستیم و هیچ مشکلی نمی‌تواند این اتحاد را از ما بگیرد.

وی افزود: خدا را شکر می‌کنم که حضور مردم حتی از سالهای گذشته نیز بیشتر شده است و جای حرفی باقی نمی‌گذارد. البته من مطمئن بودم که این حضور را شاهد خواهیم بود اما خوشحالم که به آنها که شعار شرکت نکردن سر دادند ثابت شد که تعدادشان آنقدر کم است که به حساب نمی‌آیند. ما با تمام توان پای انقلابمان ایستاده‌ایم.

هیچ مانعی برای شرکت در راهپیمایی وجود ندارد

فروغی نیز گفت: وظیفه هر ایرانی است که در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن شرکت کنند و اجازه ندهد که دشمن شاد شویم، ما ایرانی‌ها یکپارچه و متحد در این روز بزرگ در راهپیمایی شرکت کردیم و هیچ چیز نمی‌تواند مانع حضور ما در این واقع بزرگ شود.

وی بیان کرد: همه با چشمان خودشان دارند می‌بینند که حضور مردم در راهپیمایی مانند سال‌های گذشته و حتی بیشتر است و این برای دشمنان جای شگفتی و خجالت دارد، آنها گمان می‌کردند که ما با وجود مشکلات پشت انقلاب را خالی می‌کنیم اما دیدند که مشکلاتمان را از انقلابمان جدا کرده‌ایم.

مردم اصفهان با حضور کم نظیر خود در راهپیمایی 22 بهمن شگفتی دیگری در تاریخ انقلاب رقم زدند، آنها با حضور در خیابان‌ها و با سر دادن شعارها باری دیگر نشان دادند که هیچ مانعی برای حمایت از انقلاب وجود ندارد.

سه شنبه 22 بهمن 1398 یکی از باشکوه ترین راهپیمایی‌های تاریخ انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست. راهپیمایی که برخی‌ها تصور نمی‌کردند این چنین باشکوه و متحد برگزار شود اما با یاری خدای سبحان و همراهی و آگاهی مردم واقعه‌ای زیبا و کم نظیر به وجود آمد.

راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در اصفهان حواشی جذابی نیز داشت.  در حاشیه مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، شهر اصفهان به پرچم امام رضا(ع) متبرک شد و با نقاره زنی خادمان امام رضا(ع) حال و هوای امام رضایی گرفت. راهپیمایی 22 بهمن امسال رنگ و بویی متفاوت از جنس تبرک به اهل بیت علیهم السلام داشت که به نوعی ارمغان استمرار پیروزی برای ملت ایران است.

اقشار مختلف مردم در این حماسه دیدنی حضور پیدا کردند. از جمله این اقشار ارامنه و کلیمیان اصفهان بودند که با حضور ویژه خود در جشن انقلاب حمایت خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی را بار دیگر اثبات کردند.

راهپیمایی امسال با شکوهی وصف ناپذیر برگزار شد و تمامی شرکت کنندگان در این مراسم به جمعیت پرشوری که بر تعداد آن نسبت به سال‌های گذشته افزوده شده بود اذعان داشتند.

محمد گلریز خواننده سرودهای انقلابی امروز در جمع مردم اصفهان چند قطعه از آثار خود را ارائه کرد که مورد توجه مردم قرار گرفت.

در حالی که قرار بود حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اسبق اطلاعات سخنران مراسم امروز باشد که به علت بارش برف در تهران و میسر نشدن سفر وی به اصفهان، سردار حسین دهقان سخنران مراسم امروز در اصفهان شد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715