شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

ابراز عشق/ بگو دوستش دارم!

چه بسا خانواده هایی هستند از نظر مادی بسیار ضعیف اما عشق و محبت در روابطشان موج می زند. همدیگر را دوست دارند و این دوست داشتن را به شکلهای مختلف بیان می کنند...

ندای اصفهان- حجت الاسلام محمود اکبری

خانم جوانی وارد دفتر مشاوره شده از چهره غمگین او معلوم بود اندوهی بزرگ در سینه دارد. از او دعوت به نشستن کردم، با آهی جانسوز نشست. گفتم بفرمائید مشکل شما چیست؟ گفت: حاج آقا زندگی برام سخت شده و احساس آرامش ندارم. گفتم: چرا؟ گفت: احساس می کنم شوهرم دوستم نداره و زندگی که در آن عشق و محبت نباشه به درد نمی خوره.

گفتم چرا چنین حسی در شما ایجاد شده؟ آیا شوهرت تو را اذیت می کند یا تو را کتک می زند یا در خوراک و پوشاک به تو سختگیری می کند یا زیورآلات برای تو نمی خرد؟ چه عیبی شوهرت دارد که تو را به زندگی بدبین کرده؟

گفت: نه حاج آقا شوهر من مرد بسیار مهربانی است و تمام لوازم آرامش من را در خانه تامین کرده و پول کافی در اختیار من قرار می دهد که من همه چیز بخرم. از بس لباسهای متنوع خریدم کمدم دیگر جا ندارد. چندین سرویس طلا برای من خریده، از نظر خوراک و پوشاک هم در رفاه کامل هستم.

گفتم پس مشکل شما چیه، ظاهرا شوهر خوبیه و نیازهای شما را تامین می کنه؟ گفت: اما تا به حال یکبار به من نگفته «دوستت دارم».

گفتم: خوب تمام این کارهایی که کرده نشان دوست داشتن تو است.

گفت: قبول دارم اما دلم می خواد برای یکبار هم که شده به زبان بیاره و محبت و عشقش را به من ابراز کنه.

***

اینجاست که به ارزش کلام خاتم الانبیا محمد مصطفی صلی الله علیه و آله پی می بریم ‌که طبیب قلوب است. «وقتی مرد به همسر خود بگوید دوستت دارم اثری بر قلب او می گذارد که هیچوقت خارج نمی شود»؛ یعنی ارتباط کلامی یکی از مهارتهای تاثیرگذار بر روابط زن و شوهر است که باعث دوام ثبات ترویج محبت و عشق ورزی و امید و حس خوشبختی می شود.

نبی مکرم (ص) هم به این نکته اشاره فرموده اند و این خانم با اینکه نیازهای مادیش تامین است و شوهرش هم در عمل نشان داده که او را دوست دارد اما خانم احساس آرامش و شادی نمی کند.

چه بسا خانواده هایی هستند از نظر مادی بسیار ضعیف اما عشق و محبت در روابطشان موج می زند. با همه وجود همدیگر را دوست دارند و این دوست داشتن را به شکلهای مختلف بیان می کنند. سر سفره مرد از همسرش تشکر می کند و ابراز می کند که «دوستت دارم» حتی بین روز از محیط کار زنگ می زند به همسرش و ابراز می کند که «دوستش دارد». شب قبل خواب با ماژیک وایت برد روی درب یخچال می نویسد «همسر عزیزم دوستت دارم» که وقتی همسر برای نوشیدن آب سر یخچال بره قلبش از عشق پر میشود.

در این زندگی آنقدر عشق و صمیمیت موج می زند که کمبودهای مادی نه اینکه باعث فشار نمی شود بلکه آنها این کمبودها را پلکان ترقی خود می بینند.

حجت الاسلام محمود اکبری

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715