یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
10:57 - 2020/02/02

تأیید صلاحیت ۳۷۲ نفر از نامزدهای انتخابات مجلس در اصفهان

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون صلاحیت ۳۷۲ نفر از نامزدهای انتخابات مجلس تأیید شده، گفت: داوطلبان رد صلاحیت شده تا ۱۴ بهمن مجدداً فرصت دارند اعتراض خود را به شورای نگهبان ارائه کنند و اسامی نهایی نامزدها ۲۳ بهمن اعلام خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان، حیدر قاسمی در حاشیه نشست خبری استاندار اصفهان به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۸۳۶ شعبه اخذ رأی قطعی شده است و حدود ۶۰ هزار نفر اعم از عوامل اجرائی و نظارت در امر برگزاری انتخابات مشارکت خواهند داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون صلاحیت ۳۷۲ نفر تأییدشده که البته طبق قانون داوطلبان رد صلاحیت شده تا ۱۴ بهمن مجدداً فرصت دارند اعتراض خود را به شورای نگهبان ارائه کنند و نهایتاً اسامی نهایی تأیید صلاحیت شدگان ۲۲ بهمن‌ماه به وزارت کشور اعلام و ۲۳ بهمن نیز آگهی اسامی نامزدهای انتخابات منتشر می‌شود.

وی افزود: از ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه نیز فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات است و یک روز قبل از برگزاری انتخابات یعنی ۱ اسفندماه تبلیغات نامزدها ممنوع و ۲ اسفندماه نیز انتخابات برگزار خواهد شد.

۳۵درصد از اعتبارات استان تاکنون تخصیص پیدا کرده است

حجت‌الله غلامی نیز در این نشست اظهار کرد: سرجمع اعتبارات استان در سال ۹۸، ۲ هزار و ۸۲ میلیارد تومان بوده است که از این رقم با تخصیص مرحله آخر حدود ۳۵ درصد تخصیص پیدا کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: البته بیشترین تخصیص معمولاً در دوماهه پایانی سال و سه‌ماهه ابتدای سال بعد است که مابقی اعتبارات تا پایان خرداد جذب می‌شود.

وی افزود: در جذب اعتبارات مربوط به بخش تملک دارایی که عمده اعتبارات است به ۴۱٫۴ درصد رسیدیم و یا در بخش اعتبارات ویژه استانی به ۳۹٫۷ درصد جذب شد و تا پایان سال مالی مابقی جذب خواهد شد.

غلامی در خصوص طرح قطار شهری اصفهان و حومه عنوان کرد: خمینی‌شهر ادامه خط ۲ متروی اصفهان است که از آخرین ایستگاه که مدرس نجفی است تا خمینی‌شهر جز طرح توسعه خط دوم متروی اصفهان است، طول متروی اصفهان -نجف‌آباد نیز ۳۰ کیلومتر است که ۱۰ کیلومتر در حوزه اصفهان است و ۲۰ کیلومتر دیگر در حوزه نجف‌آباد که تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد نجف‌آباد با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: مسیر متروی اصفهان-شاهین شهر نیز در حال آماده‌سازی است و مصوبه شواری عالی ترافیک گرفته شد و شهرداری در حال برگزاری اولین مرحله مناقصه است.

ایوب درویشی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان نیز گفت: اصفهان بعد از تهران بیشترین درآمد را از محل مالیات وصول می‌کند و در بودجه کشور با رقم بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان رتبه دوم داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان در خصوص میزان جذب بودجه جاری اصفهان اظهار کرد: ۱۰۰ درصد اعتبارات جاری جذب خواهد شد چون ظرفیت آن وجود دارد.، بحث ما این است که باید بین این میزان وصول مالیات و بودجه جاری استان متناسب باشد و ما کسری نداشته باشیم و حتماً بودجه کامل جذب خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715