دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
 یا زندانیان آمریکایی را آزاد کنید یا تحریم شوید!   

واشنگتن پست به کمپانی‌های خارجی که قصد تجارت با ایران را دارند هشدار داد که این کشور ممکن است پرسنل شما را نیز بازداشت کند!

به گزارش ندای اصف، روزنامه واشنگتن پست (washingtonpost) در ادامه درخواست‌های ملتمسانه‌اش برای آزادی جیسون رضاییان و دیگر آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران به جرم جاسوسی و تلاش علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی، این بار تلاش کرد تا کمی چاشنی تهدید را نیز به سرمقاله خود اضافه کند شاید راهی به پیش ببرد!

 

 

در ابتدای این مقاله با اشاره به زندانی شدن سیامک نمازی، دلال قرارداد ننگین کرسنت و نزار زکا، جاسوس لبنانی وابسته به جریان ۱۴ مارس؛ به کمپانی‌های خارجی که قصد تجارت با ایران را دارند هشدار داده شده است که این کشور (ایران) ممکن است پرسنل شما را نیز بازداشت کند!

 

 

واشنگتن پست با اذعان به نظامی بودن نزار زکا، سعی در شستن گناه افراد دستگیر شده داشت و مدعی شد که اتهام جاسوسی مسخره بوده و آنها تقریبا جرمی را مرتکب نشده‌اند! این در حالی است که ایرانیان زیادی در وطن همین روزنامه به جرم‌های بسیار پیش پا افتاده، محکومیت امنیتی را تحمل می‌کنند.

 

 

این روزنامه سپاه پاسداران را “دولتی درون یک دولت” توصیف کرد و تصریح کرد که گشایشی اقتصادی ایران به روی سرمایه گذاری غرب که روحانی بسیار خواهان است، ممکن است اصول ایدئولوژیک جمهوری اسلامی را به خطر بیاندازد.

 

 

“رئیس جمهور اوباما بارها تاکید کرده که توافق هسته ای می‌تواند موانع میان ایران و غرب را بردارد. تا کنون که عکس آن اتفاق افتاده است. ایران اقداماتی را انجام می‌دهد تا مطمئن شود سازش آتی درپیش نباشد. دولت اوباما به این بازداشت‌ها شانه بالا می‌اندازد!”

 

 

واشنگتن پست در پایان با مناسب دانستن طرح رئیس کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان آمریکا، خواستار تحریم سپاه پاسداران اسلامی و برداشته نشدن دیگر تحریم‌ها از ایران شد و تهدید کرد در صورت عدم آزادی فوری آمریکایی‌ها باید این گزینه را اجرا کنند!

 

 

 

۵

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق