چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵

پسر یک ملت/

استقامت و درددل متفاوت مادر شهید امیر اشرفی با فرزندش +فیلم

مگر همیشه نمی گفتی من نرفتم که برنگردم. مگر همیشه نمی گفتی اگر روزی ذره ای در دلم محبت ماندن ایجاد شد همان روز برمی گردم تا آن محبت بیشتر نشود. مگر نگفتی اگر جنگ شد درس را رها می کنم‌ و بازمی گردم...

به گزارش ندای اصفهان، متن زیر نوشته حورا فروزبخش و برگرفته از سخنان خانم کریمی مادر شهید امیر اشرفی است که در جمع شاگردان خود بیان کرده اند.

شهید والامقام دکتر امیر اشرفی به همراه همسر خود فاطمه قاسمی در حال تحصیل در دانشگاه سوئیس و از جانباختگان حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای اوکراینی بودند.(+) و (+)
***

سلام امیرم
خوش آمدی به خانه، خوش آمدی به وطن، خوش آمدی به اصفهان.
دل نگرانت بودم مادر!
می ترسیدم هیچگاه برنگردی.
می ترسیدم هیچگاه پیدایت نکنند.
می ترسیدم هیچگاه نتوانم سر مزاری بیایم و دلتنگی هایم را ناله بزنم.
درست است که وقتی پیکر تو را برایم آوردند، ظاهرا قد و قامت رعنایت و چهره زیبا و دوست داشتنی ات را ندیدم ولی همین یک ذره نشانه که دلم را به آن خوش کنم هم برای من مادر کافی است.
خوب شد آمدی. خوب شد برگشتی. خوب شد دیدمت تا همین یک ذره نشانه را در آغوش بگیرم و یک دل سیر گریه کنم.
مهربانم! راستی الآن کجایی و چه می کنی؟ امیر ناقلای من! نکند با فاطمه در مکان مخصوص شهدا مشغول سیر و سیاحت هستی و مادر را از یاد برده ای. اما اشکالی ندارد همین که بدانم روز قیامت شفاعتم را می کنی کافی است.
امیرم! تو خیلی مهربان بودی و حال روحی و جسمی همه اعضای خانواده همیشه برایت مهم بود. ببخشید که حالا باید برایت بگویم که پدرت خیلی بی تابی می کند، برادرانت خیلی ناله می کنند. بیا و خودت دلداری شان بده. من هرچه با آنها سخن می گویم اثر زیادی نمی کند. خودت برایشان دعا کن. خودت بیا و برایشان بگو که این ها همه امتحانی است بسیار بسیار سخت اما برای رشد و بزرگ شدن ما.
راستی آنجا حاج قاسم سلیمانی را دیدی؟ حتما دیده ای. همان که عکس ها و پوسترهایش را در چمدانت گذاشته بودی تا بروی و دم در سازمان ملل در سوییس راهپیمایی راه بیندازی و محکوم کنی کشتن وقیحانه مردی که همه با هر عقیده و مسلکی دوستش داشتن و ثمره ریختن خونش وحدت و همدلی بود.
راستی اگر حاج قاسم را دیدی چیزی از وقایع این چند روز که بین مردم رخ داده است به او نگویی ها‌. آخر یه وقت بنده خدا فکر کند که ثمره خونش بر باد رفته است.
امیرم! عزیزدل مادر! راستی لحظه مرگ، امام حسین به استقبالت آمدند؟ همان که به همراه همسر مهربانت، در غربت و در اولین شب محرم در خانه تان برایشان روضه گرفتید. راستی حضرت زهرا چطور؟ ایشان هم لحظه رفتنت از این دنیا آمدند؟ چه سوالی است که من می پرسم. مگر می شود برای کسی که می خواست نامشان و یادشان را در آن سر دنیا زنده نگه دارد نیامده باشند. یادت هست چقدر با حوصله پرچم های یا زهرا را در چمدانت جا می دادی. همان پرچمی که تنها چیزی بود که بعد از سقوط هواپیما نسوخته بود و سالم پیدا شد.(+)
پسرم! می دانستم که بسیار پیگیری و آنقدر بالا و پایین می روی تا بالاخره به آنچه می خواهی و برای خودت برنامه ریختی برسی.
بفرما این هم ایران. مگر همیشه نمی گفتی من نرفتم که برنگردم. مگر همیشه نمی گفتی اگر روزی ذره ای در دلم محبت ماندن ایجاد شد همان روز برمی گردم تا آن محبت بیشتر نشود. مگر همیشه نمی گفتی با کسانی که می خواهند در آن کشور برای همیشه بمانند رفت و آمد نمی کنم تا مبادا نمک‌گیر نشوم. مگر نگفتی اگر جنگ شد درس را رها می کنم‌ و بازمی گردم. مگر همیشه از پایان نامه دکترایی که با احوالات کشور خودت سازگاری نداشت ناراحت نبودی.
مگر نه اینکه می خواستی حتما برگردی و به مردم‌ ایران خدمت کنی.
بفرما عزیزدل مادر! این هم ایران.
می خواستی برگردی و حالا هم به خواسته ات رسیدی برگشتی و چه بازگشت شکوهمند و تکان دهنده ای.
عزیزدل مادر! درست است که ظاهرا کنارم نیستی اما آرمان هایت و اهدافت و آرزوهای بلند و زیبایت برای همیشه در قلبم خواهد ماند و به دوستانت و معلمانت که بی وقفه اشک می ریختند گفتم که اگر امیر را دوست داریم بیایید تا برنامه هایی که در سر داشت را ادامه دهیم و همه اتفاق نظر داشتیم که دوست داشتنی ترین کار نزد تو کار فرهنگی بود و حتی می خواستی وقتی که برگشتی معلم بچه های راهنمایی بشوی‌.
امیرم! برای ما جاماندگان در این دنیای غریب و فراق کشیده از ولی خدا دعا کن.
برای صبرمان، برای آرامش و یقین مان، برای عقلانیت و انصافمان، برای تلاش و مسئولیت پذیری مان و برای اینکه خدایی تر باشیم.
حالا که آنجایی برای مسئولین مان هم دعا کن. دعا کن بیشتر خودشان را کنار و هم سطح مردم ببینند و دعا کن از روز حسابرسی بیشتر بترسند.
امیرم! عزیزدلم! خوشحالم که از امروز، تو دیگر فقط پسر من نیستی. پسر یک ملتی.
با همه وجود منتظرت می مانم. شاید ظهور نزدیک باشد و من دوباره تو را در همین دنیا ببینم.

توضیح ویدیوی فوق: عکس‌العمل خانواده شهید امیر  اشرفی نسبت به اقدام قبیح عده‌ای در تشییع شهدا؛ کف زدن و شادی کردن در عزای شهدا نه تنها نشانه سوگواری نیست که نشانه غرض ورزی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715