جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶

آیا مقایسه جک استراو با دانشجوی پاک ایرانی نقاب زدن به چهره خبیث نیست؟

نامه سرگشاده به آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان

از آنجا که طلبه ساده ای چون حقیر از سوی دفتر جنابعالی مجالی برای دیدار حضرتتان ندارد بر آن شدم در سیاق نامه ای سرگشاده چند جمله ای گفتگوی طلبگی خدمتتان داشته باشم؛ هرچند که ماهیت گفتگو متقابل و دوطرفه است، اما چاره ای نیست؛ چراکه در برنامه های حوزوی خود حقی برای طلاب و گفتگوی مستقیم با آنها قائل نشده اید...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، متن زیر سخن برخی از طلاب جوان حوزه های علمیه است که پیرامون سفر اخیر جک استراو و صحبت های امام جمعه اصفهان منتشر شده است.

***

بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک حضرت آیت الله طباطبایی نژاد امام جمعه شهر بصیر و همیشه بیدار اصفهان
سلام علیکم؛
از آنجا که طلبه ی ساده ای چون حقیر از سوی دفتر جنابعالی مجالی برای دیدار حضرتتان ندارد بر آن شدم در سیاق نامه ای سرگشاده چند جمله ای گفت و گوی طلبگی خدمتتان داشته باشم؛ هرچند که ماهیت گفت و گو متقابل و دوطرفه است؛ اما چاره ای نیست؛ چراکه در برنامه های حوزوی خود حقی برای طلاب و گفت و گوی مستقیم با آن ها قائل نشده اید.
در روز گذشته و روزهای اخیر جملاتی از جنابعالی در شبکه های اجتماعی به سرعت منتشر می شد که در وهله ی اول اینگونه تصور کردم شایعه یا انتسابی بی پایه بیش نیست؛ اما با رجوع به سایت خبرگزاری های موثق متوجه صحت آن ها شدم.
فرموده بودید:
«حضور یک فرد انگلیسی که برای گردش به این کشور آمده است مصداق نفوذ نیست چراکه این افراد هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و دستگاه‌های اطلاعاتی نیز این افراد را رصد می‌کنند.»

یا اینکه دانشجویان بورسیه کشورمان به کشورهای غربی را با چنین افرادی مساوی دانسته و گفتید:
«آیا فرزندان ما که برای تحصیل به این کشورها رفته‌اند نفوذی‌اند؟ این گونه رفت و آمدها که نفوذ محسوب نمی‌شود.»

همچنین در تفسیر «نفوذ» فرموده اید:
«نفوذ یعنی تغییر فکر مسئولان کشور درباره اینکه آمریکا و غربی‌ها خیرخواه ما هستند و باید از آن‌ها پیروی کرد.»

شما خود فقیه عالی رتبه ای هستید که بر کرسی تدریس درس خارج تکیه دارید؛ پیر مراد شهر ما و نماینده ولی فقیه که مسلک اجتهادی شیخ انصاری(ره)، راه و طریق اوست، بخوبی می داند که در گزاره های فقهی ابتدا اصل اولیه تاسیس می کنیم تا اگر مطلبی برای ما ثابت نشد با رجوع به آن قاعده راه برون رفت از مساله برای ما همواره باز و روشن باشد.
از آن رو که تبیین وظایف و تکالیف مکلفین برعهده ی فقه می باشد، تبیین منش و برخورد سیاسی نیز یکی از وظایف فقه است؛ لذا باید اصل اولیه در روابط خارجی و بازکردن دروازه های مملکت به روی اجانبی که سودای استعمار و دست اندازی آن ها برای لحظه ای از ذهن پلیدشان پاک نشده روشن گردد؟ آیا با وجود چنین خوف عقلایی می توان برائت جاری کرد و دست روی دست گذاشت یا اینکه اصل اولیه و قاعده ی عقلایی در چنین مواردی که خوف بالایی وجود دارد، حکم به احتیاط شدید دارد؟
بنابر احتیاط هر فردی که از کشورهای جهانخوار وارد کشور می شود یک «نفوذی» است؛ مگر اینکه خلافش با دلیل متقن ثابت شود؛ چه رسد اینکه آن فرد، خبرنگار یا مقامی که دارای سمت سیاسی است باشد.
حتما می فرمایید احتیاط از سوی دستگاه اطلاعاتی باید پیگیری شود و اینکه عده ای جوان مانع حضور چند انگلیسی شوند کاری بس اشتباه و نیاز به راهنمایی و ارشاد دارد! لازم به ذکر است در آذرماه ۱۳۹۲ در همین دولت، هیئت پارلمانی هشت نفره اتحادیه اروپا به ایران آمد و ماحصل ورود و نفوذ آنها دیدار با دوتن از فعالان و محکومین فتنه بود، مسأله ای که نه مجلس آن را گردن گرفت، نه وزارت فخیمه ی امور خارجه(+)؛ و البته عدم حضور و ممانعت نیروهای اطلاعاتی قبل از این دیدار، خود معمایی است که برای همیشه پاسخش محل ابهام است.
همچنین امثال جیسون رضائیان که در قالب خبرنگار، ۱۰ سال داخل کشور جاسوسی کرده و حتی تا قلب نهاد ریاست جمهوری نفوذ می کنند (+)، همه و همه عواملی است که دلسوزان انقلاب را بیدار و مترصد حرکت های خاموش و نرم دشمن نگه می دارد؛ چرا که “من نام، لم ینم عنه”.
در چنین شرایطی که علنا اتفاقاتی از این دست می افتد آیا جوانان انقلابی می توانند دست روی دست بگذارند و همه ی امور را به دستگاه های اجرایی محول کنند؟
در ایامی که رهبری عزیز، خطر نفوذ را نه به شکل غیرعلنی و مخفیانه برای مسئولان؛ بلکه با صراحت و پی در پی برای عموم مردم مطرح می کنند، آیا مردم انقلابی و شهیدپرور اصفهان می توانند بی تفاوت نگاه کنند که نه یک انگلیسی (به تعبیر شما) بلکه ظالم و جنایتکاری که در دولت گرگ پیر دستش آغشته به انواع جنایات بوده و هست، بین مردم، خیلی عادی قدم بزند و به ریش امت حزب الله بخندد؟ چنین فردی با یک دانشجوی پاک ایرانی جویای علم که برای ورود تخصص به میهن و اعتلای نام وطنش به خارج از کشور رفته، قابل قیاس است؟
آیا نقاب زدن به چهره ی خبیث چنین ظالمی مصداق بزک کردن چنین چهره های پلیدی نیست که رهبری از آن نهی کرده اند؟
جوانان انقلابی و متعهدی که دیروز لانه ی جاسوسی را کشف و برملا کردند، امروز از شگردهای جدید دشمن برای نفوذ واهمه دارند؛ معظم له حتما می دانند که نفوذ فقط در مسئولین نظام نیست؛ بلکه همین که مردم شهر، ساده و بی تفاوت از کنار چنین فردی رد شوند خود، نفوذ بزرگی است که نشان از بی غیرتی و فاصله گرفتن از “کونوا للظالم خصما” دارد.

رهبر فرزانه و دیدبان انقلاب ذیل این حدیث تفاوت خصم و دشمنی را اینگونه تبیین می کنند:
“امام علی علیه‌السّلام می فرماید: «وکونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً.» خصم ظالم باشید. «خصم»، غیر از «دشمن» است. یک وقت کسی دشمن ظالم است؛ یعنی از ظالم بدش می‌آید و دشمن اوست. این، کافی نیست. «خصم او باش»، یعنی «مدّعی اش باش.» خصم یعنی «دشمنی که مدّعی است»، «دشمنی که گریبان ظالم  را می گیرد و او را رها نمی کند. بشریت بعد از امیرالمؤمنین علیه‌السلام، تا امروز، به سبب نگرفتن گریبان ستمکاران، بدبخت و روسیاه شد. اگر دست های با ایمان، گریبان ظالمان و ستمکاران را می گرفتند، ظلم دردنیا این‌قدر پیش نمیرفت؛ بلکه از بن برمی افتاد. امیرالمؤمنین این را می خواهد: «کونا للظّالم خصماً.» خصم ظالم باش. در دنیا، هرجا ظلم هست و ظالمی هست، تو که این‌جا هستی، خود را خصمش بدان. نمی گوییم «اکنون راه بیفت؛ و از این سوی دنیا به آن سوی دنیا برو و گریبان ظالم را بگیر.» می گوییم «حتماً خصومت خودت را نشان بده. هروقت و هرجا فرصتی دست داد، خصم او باش و گریبانش را بگیر.» ببینید امروز، به خاطر عمل‌نکردن به همین یک کلمه وصیت امیرالمؤمنین علیه‌السّلام، در دنیا چه منجلابی ایجاد شده است و بشریت چه بدبختی هایی دارد!” (۱۳۷۲/۱۲/۱۳)
امروز حتی ملت های غیر مسلمان، ورود مقامات فعلی و اسبق کشورهای جنایتکار به کشورشان را برنمی تابند و به خروش می آیند؛ جوانان صاحب بصیرت نافذ اصفهان و پیروان خط ولایت -که رهبری در وصف امثال آن ها گفتند همین هایی که عده ای آن ها را افراطی می خوانند انقلاب را حفظ می کنند- جای خود دارند.

در آخر از سعه ی صدر حضرتعالی برای مطالعه ی این سیاهه که غیر از بحث طلبگی غرض دیگری را دنبال نمی کند، کمال امتنان و تشکر را دارم.
ارادتمند شما در صف اول نماز جمعه
سرباز کوچک امام خامنه ای

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. طلبه ای ناقابل گفت:

  سلام درود بر همه کسانی که درست نقد منصفانه میکنند اقای طباطبایی گاهی مطالبی را عنوان میکنند که نطرشخصی ایشان است و[…] باید تجدید نظر کنند ونهایتا ایشان […] نبوده اند

 2. اخوان گفت:

  چرا متن ارسالی را سانسور میکنید اگر نقد منصفانه باشد اشکال دارد جواب بدبد لطفا […]

 3. امید شهاب گفت:

  سلام ما در اسلام جضرت رسول اکرم ص را عسوه حسنه میخوانیم ودلیل یدخلون فی دین الله افواجا نتیجه ان وثانیا مگر میشود افراد را به این سادگی قضاوت کرد حضرت موسی ع خلیل الله در قضاوت یک سگ اشتباه کرد ومعروف است خضرت باریتعالی عزوجل فرمودند بروید وجتوی او را بگیرید والا از رسالت میانداختم او را خلاصه نامه سرگشاده طلبه عزیزمان با ان حرارت وعشق اسلام ستودنی است ولی عزیز من هر کاری وعملی مخصوصا اهل عتم اگر با روش حضرت رسول ص وایمه گرام ع مغایر باشد باید حضر کرد دست تمام خادمان وحامیان دین را میبوسم موید وموفقیت همه ارزوی من است شهاب

 4. امیدشهاب گفت:

  سلام ما در اسلام جضرت رسول اکرم ص را اسوه حسنه میخوانیم ودلیل یدخلون فی دین الله افواجا نتیجه ان وثانیا مگر میشود افراد را به این سادگی قضاوت کرد حضرت موسی ع خلیل الله در قضاوت یک سگ اشتباه کرد ومعروف است خضرت باریتعالی عزوجل فرمودند بروید وجلوی او را بگیرید والا از رسالت میانداختم او را خلاصه نامه سرگشاده طلبه عزیزمان با ان حرارت وعشق اسلام ستودنی است ولی عزیز من هر کاری وعملی مخصوصا اهل علم اگر با روش حضرت رسول ص وایمه گرام ع مغایر باشد باید حذر کرد دست تمام خادمان وحامیان دین را میبوسم موید وموفقیت همه ارزوی من است شهاب
  ۰

  ۰عذرمیخواهم از غلط املایی

 5. ناشناس گفت:

  سلام عزاداریتون قبول لازم هست که هرچه سریعتر باشما تماس داشته باشم خیلی فوری

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق