چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

از سوئیس تا بغداد؛ روایت حضور شهید حادثه هواپیما در پیاده‌روی اربعین + فیلم

«امیر اشرفی» و همسرش از شهدای حادثه سقوط هواپیما بودند، امیر در سوئیس به همراه همسرش درس می‌خواند، پدر امیر می‌گوید: عشقش کار فرهنگی بود و سال گذشته به بغداد آمد تا در مراسم پیاده‌روی اربعین شرکت کند...

به گزارش ندای اصفهان، هنوز داغی که بر دل بر مردم نشسته، آرام نشده که عده‌ای پرچم عزای جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را در دست گرفته‌اند، کسانی که حواسشان نبوده بعد از حادثه باید یادبود این شهدا را برپا می‌کردند و حالا با تأخیر سه روزه در پی جبران هستند.

دو روز گذشته و بعد از ۴ روز از سقوط هواپیمای اوکراینی جمع محدودی در تهران، اصفهان و برخی شهرها ضمن اعلام فراخوان، دست به تجمع زده و به جای عزاداری برای ۱۷۶ مسافری که در اثر سقوط هواپیما جان خود را از دست دادند، شروع به سر دادن شعارهایی کردند که در آبان ۹۸، دی ۹۶، فتنه ۸۸ و ۷۸ هم مشابه آن را تکرار کرده بودند. افرادی که ضدیت خود را با نظام و انتخاب مردم ثابت کرده و هر روز به دنبال بهانه‌ای برای حضور در خیابان و ایجاد تقابل و ناامنی در کشور هستند، برایشان فرقی نمی‌کند گران شدن بنزین باشد یا انتخابات یا خون بر زمین ریخته هم‌وطنانشان.

روایت پدر از پسری که عشقش کار فرهنگی بود

امیر اشرفی و همسرش [فاطمه قاسمی] از شهدای حادثه سقوط هواپیما بودند، امیر در سوئیس به همراه همسرش درس می‌خواند، پدر امیر می‌گوید: عشقش کار فرهنگی بود و سال گذشته به ایران آمد تا در مراسم اربعین شرکت کند.

پدر امیر که فرزندش برای ادامه تحصیل به دانشگاه ای.تی.اچ زوریخ رفته بود، در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار داشت: فرزندم از زمان دانش‌آموزی فعال بود [عضو مجمع فرهنگی شهید اژه ای] و زمانی که ارشدش را در دانشگاه صنعتی اصفهان می‌خواند، همزمان فعالیت فرهنگی داشت.

وی با بیان این که او عاشق رهبر انقلاب بود، ادامه داد: پیام‌های رهبری بر دلش می‌نشست و حتی خارج از کشور هم سخنان ایشان را دنبال می‌کرد؛ اربعین سال گذشته همراه با همسرش از سوئیس به بغداد آمد و ما را هم راهی کرد تا در پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنیم.

روایت بامداد شیرینی که منجر به طلوع تلخ شد

اشرفی در خصوص شب قبل از پرواز هواپیما گفت: آن شب با هم به فرودگاه رفتیم، آنجا وقتی شنید که پایگاه آمریکا مورد اصابت موشک‌های ایرانی قرار گرفته خیلی خوشحال شد؛ با خودم گفتم چرا در این شرایط هواپیما باید پرواز کند؟ اگر تدبیر و مدیریت صحیح بود، پروازها را لغو و فرودگاه را می‌بستند.

وی خاطرنشان کرد: اشتباه یک فرد نمی‌تواند همه خدمات را تحت‌الشعاع قرار دهد و حفظ امنیت کشور نباید مورد هجمه قرار بگیرد، با هر حرکتی که بخواهد نظام را مورد حمله قرار دهد مخالفیم و حفظ ارزش‌های انقلاب جز وظایف ماست.

پدر امیر اشرفی یادآور شد: داغ‌دار عزیزانمان هستیم و می‌خواهیم این مراسم‌ها جهت تسلای خانواده باشد، نه اینکه مورد سوءاستفاده جریان‌ها قرار گیرد؛ ما داغ‌دار یک نفر هستیم اما مقام معظم رهبری داغ ۱۷۶ مسافر را بر دل دارند.

این فقط روایت پدر امیر نیست که یک ملت را در سوگ این فراق در کنار خود می‌بیند؛ این روایت بسیاری از خانواده‌های شهدای این حادثه است که در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرده و از این سوءاستفاده از داغ‌‌های بر دل نشسته گله کرده‌اند.

پدر یکی از این شهدا می‌گوید: «حاضران در این تجمعات، کاری به خانواده‌ها ندارد و صرفاً نمک به زخم می‌پاشند، ما رضایت نداریم که بخواهند از مراسم این جان‌باختگان سوءاستفاده کنند، اشتباه یک فرد نمی‌تواند عملکرد کل مجموعه را تحت‌الشعاع قرار دهد و ما هم پشت نیروهای مسلح را خالی نمی‌کنیم».

انتهای پیام/ خبرگزاری فارس

***
مطلب مرتبط:

تو برقرار باش ای پرچم!/ خاطره ای از شهید امیر اشرفی از جانباختگان پرواز اوکراین

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715