پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

تو برقرار باش ای پرچم!/ خاطره ای از شهید امیر اشرفی از جانباختگان پرواز اوکراین +فیلم

زبان انسان از توصیف این عظمت قاصر است. نه با قلم که تنها با زبان اشک می توان در مورد این پدر سخن گفت. پدر نگفت که چرا نگفتند یا دیر گفتند و بر عاملین لعنت نفرستاد. پدر به فکر امنیت خانه بود؛ شاید حالا خانه ای به وسعت یک کشور...

ندای اصفهان- یادداشت تحریریه

دیشب صحبت های پدر دوستم شهید امیر اشرفی (از اعضای مجمع فرهنگی شهید اژه ای) را از اخبار شنیدم. همان کسی که با چشمان اشکبار و بغض گرفته، دعوت به آرامش می کرد و می گفت راضی نیست که امنیت کشور و ارزش های انقلاب ضربه ببیند. درک این واقعه دشوار و برای کسانی که پدر هستند جانکاه است. این چنین استوار بعد از آن چنان مصیبتی، مطلبی ساده نیست. این تازیانه ای نیست که ضربات بی امانش شخص را رها کند، هر بار یاد فرزند درد چنین زخمی را صدچندان می کند.
به دیدار این خانواده جوان از دست داده که رفتم آن ها را آتشفشانی از داغ و کوهی از عقلانیت یافتم. زبان انسان از توصیف این عظمت قاصر است. نه با قلم که تنها با زبان اشک می توان در مورد این پدر سخن گفت. پدر نگفت که چرا نگفتند یا دیر گفتند و بر عاملین لعنت نفرستاد. پدر به فکر امنیت خانه بود. شاید حالا خانه ای به وسعت یک کشور.

امیر اشرفی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان سوئیس بود(+) که به همراه همسرش فاطمه قاسمی در مقطع دکتری درس می خواند. از خانواده اش شنیدم که امیر عزیزمان قصد داشته در سوئیس عزاداری فاطمیه بر پا کند. برای همین پارچه نوشته یا فاطمه الزهرا با خودش برده بود. خبر رسیده که آن پرچم پس از سقوط هواپیما سالم مانده است. تو برقرار باش ای پرچم.

انتهای پیام/
***
مطلب مرتبط:

از سوئیس تا بغداد؛ روایت حضور شهید حادثه هواپیما در پیاده‌روی اربعین + فیلم

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715