ندای اصفهان

پیشنهاد اقتصادی یک استاد دانشگاه برای انتقام سخت/ طرح تشکیل متحدان اقتصادی در منطقه

کدخبر: 119347
۲۳ دی ۱۳۹۸ در ساعت ۱۱:۴۹ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان،سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در طول عمر با برکت خود به دنبال شکل‌گیری محور مقاومت در کشورهای اسلامی بود، با خاتمه دادن به عمر شجره ملعون داعش به این خواسته رسید و توانست محور مقاومت را از ایران تا عراق و سوریه تا لبنان و یمن ادامه دهد تا زمینه‌ساز شکل‌گیری محورهای دیگری هم در منطقه باشد.

عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان از شکل‌گیری محور اقتصادی مقاومت شامل ایران، عراق، سوریه، یمن و لبنان و برخی از کشورهای منطقه بعد از تشکیل‌محور مقاومت نوشت و آن را آرزوی سردار سلیمانی دانست. این می‌تواند راهکاری باشد که هم امنیت، استقلال، آرامش روانی و حفظ داشته‌های مردمان این کشورها و هم دستاوردهای اقتصادی و ارتقای معیشتی مردم منطقه به برکت مجاهدت نیروهای مقاومت و از دریچه فرهنگ مقاومت محقق شود.

مهدی طغیانی استاد دانشگاه اصفهان در صفحه شخصی خود در این باره نوشت: «اگر یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی شکل‌گیری محور نظامی مقاومت شامل ایران، عراق، سوریه، یمن و لبنان بدانیم، تقویت روزافزون این محور از ابعاد دیگر قطعا از آرزوهای اوست.

برای تقویت این محور حرکت به سمت تشکیل بازار مشترک و در آینده اتحادیه قوی اقتصادی و پول واحد با جمعیتی بالغ بر ۱۸۰ میلیون نفر (۴۰ درصد جمعیت منطقه: مجموع جمعیت ایران، عراق، سوریه، یمن و لبنان)، مجموع ذخایر انرژی اول دنیا و موقعیت مکانی بی‌نظیر شامل دو تنگه مهم هرمز و باب المندب و … این محور را به قدرت اقتصادی بلامنازع منطقه تبدیل می‌کند که به راحتی نمی‌توان آن را تحریم کرد و یا تحت فشار قرار داد.

ضمن اینکه سیلی سخت هم به آمریکا و هم پیمانانش در منطقه است؛ فقط تصویر کنید این اتحادیه دستی در مدیترانه و دستی در باب المندب خواهد داشت».

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,