سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
 جزئیات اردوهای راهیان نور   

به گزارش ندای اصفهان ،مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: بازه زمانی اردوهای راهیان نور از ۱۱ مهر ۹۴ تا ۱۵ شهریور ۹۵ بجز ایام اربعین و روزهای امتحانات دانش‌آموزان بود که در جریان است.

به گزارش فارس، مهدی محمدی مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی در خصوص برنامه‌های این واحد اظهار داشت: در مدیریت فعالیت‌های گروهی ۳ مدیریت دیگر را در مجموع خود داریم.

وی ادامه داد: این مأموریت‌ها شامل «راهیان نور دانش‌آموزی»، «اردوهای جهادی و طرح هجرت» و «اردوهای دانش‌آموزی» است؛ در بحث راهیان نور در هدف‌گذاری که در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ گذاشته شد، این برنامه از ۱۱ مهر امسال در روستای بحیری شهرستان تنگستان در استان بوشهر و محل مزار شهید نادر مهدوی آغاز شد.

محمدی با بیان اینکه حوزه راهیان نور دریایی و زمینی در ۷ استان کشور شروع به کار کرد،افزود: بازه زمانی اردوها از ۱۱ مهر ۹۴ تا ۱۵ شهریور ۹۵ بجز ایام اربعین و روزهای امتحانات دانش‌آموزان بود که در جریان است.

مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی یادآور شد: برنامه‌های خاصی در مناطق جنگی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که یکی از مهمترین موارد بحث رزمایش فرهنگی و رزمی است که در اردوگاه‌های مشخص استان خوزستان برگزار شده و روایت انقلاب از ابتدا تاکنون، دفاع مقدس و ترور شهدای هسته‌ای بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه ۸۰ بازیگر در این نمایش ۲ ساعته حضور دارند، گفت: بحث خادمین نخبه دانش‌آموزی در مناطق عملیاتی را داریم که از دانش‌آموزان با رتبه تحصیلی بالا برای خادمی و کمک به زائرین استفاده می‌کنیم.

محمدی با اشاره به اینکه یک هفته‌ای است اردوهای راهیان نور دختر را در منطقه شروع کرده‌ایم، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تا انتهای امتحانات تا سال ۹۵ اردوها ادامه داشته باشد.

مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی تصریح کرد: سقفی که برای اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی بسته‌ایم یک میلیون و ۲۵ هزار نفر دانش‌آموز است که سال گذشته بیش از ۶۵۰ هزار نفر به اردوهای راهیان نور اضافه شدند و امیدواریم با همراهی آموزش و پرورش این آمار افزایش یابد.

وی در خصوص دریافت هزینه اردوهای دانش‌آموزی بیان داشت: هزینه‌ای که از دانش‌آموزان گرفته می‌شود همه‌گیر نیست؛ دانش‌آموزی که از مشهد عازم خوزستان می‌شود تقریبا ۲۸ ساعت در قطار است و هزینه‌ای بالغ بر ۳۲۰ هزار تومان برای هر دانش‌آموز هزینه می‌شود.

محمدی گفت: هر استان هزینه خاص خود را داراست و در ۷ استان اردوهای راهیان نور غرب، شمالغرب و خوزستان را برگزار می‌کنیم که هر استان با سهمیه‌ای که دارد مأمور به پذیرش نیروهاست.

مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی با بیان اینکه استان‌های کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، هرمزگان، بوشهر و خوزستان محل برگزاری اردوی راهیان نور است، افزود: نُرم ریالی برای هر دانش‌آموز بستگی به مسافت داشته و اجباری در پرداخت هزینه نداریم.

وی اضافه کرد: هرجا که مساعدت خیرین، دستگاه‌ها و نهادهای داخل استان بوده این مبلغ کاهش پیدا کرده است ؛ البته اگر استان مورد نظر منابع مالی و ظرفیت‌های موجود داخلی را توسط فرمانده قرارگاه راهیان نور آن استان تأمین کند، ممکن است هزینه دریافت از دانش‌آموزان به صفر برسد و می‌توانیم بگوییم هزینه‌ها متغیر است.

محمدی با بیان اینکه هزینه توسط والدین به خود آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود، گفت: برنامه دیگر اردوهای جهادی و طرح هجرت است که امسال ۳ برنامه اردوهای جهادی ۷ روزه را داشتیم.

مسئول مدیریت فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: اردوهای جهادی یک روزه با حضور حلقه‌های صالحین و اردوهای طرح هجرت را نیز برگزار کردیم؛ در ۶ ماه اول امسال ۹۴ هزار نفر از دانش‌آموزان در طرح ۴ هزار و ۶۴۵ مدرسه اردوهای طرح هجرت ۱۰ روزه شرکت کردند و بالغ به ۹ هزار نفر نیز در اردوهای جهادی شبانه‌روزی در روستا و مناطق محروم حضور داشتند.

وی گفت: تقریبا ۲۱ هزار نفر در اردوهای صالحین شرکت کردند که این تعداد تا پایان امسال رو به افزایش خواهد بود؛ رویکرد جدید سازمان بسیج دانش‌آموزی در این حوزه تقویت تشکیل گروه‌های جهادی دانش‌آموزی است و با یک رشد ۴ برابری از سال ۹۳ تا سال ۹۴ از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه اردوهای جهادی ۷ روزه امسال به ۱۳ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

اتمام پیام/

منبع : تابناک

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز