یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
امام‌جمعه خوراسگان:
 ایران حامی بی‌دریغ مستضعفان جهان است   

حجت الاسلام حسین ربانی گفت: یکی از سیاست‌های خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت از مستضعفان سرتاسر جهان و گروه‌های مقاومتی که در برابر استکبار جهانی ایستاده‌اند می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خوراسگان آیت‌الله حسین ربانی محور خطبه‌های خود را مسئله امامت و سخنان مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر قرارداد.

امام‌جمعه خوراسگان بابیان اینکه امامت امری الهی است، گفت: با توجه به آیه ۱۲۴ سوره مبارکه بقره، هرکسی علی‌الخصوص ظالمین نمی‌تواند امام باشد و امامت نصب از سوی خدا به بندگان برگزیده می‌باشد.

وی ادامه داد: حضرت ابراهیم (ع) به‌واسطه امتحانات و آزمایش‌های گوناگونی که شد و از آن با موفقیت بیرون آمد، خداوند او را امام و پیشوای مردم قرارداد.

حجت الاسلام ربانی با تأکید بر ادامه بررسی و به نتیجه رساندن تحقیقات در خصوص فاجعه منا تصریح کرد: در زمان‌های قدیم اشخاص بلندپایه هم حرمت حاجیان را نگه می‌داشتند، ولی در عصر حاضر آل سعود و شاهزادگان سعودی این امر را رعایت نمی‌کنند و متأسفانه فاجعه‌ای همچون فاجعه غمبار منا را حادث شدند.

وی بابیان مسئله اقتصاد مقاومتی افزود: مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تأکیدات بسیاری بر این امر داشته و دارند و ایشان نظرشان بیشتر به درون و مسئله داخلی است، یکی از توصیه‌های ایشان پرهیز از اسراف و تکیه به جوانان و تولیدکنندگان داخلی است.

خطیب نماز جمعه در توصیه‌ای به صنعت گران و کشاورزان، تولید محصولات باکیفیت و در شأن مردم عزیز جامعه را خواستار شد.

حجت الاسلام ربانی شتاب علمی کشور را خوب ارزیابی کرد ولی به جوانان تصریح کرد: این جهش علمی در کشور باید حفظ شود و مبادا با غفلت دچار اُفت شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری با سفرا و سیاستمداران عرصه خارجی کشور اظهار کرد: سیاست خارجی ما برگرفته از اهداف و آرمان‌های انقلاب و متأخذ از اسلام است و سلایق گوناگون سیاسی نمی‌تواند تغییری در آن‌ها ایجاد کند.

امام‌جمعه خوراسگان بعضی از اصول سیاست خارجی ایران را حمایت بی‌دریغ از مستضعفان جهان، تَرد کامل استعمار، جلوگیری از نفوذ اجانب در همه زمینه‌ها، حمایت همه‌جانبه از گروه‌های مقاومتی که در برابر استکبار ایستاده‌اند و حفظ استقلال کشور مطرح کرد.

وی ادامه داد: مسئولان باید توجه کنند تا دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران و در رأسش آمریکای جنایتکار به‌واسطه بَرجام تخیل و تفکر نفوذ در مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در ایران را پیدا نکنند.

حجت الاسلام ربانی در خصوص روز استکبارستیزی گفت: رهبری در دیدار چند روز قبل خود فرمودند: استکبارستیزی برآمده از قرآن و روایات رسیده از اهل‌بیت عصمت و طهارت است و نباید با استکبار جهانی سازش صورت پذیرد.

وی یادآور تکیه مصدق به آمریکایی‌ها شد و افزود: آمریکایی‌ها به اعتماد او ضربه زدند و آن آمریکایی‌ها بودند که مقدمات کودتا در ایران را برنامه‌ریزی کردند.

خطیب نماز جمعه تصریح و تأکید کرد: مردم باید توجه کنند تنها با خودباوری و تکیه برخود می‌توان به موفقیت رسید و خاری در چشم دشمنان اسلام بود.

انتهای پیام /

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز