چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶

فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر: یک چهارم مردهای این شهرستان در جبهه حضور داشته اند

در دوران دفاع مقدس از هر ۹۳ نفر جمعیت این شهرستان یک نفر به فیض شهادت نائل شده است و در شهر درچه از توابع خمینی شهر که به عنوان شهر شاهد نمونه کشور شناخته می شود از هر ۸۰ نفر یک نفر شهید شده است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر با اشاره به نقش خمینی شهر در سالهای دفاع مقدس گفت: آمار نشان می دهد، از هر ۱۴ نفر جمعیت خمینی شهر یک نفر در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده است و با احتساب در نظر نگرفتن جمعیت زنان و کودکان، از هر چهار مرد این شهرستان یک نفر در جبهه حضور داشته است.

سرهنگ پاسدار سید علی مشیر صدری روز پنجشنبه در نشست خبری “اجتماع ۱۵۰۰ نفری رزمندگان و ایثارگران ناحیه مقاومت بسیج سپاه خمینی شهر” گفت: شهرستان خمینی شهر دارای ۲ هزار و ۳۰۰ شهید بوده و جزء چهار شهرستانی که تعداد شهدای آنها از برخی استان ها بیشتر است.
وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس از هر ۹۳ نفر جمعیت این شهرستان یک نفر به فیض شهادت نائل شده است و در شهر درچه از توابع خمینی شهر که به عنوان شهر شاهد نمونه کشور شناخته می شود از هر ۸۰ نفر یک نفر شهید شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمینی شهر افزود: ۱۵ هزار نفر از مردم خمینی شهر در قالب یگان های ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، هلال احمر، پزشکان و پرستاران و جهاد سازندگی در جبهه های دفاع مقدس حضور داشته اند.
وی اظهار کرد: خمینی شهر دارای ۲۴۲ خانواده دو شهیدی، ۹ خانواده سه شهیدی و یک خانواده ۴ شهیدی است و در این شهر کوچه ای وجود دارد که از هر خانه یک نفر شهید شده است.
وی ادامه داد: این شهرستان همچنین دارای سه هزار و ۶۰۰ جانباز و ۳۷۰ آزاده سربلند است.
وی به نقش خمینی شهر در سالهای پس از دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: مردم این شهرستان همچنین با تقدیم ۱۹ شهید مدافع حرم با بالاترین میزان شهید مدافع حرم در استان اصفهان و یک نفر شهید مدافع امنیت در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب حضور داشته اند.
مشیر صدری اظهار کرد: در همین راستا هیات اندیشه ورز بسیج خمینی شهر برگزاری اولین اجتماع ۱۵ هزار رزمنده سالهای دفاع مقدس را با محوریت پیشکسوتان و ایثارگران آن دوران در دستور کار قرار داد.
وی اضافه کرد: این کنگره ۱۱ دیماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ با سخنران سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برنامه های دیگری از جمله مداحی، خاطره گویی، تئاتر، سرود، رونمایی از کتاب شهدای ورزشکار برگزار می شود.
فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر با اشاره به دیدار برگزار کنندگان این مراسم با رهبر معظم انقلاب در ۲۵ آذرماه، گفت: شاخص اصلی اجتماع ۱۵ هزار نفری رزمندگان شهرستان خمینی شهر، رونمایی کلیپ فرمایشات رهبر معظم در جمع اعضای دبیرخانه این برنامه است که حاوی نکات و رهنمودهای ویژه ایشان است.
وی با بیان اینکه صفر تا صد برنامه با ابتکار و توسط پیشکسوتان جهاد و شهادت خمینی شهر تدارک دیده شده است، گفت: تمام ظرفیت مردم و خیرین در حوزه امکانات و اعتبارات برای این برنامه بسیج شد و هیچ بودجه و امکانات دولتی برای این برنامه هزینه نشده است و تنها پشتیبانی های معنوی سپاه از این برنامه وجود داشته است.
مشیر صدری خاطر نشان کرد: دیدار مجدد رزمندگان سالهای دفاع مقدس، تجدید میثاق با ولایت، اولین دورهمی رزمندگان اسلام در چهله دوم انقلاب، ایجاد پیوند نسلی بین رزمندگان اول انقلاب و نسلهای بعدی، تجدید خاطرات هشت سال دفاع مقدس، جمع آوری آثار این عزیزان، ایجاد تشکل داخلی برای حفظ و انسجام رزمندگان و بهره مندی از تخصص های رزمندگان در عرصه هایی مانند خدمات اجتماعی، مباحث اقتصاد مقاومتی و همچنین پیش بینی قرض الحسنه و خیریه بزرگ از جمله اهداف این اجتماع است.
وی یادآور شد: البته پیش از این کنگره ۲۳۰۰ شهید خمینی شهر به عنوان اولین کنگره شهرستانی کشور، اجتماع فرماندهان پایگاههای بسیج اول انقلاب تا کنون برگزار شد، همچنین هر ساله در ۲۵ محرم اجتماع عظیم دسته جات عزاداری در حسینیه ثارالله (ع) خمینی شهر برگزار می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715