دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲

نقدی بر حواشی «شب آرام» شبکه سه؛

پنج اشتباه رشیدپور در دوشب ویژه‌برنامه شب یلدا چه بود؟/ آنتن زنده حق همیشگی من است!

گلایه تلویحی و ابراز دلتنگی رشیدپور به خاطر غیبت چندماهه پس از پایان «حالا خورشید» در نوع خود جالب بود. این حس به مخاطب منتقل شد که برخی‌ها آنتن زنده را حق همیشگی خود می‌دانند!

به گزارش ندای اصفهان، حسین خان بابازاده: شب یلدا هم تمام شد و شب‌ها به نفع روزها در حال کوتاه شدن هستند. اما ویژه برنامه طولانی ترین شب سال در شبکه سه خالی از حاشیه نبود. رضا رشیدپور از چند روز قبل‌تر با رپرتاژی از برنامه سال گذشته همراه با تصویر و صدای خودش خبر داد که امسال هم عهده‌دار تهیه و اجرای «شب آرام» است. در توانمندی رشیدپور نمی‌توان تردید کرد اما برخی رفتارها و رخدادهای این ویژه برنامه دوقسمتی باعث شد که نکات ذیل نگاشته شود:

1. ظاهر رشیدپور در نوع خود نامناسب بود. شاید کسی انتظار نداشت در مراسمی که به ظن برخی از مردم ایران در حکم یک شب خوشی و جشن است، مجری مراسم برخلاف ظاهر همیشگی‌اش، نه با یک میزان محاسن عرفی بلکه با انبوهی از ریش و پیراهن مشکی بر تن حاضر شود!

2. ژست رشیدپور در ابتدای برنامه که مشکلات و معضلات مردم خوزستان، زاهدان، کرمانشاه و… به همراه گلایه از مسئولان احصا کرد، واقعا قابل تقدیر بود اما چهره بشاش و هیجان زده رشیدپور در برنامه انتخاباتی روحانی از یاد کسی نمی‌رود.

3. گلایه تلویحی و ابراز دلتنگی رشیدپور به خاطر غیبت چندماهه پس از پایان «حالا خورشید» در نوع خود جالب بود. این حس به مخاطب منتقل شد که برخی‌ها آنتن زنده را حق همیشگی خود می‌دانند! باید یادآور شد که همین مجری «شب آرام» طی سال های دهه هشتاد از آنتن زنده تلویزیون نامی برای خود دست و پا کرد اما به دلیل ماجراهایی که پیش آمد به سراغ ایجاد شبکه ماهواره‌ای و برنامه‌های اینترنتی رفت؛ اما در نهایت با اعتماد مجدد تلویزیون به آنتن برگشت.

4. اولین مهمان رشیدپور در شروع برنامه جمعه شب آتیلا پسیانی بود. فارغ از اینکه چه نیازی به حضور تکراری و بی ثمر هنرمندانی از این دست وجود دارد، نکته آنجاست که رشیدپور از آتیلا پسیانی به خاطر حضورش در چندساعت مانده به سفر تشکر کرد؛ سفری که خود پسیانی مقصد آن را خارج از کشور معرفی کرد. اینکه مهمان ویژه برنامه شبی ایرانی مانند یلدا که محور آن صله ارحام و زیارت اقوام است یک هنرمند عازم خارج از کشور باشد که مشخص نیست با چه مقدار هدیه به تلویزیون آمده، در نوع خود تلخ بود. البته که ممکن است رشیدپور از این سفر مطلع نبوده باشد ولی باید بار دیگر سوال ابتدایی را مطرح کرد که اساسا چه نیازی به دعوت از این افراد است؟

5. اصرار رشیدپور به نام بردن از عادل فردوسی پور حاشیه برجسته این ویژه برنامه شد. مجری برنامه 90 با دلایل تقریبا مشخص در شبکه سه فعلا برنامه ندارد. اما اینکه رشیدپور بخواهد از آنتن زنده رسانه ملی که به طور امانت در اختیار او قرار داده اند،  برای دیگر سلبریتی‌ها رپرتاژ برود، دقیقا همان خطایی است که خود عادل مرتکب شد. چرا که تقریبا از مجری برنامه فوتبالی 90 خواسته شده بود که صرفا به فوتبال و مسائل پیرامون آن بپردازد و از آنتن زنده اصطلاحا سلبریتی بازی نکند. 

انتهای پیام/

منبع:جهان نيوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715