سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶

پیام تشکر خاتمی از رهبرانقلاب! +جزئیات و یک نکته

رئیس دولت اصلاحات مادامی که به اعترافات در گوشی‌اش اکتفا کرده و طرفداران این جریان را در خماری تقلب ۸۸ باقی بگذارد، نمی‌تواند مدعی این باشد که به دنبال آشتی ملی است.

به گزارش ندای اصفهان،خیلی‌ها خاتمی را به مواضع و اظهار نظراتش در محافل خصوصی می‌شناسند. خصوصاً از زمانی که پس از کنار رفتن غبار فتنه 88، وی در یکی از جلسات خصوصی به صراحت اعلام کرده بود که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88، تقلبی رخ نداده است. البته چنین اعتراف‌هایی از سوی خاتمی محدود به همین مورد نمی‌شود.

اخیراً صادق خرازی دبیرکل حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان، در برنامه جهان‌آرا و در خلال صحبت‌هایش در ارتباط با حوادثی که اخیراً بر کشور گذشت، به مواضع خاتمی در این باره نیز اشاره کرده و گفت: خاتمی به من گفت خدا رهبری را حفظ کند‌ که در این شرایط سخت دولت را حمایت کرد. اگر حمایت رهبری از دولت نبود معلوم نبود سرنوشت دولت چه می‌شد.

محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح‌طلب مجلس نیز در گفتگو با رو در رو، درباره مواضعی که خاتمی در جلسات خصوصی اتخاذ می‌کرد، گفته بود: برخلاف موسوی و کروبی، هاشمی و خاتمی اعتقادی به تقلب در انتخابات نداشتند. بعد از انتخابات 88 در جلسات خصوصی متعددی خدمت آقایان هاشمی و خاتمی رسیدم و شاهد بودم که آقای خاتمی بارها نسبت به بیانیه های موسوی و کروبی اعتراض داشت.

سال گذشته نیز در فیلمی که برای اولین بار از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در تیر ماه سال 88 منتشر شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان می‌کنند که خاتمی در پاسخ به سوال ایشان درباره اینکه آیا وی معتقد به تقلب در انتخابات است، منکر تقلب در انتخابات می‌شود.

اینکه خاتمی به عدم وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 اعتراف می‌کند؛ بیانیه‌های سران فتنه را محکوم می‌کند و در جلسات خصوصی‌اش با سران اصلاحات، از مواضع اتخاذی رهبر انقلاب اسلامی در ماجرای اخیر کشور تقدیر می‌کند، لازم است، اما هیچ زمان کافی نخواهد بود.

رئیس دولت اصلاحات مادامی که به اعترافات در گوشی‌اش اکتفا کرده و طرفداران این جریان را در خماری تقلب 88 باقی بگذارد، نمی‌تواند مدعی این باشد که به دنبال آشتی ملی است.

خاتمی برای نشان دادن باور قلبی‌اش به طرح آشتی ملی که هر از چند گاهی از از سوی او مطرح می‌شود، باید فتنه 88 را محکوم کرده و در مقابل دوربین قرار گرفته و صراحتاً از مردم ایران بابت نه ماه بحران آفرینی برای کشور عذرخواهی کند. حرفهای خصوصی‌اش مبنی بر حمایت از مواضع رهبر انقلاب اسلامی را به صورت عمومی بگوید. در غیر این صورت باید گفت که او و جریان اصلاحات در برابر «غایت مردانگی» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «غایت نامردی» را بکار‌ برده است.

انتهای پیام/

منبع: رجا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715