دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶

مجلس فعلی بیش از حد با دولت همسو است

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین ضعف مجلس دهم همسو بیش از حد با دولت است که برای حکومت و مملکت و نظام خطرناک است، مجلس باید ناظر بر دولت باشد به طوری که بتواند از دولت استیضاح و سؤال کند، الان دولت روی مجلس حسابی باز نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان،ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: حاضرم روش تأمین و میزان هزینه‌های انتخابی خود را برای مردم به طور شفاف بیان کنم، هزینه دوره قبل ۶۴ میلیون تومان شد که ۵۰ میلیون آن را وام گرفتم و ۱۴ میلیون تومان هم از قبل داشتم، هزینه دور اول هم ۲۴ میلیون تومان و از محل پس‌اندازی بود که قصد داشتم پرایدم را بفروشم و ماشین دیگری (ال نود) بخرم که آن پول را در این مسیر آوردم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: برای شرکت در انتخابات مجلس دور یازدهم از قبل ۳۰ میلیون تمهید دیده و در بانک قرض‌الحسنه رسالت نجف‌آباد پس اندازه کرده بودم، تا امروز امتیاز وامم به ۴۵ میلیون تومان رسیده که بتوانم این مقدار وام بگیرم.

وی در پاسخ به این‌که آیا مردم دوباره به شما رأی خواهند داد، افزود: در این رابطه مردم باید تصمیم بگیرند و از مردم باید پرسیده شود، اولین وظیفه نماینده مجلس قانون‌گذاری است، بهترین رشته مرتبط با آن حقوق و بهترین شغل مرتبط در حوزه امور حقوقی است، هم رشته حقوق خوانده‌ام و هم با حقوق مردم و قوانین مختلف به علت قاضی بودن آشنا هستم؛ همچنین تجربه دو دوره حضور در مجلس را دارم که می‌تواند مؤثر باشد و در راستای بیانیه گام دوم و تأکید بر جوان‌گرایی هم به نوعی هنوز جوان محسوب می‌شوم.

ابوترابی در این خصوص تصریح کرد: در دوره قبل جزو نمایندگان فعال در حوزه قانون‌گذاری با ارائه ۲۶ طرح و در این دوره جزو ۳ نفر اول با ارائه ۴۰ طرح به مجلس بودم، طرح‌های مهمی مثل چک؛ طرح ازدواج اتباع خارجه با زنان ایرانی، مهریه و… که در این دوره تبدیل به قانون شدند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دومین بعد وظیفه نماینده مجلس نظارت است، در بعد نظارت چند مورد سؤال از رئیس‌جمهور، استیضاح وزیر نفت، تحقیق و تفحص دو تابعیتی‌ها و… را انجام دادم.

وی ادامه داد: سومین مسأله انجام کارهای ابتکاری و عمرانی است؛ علیرغم این‌که این موارد جزو وظایف نماینده مجلس نیست اما مردم از آن‌ها انتظار دارند و کارهایی هستند که فقط با جایگاه نمایندگی مجلس می‌توان همه این دستگاه‌ها را با هم هماهنگ کرد.

ابوترابی عنوان کرد: در این راستا کارهای ابتکاری در شهرستان نجف‌آباد انجام شد که الگویی در کشوری شدند، اقداماتی مانند ایجاد دفتر دائم برای نماینده‌های بعدی مجلس در نجف‌آباد، پروژه ابتکاری فاضلاب نجف‌آباد، آزادراه اصفهان-فلاورجان-نجف‌آباد، پروژه بیمارستان تیران یا ایجاد شهرک صنعتی خصوصی در بخش کرون برای اولین بار در ایران که همه در بدترین شرایط در حال انجام و پیگیری است.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی درباره مهم‌ترین ضعف مجلس فعلی مطرح کرد: مهم‌ترین ضعف مجلس دهم همسو بیش از حد با دولت است، مجلس باید ناظر بر دولت باشد به طوری که بتواند از دولت استیضاح و سؤال کند، همسو شدن مجلس با دولت برای حکومت و مملکت و نظام خطرناک است؛ اکنون دولت روی مجلس حسابی باز نکرده زیرا اکثریت همسوی با دولت هستند.

وی با اشاره به مهم‌ترین مشکلات استان اصفهان بیان کرد: سه موضوع آب، حمل و نقل و بحران آلودگی اساسی‌ترین مشکلات استان اصفهان هستند، در همین راستا موضوع آب اصفهان باید مسأله ای ملی شود، ادامه و انجام کارهای ابتکاری در حوزه تونل سوم کوهرنگ، رسیدگی به سامانه دوم آب آشامیدنی گلاب؛ پیگیری قطار سریع‌السیر برقی اصفهان-قم-تهران و ایجاد فرودگاه جایگزین در راستای پدافند غیرعامل در استان صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق